top of page

Kupa Masajının Sağlığa 5 Faydası


Kupa Masajının Sağlığa 5 Faydası

En trend masaj tekniklerinden biri olmasına rağmen, kupa masajı yeni bir teknik değildir. Teknik, Çinliler ve Mısırlılar tarafından vücuttaki enerji kuvvetlerini uyarmak için yaygın olarak kullanılmıştır. Tedavi sırasında masaj terapisti kupaları sırtınıza veya diğer tedavi bölgelerinize yerleştirecektir. Bardaklar cildinizi emecek ve bir vakum oluşturacaktır. Emmenin bir sonucu olarak, laktik asit ve toksinler cildinizin yüzeyinde kolayca çıkarılabilmesi için yükselecektir.


Kupa terapisi ayrıca kaslarınıza iyileşme ve rahatlama getiren kan ve besinlerin dolaşımını artırır. Ve tüm bunlar için, hiç acı çekmeden sadece birkaç dakika geçireceksiniz. Kupa tedavisinin bazı şaşırtıcı sağlık yararlarına bir göz atalım.

  • Cildinizi Sağlıklı Tutar

Cildinizin sağlığının, vücudunuzda olup bitenlerin bir yansıması olduğunu biliyor musunuz? Kupa tedavisi ile vücudunuzda daha iyi bir kan, besin ve oksijen akışı yaşayacaksınız ve bu da cildinizi daha sağlıklı hale getirecektir. Kupa masajı ayrıca akne, egzama, selülit veya diğer cilt problemlerinin görünümünü azaltır. Ayrıca cildinizin yüzeyinden toksinlerin atılmasını hızlandırarak daha güzel ve genç görünmesini sağlar.

  • Rahatlamanıza Yardımcı Olur

Yorgun, stresli ve endişeli hissediyorsanız, bugün profesyonel bir kupa terapisi planlayın. Hacamat, fiziksel stresi hafifletmeye yardımcı olur ve sinir sisteminizi sedasyon moduna sokar. Bu şekilde tamamen rahatlama modunda olur ve sizi endişe, stres ve depresyondan korur.

  • Bağışıklığınızı Güçlendirir

Kupa masajı, vücudunuzdaki kan ve lenf akışını artırarak bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Bu şekilde alerjilerden ve can sıkıcı öksürüklerden kurtulacaksınız.

  • Selüliti Azaltır

Hacamat tedavisi ağrıları ve iltihapları gidermenin yanı sıra selülit çukurlarının ve kırışıklıklarının giderilmesine de yardımcı olur. Daha fazla kan ve besin sisteminizde serbestçe aktığı için cildiniz daha tonlu ve güzel görünecektir.

  • Ağrıyı Giderir

Geçmeyen şiddetli sırt ağrısı ile mücadele ediyor musunuz? Belki de potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmayı imkansız kılan eklem ağrısı veya kas ağrısı çektiniz? Kupa masajı size yardımcı olabilir! Kupa tedavisinin, ilaçlar işe yaramadığında vücuttaki ağrıları azalttığı bilinmektedir. Daha da iyisi, masaj tedavinizden çok az yan etki alırsınız veya hiç yan etki görmezsiniz.


Masöz

Doğru Kupa Masajı Terapistini Bulun

Kupa terapisine hazırlanırken en önemli gereksinimlerden biri yetenekli ve deneyimli bir terapist bulmaktır. İşte doğru kupa terapistini bulmak için birkaç ipucu;

  • Yüksek hijyen standartlarını uygulayan, profesyonel ve eğitimli bir terapist tarafından uygulanan ve kupa terapisi için tüm donanıma sahip bir yer bulun,

  • Kupa masajı için eğitilmiş ve bu terapiyi tam olarak anlayan deneyimli bir terapist edinin,

  • Hizmetlerin kalitesi de düşük olabileceğinden asla eğitimsiz masaj terapistlerini tercih etmeyin,

  • En iyi kupa masajı terapisini arıyorsanız, bugün masaj terapistlerimizle iletişime geçin.

Özel ihtiyaçlarınıza göre şekillendirilmiş kupa masajı tedavisinin keyfine varacaksınız. Sırt ağrısı için, selülit için veya yara dokuları için kupa masajına ihtiyacınız olduğunda, bir randevu alın.

Comments


bottom of page