top of page

Kilo Kaybı İçin 3 Masaj Türü

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Kilo-Kaybı-İçin-3-Masaj-Türü

Masajın Faydaları Kilo Vermede Çalışır Mı?


Masaj, kilo kaybını pek çok yönden teşvik edebilir. İşte nasıl çalıştıkları ve elde edebileceğiniz faydalar:


Karın Yağını Azaltır: Göbek yağı birçok kişi için bir endişe noktasıdır. Neyse ki, bir araştırma karın kısmına haftada 5 gün aromatik yağlar ile masaj uygulamanın, karın yağ dokusunu ve bel çevresini azaltmaya katkı da bulunduğunu gösteriyor. Bunun yanı sıra vücut imajını iyileştirdiği de bulundu.


Kan Dolaşımını Arttırır: Tam vücut masajı kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olur. Bu, vücuttaki toksik atıklardan kurtulmanıza da katkı sağlar ve metabolizmayı geliştirir.


Kasları Tonlar: Kilo verme masajları, vücudunuzu, özellikle de kaslarınızı güçlendirmenize katkı sağlayabilir. Bunun yanı sıra kaslardaki sertliği ve ağrıyı da azaltabilirler.


Sindirim Fonksiyonlarını İyileştirir: Sağlıklı bir bağırsak da kilo verme konusunda yardımcı olur. Masaj, bağırsak aktivitesini uyarmaya yardımcı olur, böylelikle bağırsak hareketini iyileştirip, kabızlığı azaltır ve karın ağrısını azaltır.


Stresi Azaltır: Stres vücutta toksin birikimine yol açar, bu da metabolik yavaşlamaya ve aşırı yemeye yol açabilir. Masaj, stresi azaltmaya katkı da bulunur ve iyi hissetme hormonlarını serbest bırakır. Bu, açlık hormonlarının üretimini azaltmaya da yardımcı olur ve aşırı yeme isteğini önler.


Uyku Kalitesini İyileştirir: Tüm vücut masajı kasları gevşetme konusunda yardımcı olur. Bu da kaliteli bir uykuyu teşvik eder. Uyku yoksunluğu kilo alımı ile bağlantılı olduğu İçin masaj yoluyla iyileştirilmiş uyku kalitesi, kötü uykunun etkilerini ortadan kaldırmaya katkı sağlar.


Düşük Kan Basıncı: Stres ya da sağlıksız beslenme alışkanlıkları sebebiyle yüksek tansiyon, iltihaplanmaya ve su tutulmasına sebep olabilir. Derin doku masajı ve aromaterapi masajı, yüksek olan tansiyonunuzu düşürmenize yardımcı olabilir. Masaj uygulamasının bu faydalarından doğrudan ya da dolaylı olarak kilo vermeye yardımcı olduğu oldukça açıktır. Peki hangi masajlar kilo kaybı İçin en iyisidir? Kilo kaybı İçin en etkili üç masaj türü hakkında her şeyi sizler için derledik.Kilo Kaybı İçin Bilim Tarafından Desteklenen 3 Etkili Masaj


1 - Cilt Katlama ve Vakum Masajı


Selülit esas olarak kalça, uyluk ve karın bölgesinde, kısmında bulunur. Cildin gamzeli görünmesini sağlar ve ondan kurtulmak da bir görev olabilir. Neyse ki, deri kıvrımı masajı selülit probleminden kurtulmanıza katkı da bulunabilir. Etkilenmiş olan bölgeye masaj uygulamak için titreşimli bir cihaz kullanılır. Araştırmalar deri kıvrım masaj uygulamasının cildi yumuşatmaya katkı da bulunduğunu gösteriyor. Vakum masajı, selüliti azaltmak adına invaziv olmayan başka bir yöntemdir. Kollajenin yeniden yapılanmasına yardımcı olur, kaslardaki gerginliği giderir, kas ağrılarını da azaltır.


2 - Kilo Kaybı İçin Lenfatik Masaj


Lenfatik masaj, lenfatik drenaja yani bilek, bel, ayak bilekleri ve bacaklardaki fazla olan sıvının dışarı atılmasına katkı da bulunur. Şişkinliği ve şişliği azaltır. Bir çalışma, lenfatik drenaj masaj uygulamasının ya da manuel masajın, uyluk ve karın yağını azaltmaya katkı da bulunabileceğini buldu. Spor yapan bireyler bu masajı yaraları iyileştirmek adına sıklıkla kullanırlar. Lenfatik masajın da kilo vermede etkili olabilmesi adına sağlıksız yiyecekleri hayatınızdan çıkarmanız gerekmektedir.


3 - Aromaterapi Masajı


Aromaterapi masajı, çok fazla (tıkınırcasına) yemek yeme isteğini azaltan özel bir zayıflama masaj uygulamasıdır. Bunun yanı sıra stresi azaltmaya katkı da bulunur. Meyve, yaprak, çiçek, tohum ve ağaç kabuğu özlerinden elde edilmiş olan özel aromatik yağlar, problemli olan bölgelere ya da tüm vücuda masaj uygulamak için kullanılır. Bu masajı kullanan bireyler sıklıkla daha da iyi uyuduklarını ve kas ağrılarının da azaldığını söylemişlerdir. Aromaterapi masajı bunun yanı sıra depresyon ve stresi azaltmaya yardımcı olur. Bu da aşırı yemek yeme ya da hiçbirşeyi yememe isteğini azaltabilmektedir.

Comments


bottom of page