top of page

Lipomasaj Tekniğinin Faydaları Nelerdir?


Lipomasaj-Tekniğinin-Faydaları-Nelerdir-?
  • En çok uygulanacak olduğu alan cerrahi bir müdahaleyi gerektirmeyen selülit sorunlarıdır. Az - orta derecedeki selülitlerin ortadan kaldırılması ya da oluşmaması adına en etkili yöntemlerden bir tanesi arasında yer alır. Lipomasaj tedavisi sonrasında bölgedeki kan akışının artması, bağ dokularının güçlenmesi söz konusudur.


  • Bölgesel olarak yağlanmanın ve ödem oluşumlarının ortadan kaldırılması amacıyla da kullanılır. Uygulandıktan sonra vücudun, bedenin profilini bozan her çeşit çıkıntıyı giderebilir. Ufak ama kötü görünen yağlanmalar da başta olmak üzere türlü operasyonlardan sonra meydana gelen ödemlerin tedavisi de yapılabilmektedir. Bu tedaviler sonrasında vücudun, bedenin genel görünümü düzelerek daha estetik hale gelir.


  • Onlarca faktöre bağlı olarak zaman içinde vücudun, bedenin gergin görünüşü ortadan kalkar. Bölgesel sarkmalar meydana gelir. Lipomasaj tedavisi sonrasında vücut, beden gergin hale gelir. Elastik olarak bir görünüm kazanır.


  • Cildin zaman içinde bozulmasının temel nedeni dolaşım sistemi problemleridir. Cildin her bölgesine, alanına yeterli miktarda kan verilememesi sonrasında ilgili bölgedeki, alandaki hücreler de ölmeye başlar. Bu ölümlerin sonucunda da sarkma gibi problemler ortaya çıkar. Lipomasaj tedavisi ile uygulama yapılacak olan bölgedeki kan dolaşımının maksimum bir seviyeye çıkması sağlanır.


  • Doğumdan itibaren yapılan besin tüketimi sebebi ile vücudun tamamında toksinler, atıklar birikmeye başlar. Bu toksinler, atıklar bir yerden sonra atılamaz bir hale gelerek cilt dokusuna, organ dokularına da zarar vermeye başlar. Lipomasaj uygulaması sayesinde, uygulama yapılacak olan bölgedeki toksinlerin de atılması sağlanır.


  • Liposuction gibi uygulamalardan sonrada uygulanarak ameliyat sonuçlarını daha da başarılı bir hale getirir. Bunun yanı sıra ameliyat sonrası daha konforlu, rahat hale getirir.


  • Bölgesel olarak şekil bozukluklarının başlıca nedeni olan dengesiz yağ birikimlerini de ortadan kaldırır. Yağı, uygulama yapılacak olan bölgede eşit olarak dağıtır. Böylelikle daha estetik bir görünüm kazandırmış olur.


  • Lipomasaj uygulaması genel olarak bu amaçlar ile kullanılır ve ilgili faydalar hedeflenir. Fakat bu cihazın vücuda, bedene olan faydaları oldukça fazla olduğu için burada sayılan amaçların dışında da kullanılması oldukça mümkündür. Lipomasaj uygulamasının faydaları özetle bunlardır.

1 Comment


Guest
Sep 27, 2021

herkes için gerekli bir teknik

Like
bottom of page