top of page

Kaşık Masajı Nedir? Nasıl Uygulanır?


Kaşık-Masajı-Nedir-?-Nasıl-Uygulanır-?

Daha sağlıklı, daha dinamik ve daha genç hissetmek istiyorsanız egzersizin yanı sıra yapmanız gereken şeylerden biri de cildinize iyi bakmak olarak ifade edilebilir. Bunun için en etkili yöntemlerden birisi de masajdır. Yüzünüze uygulayacağınız masajın cildiniz için pek çok faydası vardır. Özellikle Asya’da kadınların sık sık uygulamış olduğu kaşık masajı cilt üstünde tahmin edemeyeceğiniz kadar etkili.

Kaşık Masajı Nedir?


Cilt masajı teknikleri, uzun senelerdir ciltteki koyu halkalar ve elastikiyet kaybı şeklinde gözlenmiş olan erken yaşlanma belirtilerini azaltmanın ve önlemenin etkili yöntemlerinden biri olarak kabul edilir. Çin’de uygulanan şekli ile kaşık masajı, iki Çin kaşığının çekilmesi ve türlü anahtar noktalara baskı uygulanması ile yapılan bir çeşit cilt masajıdır. Önceleri yalnızca Asya’da kullanılan bu teknik, bugün dünyanın her yerinde uygulanır. Cilde orta derecede basınç uygulanarak gerçekleştirilmekte olan ve oldukça etkili sonuçlar verdiği gözlenen kaşık masajını siz de kolaylıkla uygulayabilir ve yaşlanma belirtilerinden de kutulabilirsiniz.


Kaşık Masajı Hazırlığı Nasıl Yapılır?


Günde yalnızca on dakikanızı alacak olan kaşık masajı tekniğini uyarlaması çok basittir. Uygulama için yalnızca birkaç kaçık, bir bardak buzlu su, keten tohumu yağı ya da ayçiçek yağı, sıcak zeytinyağı hazır bulundurmanız gerekir. Öncelikle mutlaka kaşıkları iyice dezenfekte etmelisiniz. Bunun için biraz alkolde bekletmek yeterli olur. Dezenfekte işleminin ardından kaşıkları buzlu olan suyun içerisine koymalısınız. Bu işlemler gerçekleşirken siz de makyajınızı çıkarabilir ve cildinizi her zaman yaptığınız gibi temizleyip nemlendirici kreminizi sürebilirsiniz. Artık masaj uygulamasına hazırsınız.Kaşık Masajı Yüze Nasıl Uygulanır?


İşe kaşıkları göz kapaklarınızın üstüne yerleştirip orada yaklaşık 15 saniye kadar bekleterek başlayabilirsiniz. Hafif basınç uygulayarak gerçekleştireceğiniz bu işlemi beş defa tekrarlamalı ve kaşıklar ısındıkça da yenileri ile değiştirmelisiniz. Aynı işlemi yine soğuk kaşık kullanarak göz altı bölgelerine uyguladığınızda gözlerinizdeki şişlik ve koyu halkaların görünümünden de kurtulabilirsiniz. Kaşık masajı uygulamasını gözlerinize uyguladıktan sonra kaşıkları hafif ısıtılmış zeytinyağında bir kaç dakika kadar bekletin.


Şimdi yünüzün ana çizgilerine masaj uygulamaya hazırsınız. Kaşıkların yüzünüzü yakmayacak bir sıcaklıkta olduğuna emin olduktan sonra, sırt kısımlarınızı burnunuz boyunca ve burnunuzdan yanaklarınıza doğru orta şiddette basınç uygulayarak 5 ila 10 defa çekebilirsiniz. Uygulamaya aynı şekilde dudak çevrenizden, yanaklarınıza, çenenizden yanaklarınıza, kaşlarınızın ortasından alın çevrenize ve göz çevrenize, boynundan çenenize doğru olmak üzere yer çekiminin zıt yönünde devam edebilirsiniz. Tabii bu esnada kaşığınızı sürekli ılık zeytinyağına da batırmayı unutmamalısınız. Masajı tamamladıktan sonra cildinizin yağı emmesi için yaklaşık beş dakika kadar bekleyebilir ve yüzünüzü yıkayarak masajı sonlandırabilirsiniz.


Kaşık Masajının Etkilerini Daha Uzun Ömürlü Hale Getirmek İçin Neler Yapılabilir?


Yüze uygulanan kaşık masajı yanında düzenli olarak kullanılan serum, göz çevresinde bulunan çizgileri ve kaz ayağı görünümünü de azaltır. Göz çevresini aydınlatmada katkı da bulunan ürün ile cildiniz daha canlı bir görünüm kazanır.


Kaşık Masajının Yararları Nelerdir?


Evde yalnızca 10 ila 12 dakika kadar uygulanabilen kaşık masajı cildinizin sağlıklı görünümünde gelişmeye ve korumaya da katkıda bulunur. Kaşık masajının diğer bir faydası, cildinizin elastikiyetini arttırması, kırışıkların görünümünün büyük ölçüde önlemesi ve azaltılmasıdır. Evde basitçe uygulayabileceğiniz bir tekniktir. Uygulamaya başladığınız ilk günden itibaren tekniğin etkilerini hissedebilir, düzenli olarak uygulamanız halinde gözle görülür sonuçlar elde edebilirsiniz.

コメント


bottom of page