top of page

Kayropraktik Randevunuzu Neden Masajınızdan Önce Planlamalısınız?


Kayropraktik Randevunuzu Neden Masajınızdan Önce Planlamalısınız?

Kayropraktik doktorları ve masaj terapistleri, hastaların ağrı ve yaralanmalardan kurtulmalarına yardımcı olmak için genellikle el ele çalışır. Birçok profesyonel, eğer başarabilirseniz bile, aynı gün, arka arkaya, kayropraktörünüzü ve masaj terapistinizi görmenizi tavsiye eder. Kayropraktik randevularınızı ve masajlarınızı düzenli olarak planlarken ve aynı zamanda birçok ziyaretiniz olabilir, bu iki uzmanı görme sıranız tedavinizde fark yaratır.


Kayropraktik Randevunuz Önce Gelir


Kayropraktik bir ayarlama, eklemlerinizin hizasında değişiklikler yapacaktır. Tipik olarak, bu ayarlamalar, eklemler arasında oluşan hava veya gazı serbest bırakmak ve omurganızı uygun hizaya geri döndürmek için doktorunuz tarafından stratejik, hızlı hareketler içerir. Daha önce kayropraktik bir ayarlama yapmadıysanız, spinal manipülasyonun bu açıklamasıyla alarma geçmeyin. Kayropraktörünüzün vücudunuzu doğru hizaya getirmek için küçük, hızlı ayarlamalar yapması, omurlarınızı yavaşça hareket ettirmeye çalışmaktan çok daha etkilidir. Kayropraktik ayarlama, ağrı kesici bulmanın ağrısız ve zararsız bir yoludur.


Kayropraktik ayarlamaların doğası gereği, yumuşak dokunuza hafif bir şok olarak geldiğini hayal edebilirsiniz. Özellikle vücudunuz ciddi şekilde yanlış hizalanmışsa, kayropraktik bir ayarlama, değişime doğal bir tepki olarak kaslarınızın gerilmesine neden olabilir. Uyaran, bir masaj sırasında deneyimlediğiniz daha yavaş, daha derin yumuşak doku manipülasyonlarının tam tersidir. Bu nedenle masaj yaptırmadan önce kayropraktörünüze görünmelisiniz.


Masaj Kayropraktiği Nasıl Destekler?


Kayropraktik bir ayarlama yaptıktan sonra, yumuşak dokularınız yüksek oranda uyarılır ve omurganızın hizalanmasındaki dramatik değişikliklere tepki verir. Kayropraktik randevunuzu bir masajla takip ederek, terapistiniz kaslarınızı yeni normale uyum sağlayabilecekleri rahat bir duruma geri döndürmeye yardımcı olabilir. Omurga düzeltmesini takiben yumuşak doku çalışması, masaj terapistinizin yaptığı işin günlük yaşamınıza ve tüm gün masa başında oturmak gibi olumsuz etkilerin vücudumuzda yarattığı olumsuz etkilere karşı koyabilmesini sağlamaya yardımcı olur.


Omurganız yanlış hizalandığında, etrafındaki kaslar onu korumak için daralır. Vücudunuz ne kadar uzun süre hizasız kalırsa, kaslarınız uygun olmayan bir durumda bile omurganıza o kadar çok uyum sağlar. Fazla mesai, bu ayarlamaları zorlaştırabilir, ancak kayropraktik randevunuzdan önce mutlaka bir masaj yapılmasını gerektirmez.


Kayropraktörler, kasları fiziksel manipülasyona izin vermeye teşvik eden fiziksel gevşeme yöntemleri konusunda bilgilidir. Bu, masaj çabalarını, elektronik stimülasyonu, akupunkturu veya akupresürü veya yukarıdakilerin bazı kombinasyonlarını içerebilir. İlk gevşemeyi masaj terapistinizin yapmasına ve vücudunuzun bu ayardan kurtulmasına yardımcı olmak için masaj terapisinden yararlanmasına izin verin.


Masoz

Uzun Süreli Rahatlama ve İyileşme


Tekil bir kayropraktik randevusu ve masajın ilk rahatlama sağlaması muhtemeldir. Bununla birlikte, tek bir antrenman kasları büyütmediği ve tek bir ders size tüm kursu öğretmediği gibi, tek bir randevu kronik ağrı veya yaralanmalardan uzun vadeli bir rahatlama sağlamayacaktır. Kayropraktik ayarlamaları ve masaj terapisini zaman içinde düzenli aralıklarla kullanmak, uzun süreli rahatlama bulmanıza veya yaralanmalardan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Comments


bottom of page