top of page

Kil ve Kahve Masajı

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Kil-ve-Kahve-Masajı

Kil Masajı


Doğal, hafif ve iyileştirici etkiye sahip olan, temizleyici niteliğe sahip kil, tek başına bütün harika sonuçları bünyesinde barındırmaktadır. Bu sebeple kullanıldığı alanlar sınırsız denecek kadar fazladır. Yüz, vücut, saç gibi kullanım alanları vardır. Gözeneklerde birikmiş olan yağı ve kiri kil sayesinde arındırmak mümkündür. Kil içeriğinde sağlık bakımından son derece önemli olan sodyum, potasyum, magnezyum bromit, iyot, kükürt ve kalsiyum gibi birçok maddeyi bünyesinde barındırmaktadır. Bu uygulamada ilk önce vücut, beden ısınarak gözeneklerin açılması sağlanır, sonrasında tüm vücut kil ile kaplanır, ardından profesyonel bir şekilde masaj seansı gerçekleştirilir. Daha sonra ılık bir banyo yapılarak kil vücuttan atılır. Kil masajında, seans yaklaşık 20-25 dakika sürer.


Kil Çeşitleri ve Alanları


Beyaz Kil: Emici gücü ile ünlüdür. Ciltteki pürüzlerin temizlenmesini sağlar, bunun yanı sıra yağ molekülü olan sebumun üretimini de azaltarak, cilde tekrardan ışıltı kazandırır.

Yeşil Kil: Yağlı olan cilt tiplerine iyi gelir.

Sarı Kil: Yüzde bulunan katmanlı bölgelere, alanlara mükemmel bir çözüm sağlar.

Pembe Kil: Hasan olan cilt tiplerine iyi gelir.

Kırmızı Kil: Kan dolaşımı üstünde etki sağlar.

Mavi Kil: Dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlar.


Kil Masajının Faydaları Nelerdir?

 • Kireçlenmeyi önler

 • Vücuttaki, bedendeki toksin maddelerinin atılımını sağlar

 • Kan dolaşımının hızlanmasında etkilidir

 • Vücutta olan elektrik akımını iletir

 • Cildin direncini arttırmada etkilidir

 • Adale ve eklem ağrılarının azaltılmasında ve tedavisinde büyük ölçüde katkı sağlar

 • Aknelerin temizlenmesinde etki sağlar

Kahve Masajı


Düzensiz ve sağlıksız beslenme problemlerine eklenen hareketsiz yaşam beraberinde birçok problemi de getirir. Kadınlar için bu problemlerin başında yer alan sorunlardan biri de selülit problemidir. Kan ve lenf dolaşımında oluşan bozukluklar, yağ dokusunda ve toksin maddelerde artışa neden olur. Selülit zayıf veya kilolu ayırt etmeksizin herkeste görülebilen bir sorundur. Kahve masajı, selülitlerden kurtulmak adına en etkili yöntemlerden birisidir. Kan ve lenf dolaşımını harekete geçiren kahve masajı, dokulara giden taze oksijen miktarını da arttırır. Kahvenin canlandırıcı etkilerinden yararlanılarak, profesyonel terapistler aracılığı ile uygulanan kahve masajıda kısa sürede olumlu farkları görmek mümkün.


Enerji vererek canlandıran ve ciltte peeling etkisi bırakan kahve masajı, selülitlerle savaşarak pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Kahve içinde bulunan kafein, selülit sorunu olan bölgedeki, alandaki hücrenin yenilenmesi için uyarır. Cildin hızla yenilenmesi, selülitli görünümün kaybolmasında oldukça etki sağlar. Her ne kadar selülit bacak ve kalça bölgelerinde yoğunlaşmış olsa da, vücudun, bedenin her bölgesinde oluşabilir. Bu nedenle kahve masajı bütün vücuda uygulanır. Eğer selülit problemi çekiyorsanız kahve masajının iyileştirici olan etkisinden yararlanabilirsiniz.


Kahve Masajının Faydaları Nelerdir?

 • Vücuttaki hücrelere oksijen pompalamasını sağlayarak hücrelerin yenilenmesini sağlar

 • Cildin daha sıkı görünmesini ve kan dolaşımının da hızlanmasını sağlar

 • Cildin canlılık kazanıp, pürüzsüz ve daha genç görünmesini sağlar

 • Selülit problemine karşı mükemmel bir koruma sağlar

 • Kırışıklık, akne gibi cilt problemlerini önler

1 kommentar


Gäst
27 sep. 2021

en sevdiğim masaj türlerinden birisi, kesinlikle denenmeli

Gilla
bottom of page