top of page

İlk Masajınızdan Önce Ne Beklemelisiniz?


İlk Masajınızdan Önce Ne Beklemelisiniz?

Masaj, stres ve gerginliği gidermek için harikadır, aynı zamanda bireylere rahatlama sağlamak için sorunlu alanlara da çalışır. Masaj, kişilere güvenli dört duvar içinde daha iyi bir refah duygusu ve daha yüksek bir sağlık seviyesi verir. Kişilerin masaj seansından önce, sırasında ve sonrasında kendini rahat hissetmesi zorunludur. Hem masaj hem de tedaviyi uygulayan terapist söz konusu olduğunda, terapötik bir ilk masaj seansına katılmadan önce bilgili hissetmek gerekir.


Masajınızdan önce, masaj terapisti sağlık seviyenizi ve masaj seansına katılarak gerçekleştirmeyi umduğunuz sağlıklı yaşam hedeflerinizi belirlemek için size danışacaktır. Kendilerine verilen tüm bilgileri göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarınıza en uygun tedavi planını yapacaklardır. Yaşam tarzınız, stres seviyeleriniz, fiziksel rahatsızlıklarınız, tıbbi geçmişiniz, ağrınız ve masaj terapistinin en iyi hareket tarzını bulması için kullanılan ilaçlar hakkında bilgi vermeniz önemlidir. Masaj terapisti tarafından sunulan tedavi planı, ulaşmaya veya aşmaya çalıştığınız hedeflere ulaşmanıza yardımcı olacak bir yapı oluşturacaktır.


İlk Masajınız: Bilmeniz Gerekenler


İlk masajınızdan önce giysilerinizi çıkarmanız istenecektir. Bu tamamen sizin konfor seviyenize bağlıdır ve üzerinde çalışılan alanları göz önünde bulundurarak yalnızca size doğru gelenleri çıkarmalısınız. Siz kıyafetlerinizi çıkarırken masaj terapisti asla odada kalmayacaktır. Çıkardıktan sonra masaj masasına uzanmanız ve masaj terapisti tarafından sağlanan bir havluyla üzerinizi örtmeniz istenir. Masaj terapisti, üzerinde çalışılan alanlar dışında havlunun sizi örtmesini sağlayacaktır.


Tipik bir masaj seansının, seçtiğiniz yere göre farklı varyasyonları vardır. Çoğu masaj terapisti, rahatlamanıza yardımcı olmak için arka planda hafif rahatlatıcı müzik çalar. Tabii ki, müziğin dikkatinizi dağıttığını düşünüyorsanız, masaj terapistinizden müziği kapatmasını isteyebilirsiniz. Bu, konuşma için aynı şekilde çalışır. Masaj terapisti seans boyunca sizinle konuşacak veya arzularınıza göre sessiz kalacaktır.


Masaj terapisti, uygulanan baskının tolere edilebilir olduğundan ve rahat olduğunuzdan emin olmak için seansınız sırasında birkaç kez konfor seviyenizi soracaktır. Tipik olarak, masaj yapılan alanda yağ veya losyon kullanılır. Herhangi bir alerjiniz varsa, seansınızdan önce masaj terapistimizi bilgilendirin.


Masoz

Masaj terapistiniz, randevu nedeninize göre tüm vücudunuza (özel alanlar dışında) veya belirli bir bölgeye masaj yapacaktır. Gergin kaslarınıza masaj yapılırken, normal nefes alıp vermek ve seanstan sonra yavaşça kalkmak önemlidir. Masaj seansları genellikle 30 ila 90 dakika arasında sürer ve masaj terapisti, giyinmeniz için size zaman tanımak için tamamlandıktan sonra ayrılır.


Tedavinizden sonraki günlerde, özellikle ilk defa masaj yaptırdıysanız ve bazı derin doku çalışmaları söz konusuysa, kaslarda ağrı veya ağrı hissedebilirsiniz. Genellikle profesyonel bir masajın zarar vermemesi gerekir ancak sonrasında bir veya iki gün bazı kaslarda hafif geçici ağrılar yaşanması oldukça normaldir. Bu, gecikmiş başlangıçlı kas ağrısı olarak bilinir ve birkaç gün içinde ortadan kalkmalıdır.

Masajın faydaları zamanla artar. Seansınızı tamamladıktan sonra, tedavi planınıza göre bir sonraki seansınızı ayırtmanız sizin yararınızadır. Masaj terapistlerimiz ile aranızda her zaman karşılıklı saygı ve profesyonellik olacaktır.

Comments


bottom of page