top of page

Liposuction Sonrası Masaj


Liposuction-Sonrası-Masaj

Estetik ameliyatların başında gelen liposuction operasyonu kısaca vücuttan, bedenden yağ alınması işlemini içerir. Bu operasyonda vücuda giren kanüller ile belirlenen bölgelerdeki yağlar alınır. Operasyon esnasında pek çok kılcal damarın zarar görmesi ve deformasyon yaşaması vücudunuzda, bedeninizde ödem ve şişliklerin oluşmasına neden olur. Liposuction masajı işte bu alanda çok etkili bir yöntemdir. After lipo masaj olarakta bilinmekte olan masajın önemini ve detaylarını sizler için derledik.


Liposuction Masajı Nedir?


Liposuction masajı aslında bir tabirdir. Bu masaj uygulamasının içeriği lenfatik drenaj masajıdır. Cerrahi ya da estetik cerrahi ameliyatların tamamlayıcısı niteliğindedir. Bu masaj uygulamasının hedefi sertleşme ve birikme durumu gösteren sıvıyı ortadan kaldırmaktır.


Ameliyattan bir iki hafta sonra meydana çıkmaya başlayan bu birikintileri ayna karşısında veya eliniz ile rahatlıkla hissedebilirsiniz. Sertleşme ve yumru şeklinde görünen bu yapılar gerekli müdahaleler sağlanmadığı sürece o bölgede, alanda tutunabilir. Lenfatik drenaj masajının amacı kan dolaşımını hızlandırmak, lenf kanallarını uyarmak, ödem ve şişliklerin vücuttan en kısa sürede atılmasını sağlamaktır.


Liposuciton Zararları Nelerdir?


Yağ emme işleminde, vücuttan gereğinden de fazla yağ alınmadığı sürece kişiye herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat bu işlemden sonra sağlıksız bir beslenme düzenine devam eden ya da bu yöntemi bölgesel yağ hücrelerinden kurtulmak yerine daha kısa süreli bir zayıflama aracı olarak kullanan kişiler, uzun vadede bekledikleri sonuca ulaşamadıkları için hayal kırıklığı yaşayarak zarar görüyor.Lenf Drenaj Masajı Hangi Estetik Ameliyatlarda Uygulanır?


Liposuction sonrası, karın germe, göğüs büyütme ve göğüs küçültme, diğer bölgesel liposuction uygulamalarında lenf drenaj masajı uygulanabilir.

Liposuction Sonrası Masaj Uygulamasının Önemi Nedir?


Karın germe, liposuction, bbl gibi estetik ameliyatlarda hareket kısıtlığının oluşması gayet normaldir. Ağrılar, ödem, şişlikler, kesi bölgesindeki, alanındaki acı hissi buna neden olan belirtilerin başında gelir. Liposuction sonrası uygulanan masaj, karın germe ve bbl sonrası uygulanan masaj hareket kısıtlılığını gidermeye yarar. Ameliyat esnasında vücudun, bedenin hasar görmesi sonucu vücut kendini koruma altına almak adına şişlikler, ödemler ve sıvı oluşturur.


Oluşan bu şişlikler ve sıvı ağrıyı da arttırır. Masaj uygulamasının önemi de burada ortaya çıkmaktadır. Masaj sistemin uyarılmasını sağlamaktadır. Lenf akışını hızlandırarak sıvıların ve atıkların daha da kolay vücuttan atılmasını sağlar. Vücutta oluşan gerginlik sebebiyle yorgun olan kaslar masaj uygulaması ile gevşer. Gevşeyen kasların da hareket kabiliyeti artar.


Lenf drenaj masajı uygulamasını liposuction sonrası masajda uygulanmaktadır. Karın germe, bbl, liposuction ameliyatlarının ardından yapılan öncesi ve sonrası karşılaştırmaların sonucu masaj uygulamasının ne kadar önemli olduğunu bizlere anlatmaktadır.

  • Liposuction sonrası masaj birikme ve sertleşmeleri engeller.

  • Kan dolaşımını hızlandırır.

  • Ödemi azaltır.

  • Ağrıyı hafifletir.

  • İyileşme sürecini hızlandırır.

  • Lenf kanallarını açar.

  • Vücudun daha da düzgün şekil almasını, forma girmesini sağlar.

  • Hematomları azaltır.

  • Dokuların yenilenmesini hızlandırır.

  • Fibrozis gelişim olasılığını azaltır.

Comments


bottom of page