top of page

Masaj Kan Akışını Nasıl İyileştirebilir?


Masaj Kan Akışını Nasıl İyileştirebilir?

Kan akışınızı iyileştirmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. İster sadece kendinizi ısıtmaya çalışıyor olun, ister vücudunuzdaki dolaşımı iyileştirmeye çalışıyor olun, yardımcı olacak birkaç adım atabilirsiniz. Bu ipuçları, vücudunuzdaki kan dolaşımı artıracak sağlıklı yaşam tarzı değişiklikleri yapmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca geceleri daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir. Peki kan akışını iyileştirmek için ne yapmalısınız? İşte bunlardan birkaçı:

  • Düzenli masaj kan dolaşımını iyileştirebilir,

  • Egzersiz yaptıktan sonra masaj yaptırmak kan akışınızı iyileştirebilir,

  • Düzenli egzersiz, kan akışını iyileştirmenin en iyi yoludur,

  • Masaj yaptırmak, bacaklardaki ve vücudunuzun diğer kısımlarındaki kan akışını iyileştirebilir.

Düzenli Masaj Kan Dolaşımını İyileştirebilir


Masajın basıncı, dolaşım için iyi olan kan akışını arttırır. Masajlar stresi azaltabilir ve vücudunuzdaki laktik asidin atılmasına yardımcı olabilir. Kan akışını iyileştirmenin başka bir yolu da kompresyon giysileri giymektir. Varis çorapları bacaklardaki dolaşımı artırmak için kullanılabilecek en iyi ürünlerden biridir. Birçok kişi bu ürünleri reçetesiz satın alır ve kan pıhtılarını önleyebilir. Çok rahattırlar ve ayrıca krampları ve ağrıları önlemeye yardımcı olabilirler.


Egzersiz Yaptıktan Sonra Masaj Yaptırmak Kan Akışınızı İyileştirebilir


Basınç kullanarak ve kaslara masaj yaparak laktik asit salar ve dolaşımı artırırsınız. Ayrıca, kaslardaki gerilimi hafifletmeye yardımcı olan lenf sıvısının akışını da iyileştirebilir. Masaj terapistinizden masajı rutininize dahil etmesini isteyebilirsiniz ve beklediğinizden daha etkili olması gerekir. Masajın yanı sıra Omega III yağ asitleri almayı da deneyebilirsiniz. Bunların kan akışını arttırdığı gösterilmiştir.


Düzenli Egzersiz Kan Akışını İyileştirmenin En İyi Yoludur


Tıbbi masajın yanı sıra egzersiz de kan akışınızı iyileştirmek için iyidir. Bazı egzersizler hiç yapmamaktan iyidir. Bir takım sporuna katılın, Tai Chi, pilates, yoga veya grup, fitness derslerini deneyin. Ya da en basit egzersiz şekli olarak dışarıda yürüyüş yapın. Bir spor salonu veya fitness dersi bulamıyorsanız, bir topluluk spor grubuna veya bir takıma katılın. Bacaklarınızdaki kan akışını iyileştirmeye yardımcı olması için kompresyon çorapları veya taytları da kullanabilirsiniz. Bu giysiler reçete gerektirmez ve doktor reçetesi olmadan satın alınabilir.


Evde Masaj

Masaj Yaptırmak Bacaklardaki ve Vücudunuzun Diğer Kısımlarındaki Kan Akışını İyileştirebilir

Bütün vücuda ve çeşitli bölgelere aynı anda uygulanan masaj ile olumlu etkiler amaçlanmaktadır. Bu sayede gerginlik ve ağrı hissedilen hassas boyun bölgelerine uygulanan masaj uygulamalarının etkisi ve baskı düzeyi de çok fazla önem taşımaktadır.


Masaj daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Yararları sistemiktir ve vücudun tek bir bölgesiyle sınırlı olmayacaktır. Yeterli kan akışı sağlamada sorun yaşıyorsanız, masaj genel olarak daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Kramp yaşamaya yatkınsanız, masaj dolaşımı iyileştirmenize ve yaralanmayı önlemenize yardımcı olabilir. Dolaşımı iyileştirerek birçok tıbbi durumu önleyebilirsiniz. Masajın birçok faydası vardır, her yaştaki insanda dolaşımı iyileştirebilir, kilo vermeye yardımcı olabilir ve tansiyonu iyileştirebilir. Masaj terapisi ile ilgili daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edin.

Comments


bottom of page