top of page

Lipomasaj Tekniği Nedir?

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Lipomasaj-Tekniği-Nedir-?

Lipomasaj (LPG) Tekniği Nedir?


Cilt problemlerinin ortaya çıkmasına neden olan şeyse cildi gergin tutmakta olan dokuların zayıflamış olmasıdır. LPG yani lipomasaj yöntemi de bu dokulara müdahale eden ve cerrahi açıdan olmayan bir yöntemdir. Selülit ve diğer cilt problemlerinin tedavisinde teknolojinin de geldiği son noktadır. İnsanlar selülit tedavisi, bölgesel zayıflama ve diğer cilt hasarları adına onlarca çeşitli yöntem denemektedir. Denenen bu yöntemlerin, tekniklerin neredeyse tamamı bilimsellikten uzak noktadadır. LPG yani lipomasaj ise FDA aracılığı ile onaylanmış bir uygulamadır. Hem bölgesel zayıflama açısından hem de selülit tedavinde, geliştirmiş olduğu teknoloji sayesinde büyük yarar sağlamaktadır. Lipomasaj tekniğinin bir diğer ismi de vakum ile bölgesel zayıflama yöntemidir.


Yöntem esasen rotasyon hareketi uygulayan özel uçların ilgili bölgelere masaj uygulaması yapmasına dayanır. Bireylerin ihtiyacına yönelik uçların farklılaştırılması, seansların değişkenliği mümkündür. Selülit, bölgesel olan yağ birikimleri, deride hafif sarkmalar, deri altında su birikimi gibi problemler lipomasaj tedavisi sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir. Lipomasaj yöntemi diğer zayıflama ve selülit tedavisi tekniklerinin aksine uygulama sıklığına da sahiptir. Haftalık periyotlar dahilinde ve on - on iki seans şeklinde uygulanabilir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye otuz dakika kadar masaj uygulanır. Masaj uygulanırken özel bir çorap giydirilir. Çorap hem derinin tahrişini önler hem de bireyi rahatlatır. Ağrısız ve acısız da olan bir uygulamadır.


Lipomasaj Hangi Amaç İle Kullanılıyor ?


Lipomasaj tekniğinin geçmişi çok eski değildir. Tamamen tesadüfi olarak bulunduktan sonra hızlı bir biçimde tıp dünyasının içerisine girmiş bulundur. Lipomasaj yönteminin kullanım alanları oldukça geniş yelpazeye sahip olsa da genel olarak selülit tedavisinde, diğer müdahalelerin desteklenmesinde, kan dolaşımının arttırılmasında da kullanılmaktadır. Liposuction ile lipomasaj yönteminin ayrılmaz ikili olduğunu söylemekte mümkündür.


Bilinenin aksine lipomasaj tedavisi bölgesel zayıflama değil, şekillendirme tedavisidir. Şekillendirme tedavisi olmasına rağmen etkisi FDA aracılığı ile onaylanan, bilimsel makaleler tarafından da desteklenmiş olan nadir tekniklerdendir. Ülkemizde de pek çok zayıflama alanlarında uygulanmak ile birlikte uygulamanın başarılı olması adına uygulayacak kişinin işinin ehli olması gerekmektedir. Cihazın kullanımı basit olarak görünse de her bölge için ayrı hareketler olması, doğru ucun doğru şekilde kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Bu çeşit yetenek de çok az insanda bulunmakta. Bölgesel zayıflama için bu teknik kullanılabilir.


1 comentário


Convidado:
27 de set. de 2021

Bir yerden duymuştum, araştırmak için doğru siteyi sonunda buldum.

Curtir
bottom of page