top of page

Lazer Akupunktur Tedavisi Nedir?


Lazer-Akupunktur-Tedavisi-Nedir-?

Lazer Akupunktur


Akupunktur denildiğinde akıllara hep iğne ile cilde belli bir ölçüde sağlanan tedaviler gelmektedir. İğne dendiğin de akıla acılı bir tedavi gelmekte ve kişiler akupunktur tedavisinden kaçınmaktadırlar. Akupunktur tedavisinde önemli olan cildin belli bir derinliğinde bulunan akupunktur noktaları adını verdiğimiz alanları, bölgeleri uyarmak esasına dayanmaktadır. Bu noktalar aslında bir uydu alıcısı ya da bir televizyon anteni gibi çalışmaktadır. Yani sinir hücrelerinin alıcıları akupunktur noktalarında daha da yoğun bir şekilde bulunur. Bu noktalar cildin farklı bölgelerine, alanlarına göre değişen bir şekilde derinin yaklaşık 2 milimetreden 4 santimetre kadar derinlikte bulunmaktadır. İşte daha öncelerde de var olan lazer akupunktur son 10 yılda iyice geliştirilmiş, fiber optik yani saç teli inceliğinde esnek plastik gibi kablolar ile taşınır hale geldi. Sonuçta lazer iğne ismini verdiğimiz aslında iğne olmayan cildi türlü derinliklerinde bulunan akupunktur noktalarının uyarılmasına yarayan lazer ışın sistemi geliştirildi.

Aynı akupunktur iğnesi biçiminde etki yapan ancak cilde saplanmayan ve cildi yalnızca dışarıdan uyararak türlü hastalıkların, rahatsızlıkların tedavisini yapmak artık mümkün. Lazer akupunktur tedavisinin kesinlikle hiçbir ağrısı bulunmaz. Çocuklarda ve iğne ağrısından korkanlar adına ideal bir akupunktur tedavi uygulama şeklidir. Belli frekans ve güçte verilen lazer ışınları akupunktur noktalarını uyararak pek çok hastalıkları ve rahatsızlıkları tedavi etmektedir. Özellikle de çocukluk çağlarında gelişecek, meydana gelecek olan alerjik bronşit ve astım tedavilerinde yaklaşık %80 - %90 civarına yakın bir sonuç alınabilmektedir. Lazer ışınları beyinde ve uygulanan deri bölgesindeki özel bölümleri, noktaları uyararak bir takım salgıları ve iç salgı bezlerini uyarmış olduğu için ortaya çıkan salgılar bireylerin hastalıklarını da tedavi etmektedir.


Derideki akupunktur noktalarına uygulanan lazer akupunktur ışınlar beta endorfin (vücudun, bedenin üretmiş olduğu bir morfin çeşidi) ismini verdiğimiz bir maddenin salınımına yarar. Endorfin sentetik morfinin ağrı kesici özelliğinden bin kat daha güçlüdür. Dolayısı ile vücuttaki, bedendeki ağrıya sebep olan hemen gemen tüm hastalıklarda lazer akupunktur tedavisi kullanılır. Fibromiyalji ismini verdiğimiz kas ağrıları, siyatik, omuz, bel, kol, diz, boyun, baş ağrılarında, migren, alerjik bronşit, astım, alerjik nezle rahatsızlıklarında %90 a yakın tedavi etme gücüne sahiptir. 10 - 30 dakika kadar süren lazer akupunktur tedavisi ağrısız da olması sebebi ile artık tercih edilen bir tedavi olmaktadır.

Comments


bottom of page