top of page

Kraniyosakral Masajın 10 Faydası


Kraniyosakral Masajın 10 Faydası

Genel olarak kraniyosakral masaj terapisi, kraniyosakral sistemin işlevini geliştirmek için bir dizi alevlendirme yönteminin uygulandığı benzersiz bir masaj tekniğidir. Teknik, kafatası ve pelvis kemiklerine odaklanan yumuşak dokunuşlar içerir. Bu temelde beyni ve omuriliği korur; fizyolojik vücut sistemini değerlendirmeyi ve iyileştirmeyi amaçlar.


Merkezi sinir sisteminin daha iyi çalışması için bu alanları ayarlayan sıvı akışını iyileştirmek için baş ve sakruma hafifçe dokunulur. Kraniyosakral masaj, Shiatsu masajı ve diğer terapi türleri gibi ana akım olmayabilir, ancak bu modalite birçok uygulayıcı ve masaj müdavimi tarafından kabul edilmiştir. İşte kraniyosakral masaj terapisinin en önemli faydaları.

  • Migrenle Baş Etme

Kronik ağrı günlük aktivitelerimiz için büyük bir engel olabilir ve bizi verimsiz hale getirebilir. Kraniyosakral masajla kendinizi meşgul etmek migrenin neden olduğu ağrıyı hafifletebilir.

  • Stres Giderme

Gevşeme ve stresten kurtulma, herhangi bir masaj şekliyle kolaylıkla sağlanabilir, Shiatsu, İsveç masajı vs. Kendinizi kraniyosakral masaj terapisi seansı ile tedavi etmek, ruh halinizi yenileyebilir ve varsayılan olarak stres hormonlarını azaltabilir. Kendinizi bir kafa masajı aldığınızı ve olumsuzluklardan arınmış olduğunuzu hayal edin, şimdiye kadar hissettiğiniz en iyi duygu olabilir.

  • Boyun Ağrısını İyileştirme

Kraniyosakral masaj terapisi ile sert bir boyun ağrısı yaşamadan hayatınızı sorunsuz bir şekilde devam ettirin. Gerginliği azaltmak ve diğer her şeyi normale döndürmek için bölgeye biraz masaj yapın.

  • Otizmle Mücadele Etme

Kraniyosakral masaj ile kafatasına dokunmak, eforu, akışı iyileştirir, bölgedeki sıvı stresi azaltır ve otizm belirtilerini ortadan kaldırabilir.

  • Sinüs Enfeksiyonu

Burun geçiş yollarınızı açık ve rahat tutmanızı sağlar. Çok rahatsız edici olabilen kronik sinüs enfeksiyonundan muzdarip olmaktan kaçınmak için sinüsleri sağlıklı tutmak çok önemlidir.

  • Astım

Kraniyosakral masaj nefes alışverişinizi sağlıklı duruma getirerek semptomları hafifletebilir ve merkezi sinir sisteminin işlevini iyileştirebilir. Masaj uygulayıcıları bu yöntemi astımla savaşmak için kullandılar.

  • Sırt Ağrısı Giderme

Sırt ağrısı yaşamak, sizi bekleyen tüm faaliyetlerinizden tamamen mahrum bırakabilir. Kraniyosakral masaj yaptırmak, tüm omurganızın ağrı ve gerginlikten kurtulmasına yardımcı olabilir.


Evde Masaj

  • Zihinsel Netliği Artırma

Zihinsel refahı sağlıklı tutmak, düzenli bir hayata başlamak için ana önceliktir. Ayda en az bir kez masaj yaptırmak, zihinsel sağlığınızı doğru yolda tutmanıza tamamen yardımcı olabilir.

  • Enerji ve Dayanıklılığı Artırma

Masaj terapisi her açıdan çok rahatlatıcıdır, bunu herkes bilir. Masaj yaptırarak kendinize yardım etmek, tüm kan hücrelerine oksijen veren kan akışınızı iyileştirecektir; bu da enerji için ihtiyacımız olan şey. Masaj ayrıca tüm vücut toksinlerini ve bakterileri azaltmaktan sorumlu olan lenf sisteminize de yardımcı olur.

  • Depresyon

Akıl hastalığı ciddi bir konudur. Bazılarımız etrafımızdaki olumsuzluklardan kendimize çekeriz ve acıyı içimizde tutarız. Kraniyosakral masaj almak sağlıklı bir zihinsel berraklığı koruyabilir. Bu sizi olumsuzluklardan uzak tutmak için uykunuzu yenileyecek ve iyileştirecektir.

Comments


bottom of page