top of page

Küba Masajı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Güncelleme tarihi: 19 Eyl 2022


Küba-Masajı-Nedir-?-Nasıl-Uygulanır-?

Vücutta ortaya çıkan toksinler, insan sağlığını ciddi bir boyutta etkileyen faktörlerden biridir. Kişiler, özellikle de bazı dönemlerde meydana gelen bu toksinlerin vücuda vermiş olduğu zararın asla göz ardı edilmemesi ve üzerinde ciddi bir şekilde durulması gerektiğini unutmamalıdırlar. Bu gibi durumlarda vücutta meydana gelen toksinlerden kurtulmak için en faydalı yöntemlerden birisi de Küba masajıdır. Küba masajı, vücutta birikmiş olan toksinlerin başarılı bir biçimde vücuttan atılmasına yardımcı ve etkili olan bir yöntemdir. Bu noktada en önemli kısım ise bu masaj uygulaması uzman masöz, terapist tarafından yapılıyor olmasıdır. Uzman terapist, masöz tarafından uygulanan Küba masajının sonrasında bu sorunlardan, problemlerden rahatlıkla kurtulmak oldukça mümkündür. Özellikle sinir sistemine zarar verilebilmesi söz konusu olması nedeniyle, bu masajın tekniklerini ve eğitimini almamış olan, işinin ehli olmayan kişilerin kesinlikle Küba masaj uygulamasını yapmaması gerekmektedir. Küba masajı, bir yağ ya da bitkisel öz kullanılmasına gerek duyulmadan yapılan bir masaj türüdür. Ancak bazı durumlarda masaj yaptırmak isteyen kişinin vücut durumuna bağlı olarak çok az miktarda olsa yağ ya da bitkisel öz kullanılabilmesi de mümkündür.


Küba masajı, Doğu kökenli bir masaj türüdür. Bunun yanı sıra aynı kökenden gelen Shiatsu masajına benzerlik gösterir ve benzer bir şekilde uygulanmaktadır. İki masaj türü arasında ki tek fark ise Shiatsu masajında uygulandığı gibi tek parmağın kullanılmıyor olmasıdır. Küba masajında çeşitli olarak masaj esnasında uzman terapist, masöz üç parmağını kullanarak uygulamaya devam eder. Vücudun belirli noktalarına ve sinir uçlarına uygulanarak gerçekleştirilen bu ritmik, düzenli hareketler sonucunda her bölgeye özel olarak masaj uygulaması yapılmış olur. Bu aşamada masaj uygulaması gerçekleştiren uzman terapistin, masözün, masaj teknikleri konusunda ki deneyimi oldukça önemli bir husustur.


Masaj yapılacak olan noktaların çok iyi bir biçimde bilinmesi ve bu noktalara gereken basıncın uygulanması, gerektiği gibi müdahale edilmesi oldukça önem taşımaktadır. Vücudun sinir sistemine yapılabilecek herhangi bir olumsuz bir hareket söz konusu olduğundan dolayı özellikle işinin ehli olmayan, teknikleri bilmeyen, herkes tarafından yapılmaması tavsiye edilir. Bu durumda aynı zamanda da herhangi bir soruna sebep olmasa dahi gerekli işlemlerin yapılamaması ve vücutta birikmiş olan toksinlerin dışarıya atılamayacak söz konusu olacağından dolayı, uygulanacak ve gerçekleştirilen işlem sadece para ve zaman kaybı olarak karşılık bulur. Bu sebepten dolayı masaj hizmeti almadan önce kesinlikle terapistin, masözün bu konuda yeteri kadar deneyime, bilgiye sahip olup olmadığına dair olarak genel bir bilgilendirme talep edebilirsiniz. Doğru tekniklerin uygulanması ve Küba masajı hizmetini etkili bir şekilde alabilmek için terapisti, masözü iyi seçmenizde büyük fayda var.

Kommentare


bottom of page