top of page

Korugi Masajı Nedir?


Korugi-Masajı-Nedir-?

Kaslar zamanla zayıflamaya başlar ve yerini yağlar alır bu sebeple sarkma riski fazlası ile artar. Korugi masajı Chiyo Hayashi aracılığı ile geliştirilen bir masaj türüdür. Korugi masajı sayesinde cilt olduğundan 7 yıl daha genç duracaktır.


Korugi Masajı Nasıl Uygulanır?


Öncelikle yapılması gereken bir aynanın karşısına geçerek, daha önceden temizlenen yüze masaj yağı yardımı ile korugi masajını uygulamak. Yüze bastırmadan nazik hareketler ile ovalamak, yüzdeki yağları da eritmeye yardımcı olur. Korugi masajını uygulamaya başlarken direkler destek alınabilecek bir yere dayanmalı ve yumruk yapılan elller yanaklara doğru yaslanarak beş dakika boyunca beklenir. Bu uygulamanın sonucunda kaslar gevşeyip, rahatlamış olacaktır. Daha sonra yumruk halinde olan eller alın bölgesine yaslanır. Parmak kıvrımları saç çizgisine denk gelerek boyun kısmına doğru gerilerek hafifçe bastırılır. Elleri birbirine kenetleyip, başparmaklar düz tutulur. Ardından yanakların, kulakların olduğu yöne doğru gerilir ve boyun kısmına doğru indirilir. Bu hareket yüzün her iki tarafına da olacak şekilde 2 kez uygulanır.


Korugi masajı uygulamasının bir sonraki evresinde elleri yumruk şeklinde yaparak eklemleri, kaşların üstüne denk getirerek, saç diplerine doğru sürükletilir ve hafif yana kaydırılarak aşağı doğru gerilir. Böylece alın bölgesinin tamamına masaj uygulanmış olur. Eller yumruk yapılarak bu sefer kaşların üzerine konur ve şakaklara doğru hafifçe gerilir. Korugi masaj uygulamasının devamında gıdı bölgesine eller götürülerek, boyun kısmına doğru deri hafifçe itilmelidir. Bu hareketin 7 - 8 defa uygulanması yeterlidir. Korugi masajı uygulamasının son hareketi ise avucu açarak, parmakları alın bölgesinden köprücük kemiklerine kadar nazik hareketler ile çekiştirmek. Korugi masaj uygulamasının etkisini göstermesi için haftada 1 kez yapılması önerilir.

Korugi Masajının Faydaları Nelerdir?


Korugi masaj uygulamasının temel hedefi sarkmaları engellemek olsa da tek faydası, yararı bu değildir. Sarkmaları engellemesinin yanı sıra, korugi masajı aynı zamanda yüzdeki koyu halkaları ve renk eşitsizliklerini de giderir. Kan dolaşımını hızlandırması sebebi ile de cildin daha sağlıklı, daha dinç ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.


Comments


bottom of page