top of page

Kilo Verdiren Akupresür Masajı


Kilo-Verdiren-Akupresür-Masajı

Akupresür Nedir?


Akupresür (akubası), vücudumuzda, bedenimizde dolaşan yaşam enerjisi konseptine dayanan geleneksel bir Çin tıp yöntemi, tekniğidir. Bu teknik, vücuttaki, bedendeki bazı ana organlara bağlı basınç, baskı noktaları ile çalışır. Bu noktalara doğru bir şekilde basınç uygulayarak, türlü sağlık problemlerini de tedavi edebilirsiniz.


Akupresür Masajı İle Kilo Verilir Mi?


Kilo vermek adına kullanılan yaygın akupresür noktalarını uyararak, hem iştahınızı ve açlığınızı kontrol altına alabilir, hem de sindirim sisteminizi de güçlendirebilirsiniz. Basınç noktası bölgelerine hafifçe masaj uygulayarak başlayın ve sonra aşağıda bahsi geçen alanlara basınç uygulayın. Bölgeye hafif bir şekilde masaj uygulayarak işlemi sonlandırın


İşte Kilo Verdiren Akupresür Noktaları

  • Kulak Noktası

  • Üst Dudak

  • Diz Noktası

  • Dirsek Noktası

  • Ayak Bileği Noktası


Kulak Noktasına Nasıl Uygulama Yapılır?


Kulak noktası, temel iştah kontrol noktalarından biridir. Yerini bulmak için başparmağı, kulağın yakınındaki üçgen şekilli parçanın önüne yerleştirin. Çeneyi açıp kapayarak maksimum hareketin olduğu noktayı bulun. Bu noktaya, günde iki kere 1 - 3 dakika boyunca basınç, baskı uygulayın. Akupresür a göre kulaklar, ayaklar ve eller vücudun geri kalanına nazaran daha büyük bir enerji yansımasına sahiptir, dolayısı ile bu noktaları uyarmak, kile verme amaçlarınıza ulaşmanın en etkili yollarından biridir.Üst Dudak Noktasına Nasıl Uygulama Yapılır?


Bu nokta, üst dudak ve burun arasında olan merkezdedir. Aç ya da endişeli hissedildiğinde ya da günde 2 kere, bu noktaya 1 ila 5 dakika boyunca basınç uygulayın.


Diz Noktasına Nasıl Uygulama Yapılır?


Bu noktaya basınç uygulamak, sadece sindirimi düzenlemekle kalmaz aynı zamanda da regl sancılarının hafifletilmesine katkı da bulunur. Diz kapağının yaklaşık 5 cm aşağısında, bacağın dışına doğru merkezin hafifçe yanında bulunur. Midenin düzgünce işleyebilmesi adına bu noktaya her gün işaret parmağı ile yaklaşık 2 dakika boyunca basınç uygulayın. Bastırdığınızda, hafif bir acı veya rahatsızlık hissedebilirsiniz.


Dirsek Noktasına Nasıl Uygulama Yapılır?


Akupresür noktasını saptamak adına dirsek ekleminizden dirseğin iç kıvrımına doğru başparmağınız kadar bir mesafe kadar gidin. Her gün 1 dakika boyunca baş parmağınız ile bu noktaya basınç uygulayın. Bu noktaya basınç uygulamak, vücuttaki, bedendeki aşırı ısı ve nemin atılarak bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine ve ödem oluşumunun da engellenmesine katkı da bulunur.


Ayak Bileği Noktasına Nasıl Uygulama Yapılır?


Bu nokta, bacağın iç tarafında, bileğin yaklaşık 5 cm yukarısındadır. Basıncı, baş parmağınız ile her gün yaklaşık 1 dakika boyunca uygulayın ve yavaşça bir şekilde bırakın. Hamile iseniz, bu basınç noktasını kullanmamanızda yarar var. Bu teknikleri, her gün düzenli olarak yapın. Yakında vücudunuzdaki, bedeninizdeki değişimleri hissedeceksiniz. Sağlıklı kalın ve iştahınızı akupresürün yardımı ile etkili ve basit bir şekilde kontrol edin.

Opmerkingen


bottom of page