top of page

Kakao Yağı İle Masaj Yapmak Cildinize Parlaklık Veriyor


Kakao-Yağı-İle-Masaj-Yapmak-Cildinize-Parlaklık-Veriyor

Hemen hemen herkesi mest eden kokusu ile kakao yağının yararları saymak ile bitmiyor. Kozmetikten gıdaya kadar pek çok alanda kullanılan bu ürün uzun bir raf ömrüne de sahiptir. Oda sıcaklığında katı bir halde bulunur ancak cilde temas ettiğinde erime özelliğine sahiptir. Masaj yağı olarak da kullanılan kakao yağı cildinizin parlaklığını da arttırır.


Kakao Yağının Kullanım Alanları


Kakao yağının en çok kullanım alanı kozmetik ve güzellik olsa da gıda sektöründe de çok tercih edilen bir yağdır. Raf ömrü uzun olan bu yağ, farklı biçimlerde satışa sunulur. Masaj alanında da kullanılır. Kozmetik mağazalarında yer alan sıvı kakao yağı, saf kakao yağı da değildir. Saf kakao yağı sert bir yapıya sahip bir şekildedir. Ancak cilt üzerinde kolay bil emilim sağlar ve cilt üstünde kısa bir süre içerisinde etki eder. Katı olarak satılan kakao yağını eriterek de kullanabilirsiniz. Doğal bir bronzlaşma etkisi yaratan kakao yağı, özellikle de yazın kadınların vazgeçilmezidir.


Kakao Yağı İle Masaj


Kakao yağı ile cilde masaj uygulamak, cildin parlaklığını arttırır, kırışık görüntüsünü ve stresi azaltır. Aynı zamanda kakao yağı bağışıklık sistemini de güçlendirir ve hatta kanserin önlenmesini sağlar. Saç derisine kakao yapıyla masaj uyguladığınızda saç derisini yeniler ve yeni saç oluşumunu büyük ölçüde hızlandırır. Kurumuş ve yıpranmış saçlara kakao yağı uygulayarak veya kullandığınız diğer yağların içerisine kakao yağı ekleyerek daha canlı ve daha parlak saçlara sahip olmak da mümkün.Kakao Yağının Yararları Nelerdir?

 • Kakao yağı, güçlü antioksidan özelliklerinin bulunması sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.

 • Ölçülü olarak tüketildiği takdirde, kalp krizi, felç gibi ciddi kalp ve damar hastalıklarına, rahatsızlıklarına yakalanma riskini azaltır.

 • Stres ve yorgunluk faktörlerine iyi geliyor. Stres sebebi ile yaşanan uykusuzluk problemine de çözüm olur.

 • Bağırsakların sağlıklı bir şekilde çalışmasına destek olur, bu özelliği ile kabızlık problemi yaşayan kişilere de yardım eder.

 • Kakao yağı cildin nemlenmesini sağlar, bu sayede özellikle kuru cilt problemi yaşayan kişilere iyi gelir.

 • Nemlendirici özelliği sebebiyle kuruyan, çatlayan dudakların bakımında da rahatlıkla kullanılabilir.

 • Kakao yağı, antioksidan bakımından zengin olduğundan hücrelerin serbest radikallerden de arınmasını sağlar. Bu zararlı olan maddeler yüzünden zarar gören cildin onarılmasını sağlar.

 • Cildi onarırken kırışıklıklara karşı da olumlu etkilerde bulunur. Yaşlanma karşıtı bir etki oluşturur.

 • Özellikle ciltte oluşan çatlakların oluşumunu engeller, var olan çatlakların ise görünümünü en aza indirir.

 • Yaralanmalar sebebiyle oluşan ama bir türlü geçmek bilmeyen izlerin görünümünü iyileştirir.

 • Kakao yağı bronzlaşmanın daha hızlı ve daha kalıcı olmasını sağladığından güneşlenip bronzlaşmak isteyenlerin kullandığı en bitkisel ürünlerden olmasıyla da bilinir.

 • Kuru ve yıpranmış saçların sağlığına kavuşmasına katkı da bulunur.

 • Kepek problemlerinin çözümünde de önemli roller üstlenebiliyor.

 • Son olarak ağız içerisinde oluşan yaralar, egzama ve sedef rahatsızlığı gibi cilt problemlerine de iyi geldiği söylenir.


Kakao Yağının Kalbe Faydaları


Kakao yağının kalbe yararları arasında kalp krizini önleyici bir etkisinin de olması yer alır. İçerisinde bulunan doymuş yağ oranı, doğal kaynaklı olduğu için kalp damar hastalıklarının oluşumunu da yavaşlatır. Polifenolik bileşenleri ile inflamosyonu azaltarak damar sertleşmesini de önler.

Kakao Yağının Antioksidan Özelliği


Cilt zamanla kurur ve kırışıklıklar çoğalır, bunun sonucunda da cilt yaşlanmaya başlar. Düzenli olarak cilde kakao yağı ile masaj uygulayarak cildin daha genç ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Ciltte oluşan yara ve çatlakların çok kısa bir süre içerisinde onarılmasını sağlar.

Comentários


bottom of page