top of page

Kraniosakral Masajı Denemek İçin 5 Neden


Kraniosakral Masajı Denemek İçin 5 Neden

Çoğu zaman masaj terapisi rahatlamak ve gevşemek gerektiğinde veya kendilerini şımartmak istediğinde kullanılan bir lüks olarak görülür. Farklı masaj yöntemlerinin iyileştirici özellikleri genellikle göz ardı edilir ancak gerçekte terapötik masaj bir yaralanma veya hastalıktan kurtulmak için tam olarak ihtiyacınız olan şey olabilir. Kraniosakral masaj, bir hasta fiziksel veya duygusal bir travma yaşadığında ideal olan nazik bir tekniktir. Kraniosakral terapinin birçok faydasından biri, vücudun dengeye geri dönmesi için sağladığı destektir.


Kraniosakral Masaj Tam Olarak Nedir?


Kraniosakral masaj, özellikle merkezi sinir sistemine odaklanan bir tekniktir. Terapist, baş, omurilik ve sakrumdaki basınç noktalarıyla çalışarak ağrıyı hafifletmeye yardımcı olmak için baskıyı hafifletebilir. Kraniosakral masajın tekniği ve faydaları hakkında daha fazla bilgi edinin.


Kraniosakral Masajı Denemeniz İçin 5 Neden

  • Baş Ağrısı veya Migren Ağrısı

Baş ağrısı ve migren genellikle stres, zayıf uyku, aşırı gerginlik veya üçünün bir kombinasyonu ile tetiklenir. Kraniosakral masaj tedavisi, hastaların kaliteli bir uykuya kavuşmaları için ihtiyaç duydukları dengeye ulaşmalarına yardımcı olurken, kafa derisi ve yüzdeki gerginliği giderir. İnsanlar zamanlarının çoğunu bilgisayar ekranının önünde geçirdikçe, bu aşırı gerilim giderek daha yaygın hale gelmektedir. Bir araştırmaya göre, kraniosakral masaj terapisinden sonra baş ağrıları ve migrenlerin sıklığı ve yoğunluğundaki azalma üç haftaya kadar sürmüştür.

  • Kronik Boyun veya Sırt Ağrısı

Bazı kronik ağrı hastaları için geleneksel masaj tedavisi uzun süreli rahatlama için yeterli değildir. Kraniosakral masaj, nöromüsküler sistemi en derinden etkileyerek sorunun köküne iner. Doku kraniosakral masajının daha derin seviyelerini manipüle ederek vücudun içten dışa iyileşmesine yardımcı olur.

  • Travmatik Bir Yaralanma veya Kaza

Omurilik yaralanmalarının ciddi fiziksel, zihinsel ve finansal sonuçları vardır ve bu hastaların daha iyi bir yaşam kalitesi bulmalarına yardımcı olan tedaviler nadir olabilir. Kraniosakral masaj, merkezi sinir sistemini uyarır, böylece vücudun geri kalanını etkiler.

  • Anksiyete, Depresyon veya Diğer Duygusal Bozukluklar

Kraniosakral masaj, belirli basınç noktalarının manipülasyonu yoluyla iyileşmeyi destekleyen, farkındalık temelli bir tedavi olarak kabul edilmektedir. Kraniosakral masajın yapıldığı ortam rahatlamayı ve stresten kurtulmayı destekler. 2011 yılında yapılan bir araştırma, kraniosakral tedavi gören katılımcıların yüzde 74'ünün kaygı ve depresyonlarında değerli bir iyileşme gördüğünü ve yüzde 70'inin ilaç kullanımını azaltabildiğini veya bırakabildiğini gösterdi.

  • Bağışıklıkla İlgili Zayıflık

Kraniosakral masaj, otonom sinir sisteminin işlevini destekleyerek vücudun kendini iyileştirme yeteneğini artırır. İnsanların yaşadığı günlük fiziksel ve zihinsel stresler vücutta bir dengesizliğe neden olur. Bu nazik terapi, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücudun hastalıktan daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak için dengeyi yeniden sağlamaya yardımcı olur.


Masaj

Kraniosakral masaj, çeşitli rahatsızlıkları olan insanlar için yaşam kalitesini iyileştirme yeteneğine sahiptir. Kronik ağrıdan kronik hastalığa, duygusal bozukluklardan travmatik yaralanmalara kadar bu nazik terapi, merkezi sinir sistemini manipüle ederek vücuttaki dengeyi yeniden kurar.


コメント


bottom of page