top of page

Kulak Masajı Bütün Ağrıları Yok Eden Bir Mucize


Kulak-Masajı-Bütün-Ağrıları-Yok-Eden-Bir-Mucize

Baş, boyun, sırt, omuz, kalça, kol, bel, bacak, siyatik, diz, ayak ağrıları, regl ağrıları, kabızlık, uykusuzluk, ishal, yorgunluk, stres, konsantrasyon güçlükleri, performans düşüklükleri.. Tüm bu sorunlar, 5 dakikalık bir kulak masajı uygulamasının ardından ortadan kalkıyor. İşte ağrıları saniyeler içinde yok eden, ortadan kaldıran kulak masajı yöntemi..


Bedeninize güç veren bütün enerji kanalları ve refleks noktaları kulak bölgesinde bulunur. Kulak masajı (refleksolojisi), kulakta bulunan akupunktur noktaları üstünden belirli bir sistem ve bilgi ile uygulanan basınç, baskı, yoğurma, çekme manipülasyonlarının bütününe verilen isimdir. Diğer, bütün el, ayak refleksolojilerine ve masaj uygulamalarına karşı daha üstün olmasının nedenleri; Kolay öğrenilebilen ve uygulanabilen, yağ esansı gerektirmeyen, en pratik, en hijyenik ve her yerde, her durumda uygulanabilir olmasıdır.


Dünya Genelinde Biliniyor


Kökeni Uzakdoğu olarakta bilinse kulak masajı binlerce yıl boyunca bütün dünyada ciddi bir tıp uygulaması olarak bilinmiş ve kullanılmıştır. 1969 yılında Fransız doktor Paul Nogier aracılığı ile tıp literatürüne sokulan kulak masajı hala dünyada pek çok sağlık sistemi içerisinde kendine büyüyen bir yer bulmaktadır.


Ağrılar İçin Birebir


Kulak masajı zihinsel, bedensel ve ruhsal durumların hepsinde derin etkiler gösterirken en çok seçilen, tercih edilen etki alanı ağrı tedavileri ve sistem sorunlarıdır. Bedendeki bütün ağrıları dindirme özelliği bulunan kulak masajı uygulamasının asıl şaşırtıcı etkisi, bu etkiyi 20 saniye ila 5 dakika arasında gösterebiliyor olması. Kısaca özetlemek gerekirse bedensel olan ağrıların %95’ini tek bir dokunuş ile geçirmek, rehabilite etmek ve dindirmek mümkündür. Bedenimize ait her kemik, kas, organ, eklem ve sisteme ait yönetici noktalara sahip olan kulak bölgemize uygulanacak doğru bir masaj hayret verici bir iyileştirici etki göstermektedir.


Uygulama Şekli Nasıldır?


Türkiye’de hiç bilinmeyen bu uygulamanın öğrenilmesi yaklaşık 2 saatlik basit bir eğitim ile mümkün olabilmektedir. Etkisini her daim kişiye de kanıtlamaktadır. Kendimize her gün yaklaşık 3 ila 5 dakika kadar süren genel bir kulak masajı uygulamanın yararları inanılmaz boyutlardadır. Bunu sağlamak adına tek yapılması gereken iki kucağınızı da aynı anda baş ve işaret parmaklarınız arasında yoğurmak olacaktır.


Kulak memesinden başlayarak (baş ağrıları) bütün kulak boyunca küçük, yuvarlak hareketler ile baskılı olacak bir şekilde masajı devam ettirmek ve kulağın dışına, içine, arka tarafına dokunacak tam bir masaj ile yorgunluklardan, ağrılardan ve stresten kurtulabilirsiniz. Kulak masajı uygulamasını doğru yaptığınıza dair en doğru veri, masaj uygulamasının ardından bedeninizde büyük bir sıcaklık artışı hissetmeniz olacaktır. Ardından derin bir rahatlama ile de kendini gösterecektir.Kulak Masajının Faydaları


Kas Ağrılarınız Azalır


Yapılan araştırmalar, kulak masajı uygulamasının kas ağrılarını azalttığını kanıtlıyor. Özellikle bel ağrıları üstünde etkili olan bu masaj, endorfin salınımını, bu sayede kendinizi daha da iyi hissetmenizi sağlar. Ek olarak kan dolaşımınızı da olumlu yönde etkiler. Eğer kronik kas ağrılarından şikayetçiyseniz kulak masajı uygulamasına mutlaka bir şans vermelisiniz.


Stres ve Anksiyete İle Mücadele Etmenize Yardımcı Olur


Başka bir deney ise kulak masajı uygulamasının stres ile mücadele etmenize yardımcı olduğunu söylüyor. Özellikle kulağın üst kısmına masaj uygulamak, strese, korkuya, paniğe ve endişeye kapıldığınızda rahatlamayı sağlıyor.


Baş Ağrılarını ve Migren Ataklarını Azaltır


Eğer ağrı kesici kullanmıyor veya kullanamıyorsanız sizleri buraya alalım. Kulak masajı, türlü doğal yağlar ile birleştirildiğinde harikalar sunabiliyor. Rahatlamanızı sağlayacak uçucu yağları parmak uçlarınıza uygulayabilir, ardından kulak bölgelerinize masaj yapabilirsiniz. Baş ağrınız kısa süre içinde dindiğini fark edeceksiniz.


Daha Hızlı Kilo Vermenize Yardımcı Olur


Kulak masajı, aynı zamanda daha hızlı bir şekilde kilo vermenize de katkı da bulunabilir. Tabii yine de düzenli olarak egzersiz yapmalı ve sağlıklı beslenmelisiniz. Kulak masajı uygulamasını kilo vermenize katkı da bulunabilecek ek egzersiz gibi düşünebilirsiniz. Ek olarak kilo verme sürecinden sonra sağlıklı kilonuzu korumak adına da kulak masajı uygulamanız mümkün.


Comments


bottom of page