top of page

Lipomasaj (LPG) Nasıl Uygulanır?


Lipomasaj-(-LPG-)-Nasıl-Uygulanır-?

LPG yani lipomasaj tekniği kilo verdirmeyi amaçlayan bir uygulama olmasından ziyade vücudun, bedenin görünümünü düzeltmeyi, simetriyi sağlamayı ve vücudu, bedeni sıkılaştırmayı hedefleyen bir uygulamadır. Tek başına ilgili hedefleri gerçekleştirmek adına uygulanabileceği gibi diğer bazı estetik operasyonların sonuçlarını da kuvvetlendirmek, operasyon sonrasındaki konforu, rahatlığı sağlamak amacı ile de uygulanabilir.


Yöntemin detaylarından bağımsız olarak lipomasaj uygulamasının oldukça kolay, ağrısız ve acısız olduğunu da söyleyebiliriz. Lipomasaj uygulamasının seans sayısı diğer incelme, zayıflama ve sıkılaşma uygulamalarının seans sayından oldukça daha fazladır. Haftada iki seans olarak tavsiye edilebilir. İkiden sonraki seansların fayda seviyesinin hızlıca düştüğü de gözlemlenmiştir. Her seans yaklaşık olarak yirmi beş ya da otuz dakika kadar sürebilir, fakat uygulama alanının genişliğine bağlı olarak bu sürede artmalar da olabilir. Toplam uygulanacak olan seans sayısı genelde yirmiyi geçmemektedir. On beş ila yirmi seans arası ise en idealidir.


Lipomasaj uygulaması başlamadan önce kişiye özel çorap giydirilir. Uygulama yapılacak olan bölgenin üst kısımda olması halinde özel çorap, özel giysi halini almaktadır. Özel bir kıyafetin giydiriliyor olmasının da temel sebebi masaj uygulamasını yapan cihazların daha rahat kaymasını sağlamaktır. Bunun yanı sıra operasyon sahasındaki hijyen ve sterilize durumu da bu kıyafet sayesinde sağlanıyor. Cihazın uygulaması oldukça komplekstir. İşinin ehli olan, deneyimli ya da bilgili kişi aracılığı ile uygulanması mecburiyettir.


Çünkü her bölge için farklı hareketler bulunur. Yanlış olarak uygulanmanın yapılması yarardan çok daha zararı getirir. Cihazın uçları ilgili bölgelere, alanlara dokundurularak ya da kaydırılarak işlem gerçekleştirilir. Doğru açılar, doğru yapılacak manevralar yakalanmak zorundadır. Cihazın masaj yapan ve vakum yapan iki kısımı bulunmaktadır. Amaca yönelik bu uçların kullanım oranları değişiklik gösterir. Uygulama yapan kişinin uçları vücutla temas ettirirken, vücudun, bedenin doğal kıvrımlarını verecek biçimde hareket ettirmesi gerekir. Bunun yanı sıra yağ dağılımını bozmamak veya bozuksa da düzeltmek adına da dairesel hareketler yapılmalıdır. Bu lipomasaj uygulamasını işinin ehli olan, alanında uzman kişilerin yapması sağlık açısından da, getireceği etki açısından da oldukça önem taşır.

1 Comment


Guest
Sep 27, 2021

bilgilendim, tek kelime ile mükemmel

Like
bottom of page