top of page

Lenfatik Drenaj Masajının Faydalarını Bilmek


Lenfatik Drenaj Masajının Faydalarını Bilmek

Hiç halsiz, ağrılı, yorgun hissettiniz mi veya soğuk algınlığı ve grip yaşadınız mı? Çoğu zaman, lenfatik sisteminiz beklendiği kadar güçlü değildir. Günlük yaşamınızı sürdürürken, çeşitli aktiviteler gerçekleştirirken vücudunuz toksinler ve diğer atıkları biriktirir. Lenfatik sisteminiz güçlüyse çok sık hastalanmazsınız.


Bu sistem bu toksinleri lenf yoluyla taşıyarak ortadan kaldırır. Bu sarımsı sıvı, vücudunuzu organ ve doku ağı yoluyla vücudunuzdaki enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı bağışıklık kazandırır. Lenf akışı aktive edildiğinde, bağışıklık sisteminiz güçlenir.


Lenfatik Drenaj Masajı Nedir?


Belirli kısa süreli sağlık rahatsızlıkları ve kronik sağlık durumları, lenfatik drenaj masajından yararlanabilir. Yerel masaj terapistleri gibi uzmanlar sizi bu süreçten geçirirken yapmanız gereken tek şey arkanıza yaslanıp rahatlamak.


Nazik hareketler bağışıklık sisteminizi yeniler ve çeşitli sağlık durumlarını tedavi eder. İşlem, atıkları vücuttan daha verimli bir şekilde uzaklaştırmak için yapılır. Manuel lenfatik drenaj masajı olarak da adlandırılır ve vücudun lenf sistemini uyaran hafif bir masaj terapisidir.

  • Şişmeyi Azaltır

Lenfödem gibi belirli durumlarda bir veya iki kol ve bacakta şişmenin yaygın olduğu söylenmektedir. Artritli insanlar ve hamile kadınlar da bu durumdan muzdariptir. Lenfatik bir masaj, bu şişmiş bölgelerde lenf birikimini azaltır ve esnekliği artırır. Lenflerin tek bir yerde sabit kalması yerine tüm vücutta akmasını teşvik eder. Bu, sistemi uyarır ve ölü hücreleri, toksinleri ve diğer atık ürünleri vücuttan atmaya iter.

  • Stres, Kaygı ve Yorgunluğu Azaltır

Masaj terapistleri ağrıyı, acıyı veya krampları anında azaltmak için vücudunuzun belirli bölgelerine doğru miktarda baskı uygularlar. Profesyonel bir masaj terapisti, kendinizi harika ve genç hissetmenizi sağlamak için panik atakları, depresyonu ve stresi etkili bir şekilde tedavi eden bir evdir. Prosedür ve organik elementlerin kullanımı, vücudunuzu ve duyularınızı yeniden doldurur, sizi enerjik bir ruh hali ile yüksek hissetmenizi sağlar.

  • Kusursuz ve Parlak Bir Cilt Sağlar

Terapi dolaşımı hızlandırır ve atıkların giderilmesini geliştirir, sonunda akne ve egzama oluşumunu azaltır ve yara izlerini ortadan kaldırır. Lenfatik drenaj masajı, cilde daha yumuşak, daha parlak ve ışıltılı bir cilt kazandıran sağlıklı elementleri aşılamak için ciltteki gözenekleri açar. Ayrıca donuk tonu ve şişliği etkili bir şekilde ortadan kaldırdığı bilinmektedir.

  • Migren ve Kronik Ağrıya Yardımcı Olur

Migren nöbetleri ve kronik ağrı şiddetli olmakla birlikte, günlük aktivitelerinizi gerçekleştirme ve hayattan zevk alma yeteneğinizi engelleyebilir. Bunun gibi masaj terapisi türlerinin faydaları, ağrı giderici bir etki sağlamak için tekrarlayan hareketlere neden olur. Ağrının sıklığını ve yoğunluğunu önemli ölçüde azaltan sakinleştirici bir etki yaratır.

  • Bağışıklık Sisteminizi Geliştirir

Dolaşım sistemi devreye girer ve lenf sistemindeki sıvı tüm vücudunuzu detoksifiye eder. Geliştirilmiş lenf sistemi iyileşmeyi destekler ve genel refahı destekler. İltihapla savaşır ve enfeksiyonları önleyerek harika ve rahat hissetmenizi sağlar.


Masöz

Lenfatik Drenaj Masajı ile Tedavi Edilebilen Diğer Durumlar

  • Romatizmal eklem iltihabı,

  • Fibromiyalji,

  • Kronik venöz yetmezlik,

  • Alt vücudunuzda lipödem veya aşırı yağ birikmesi.

Lenfatik drenaj masajı, bütünsel ağrı yönetimi ve gelişmiş esneklik arıyorsanız, uygulanacak en iyi masaj terapileri arasındadır. Diğer sağlık durumlarını hafifletmeye yardımcı olabilecek çeşitli faydalar sağlamak için bağışıklık sisteminizin derinliklerinde çalışır.

Comments


bottom of page