top of page

Klasik Masajda Titreşim Nasıl Yapılır?


Klasik-Masajda-Titreşim-Nasıl-Yapılır-?

Masaj uygulaması rahatlamanın, dinlenmenin ve gevşemenin en kolay yoludur. Günümüzde en çok kullanılan klasik masaj uygulamasının, en son adımı olan titreşim nasıl uygulanır?

Kullanımı oldukça yaygın ve en popüler masaj uygulamalarından da biri olan klasik masaj, batı tekniğinden günümüze kadar uzanmıştır. Vuruş ve germe yöntemlerini içinde bulunduran klasik Masajın bir diğer adı da İsveç masajıdır. Eklem, kas, doku ve bütün beden ağrılarına iyi gelen klasik masaj aromatik yağlar ile uygulanmaktadır. Fiziksel ve zihinsel olarak bireyde bıraktığı etki, masaj tutkunlarını son derece memnun etmekte. Bacaklar, omuz, avuç içi, sırt ve bütün vücut bölgelerine, alanlarına hakimiyet kuran klasik masaj, sizleri dinlendirirken, rahatlatır, gevşetir, ağrı keserken, vücut enerjinizi de yükseltir.


Klasik masaj, bazı teknikler kullanılarak uygulanan masaj çeşididir. Aynı zamanda İsveç masaj yöntemi ile de bilinen klasik masaj günümüzde en çok kullanılan masaj çeşididir. Kişinin rahatlamasını, gevşemesini sağlayarak, gündelik hayattaki olumsuzluklardan uzaklaştırıp, dinlenmiş ve dinç, zinde, sağlıklı hissetmesini sağlar. Ağrıyan kasları yumuşatarak, kan dolaşımını düzene sokar. Klasik masaj uygulamasında rastgele hareketler uygulanmaz ve kullandığı teknikler bulunur. Bu teknikler öfleraj, friksiyon, petrisaj, tapotement ve titreşimdir.Klasik Masaj Uygulamasında Titreşim Nasıl Yapılır?


Klasik Masajda Titreşim


Klasik masaj uygulamasının son adımı olan titreşim, diğer ismi ile vibrasyon tekniği çoğunlukla bütün avuçla vücuda uygulanır. Nadir olarak parmak uçları ile uygulandığı da görülmüştür. El uygulama yapılacak olan alana sabitlenip ve titreşim uygulanarak iki yöne doğru baskı yapılır. Bu şekilde kaslarda rahatlama, gevşeme sağlanır. Bütün teknikler uygulandıktan sonra sıvazlama ile sonlandırılır. Elektrikli aletler ile uygulanan vibrasyonların daha faydalı, etkili olduğu görülmektedir. Kas gerginliğini giderebilen en önemli masaj hareketlerinden de biridir. İşlemler rahatlama hissi sunan hoş kokulu yağlar ile yapılır. İşlem süresi yaklaşık olarak 50 dakika kadar sürmektedir.


Klasik Masaj Uygulamasının Etkileri Nelerdir?

  • Uyku kalitesini arttırır ve aynı zamanda bilinci de temizler

  • Kan dolaşımını hızlandırmada etkilidir

  • Kasları gevşeterek, rahatlatır

  • Tutulmaları ve krampları açar

  • Cildi güzelleştirir ve gerginleştirir

  • Kronik oluşan ağrıları giderir

  • Stres ve oluşan psikolojik faktörleri ortadan kaldırır

  • Sinir sistemini rahatlatır

  • Migren, astım, solunum yolu enfeksiyonu ve benzeri hastalıklarda önemli ölçüde yarar sağlar

留言


bottom of page