top of page

Masaj Kültürü


Masaj-Kültürü

Vücudunuz, bedeniniz bir masaja ihtiyaç olduğunu sizlere bildirmekte oldukça iyidir, keşke size en çok hangi çeşit masajdan fayda sağlayacağını da söyleyebilse. Masaj konusunda yeni iseniz ya da normal Isveç seansınızı hiç geçmediyseniz, oradaki bütün farklı masaj çeşitlerinde gezinmek kafa karıştırıcı da olabilir. Neyse ki, masajın pek çok farklı sitilini ve faydalarını çözmenize yardımcı olmak adına buradayız, böylelikle kendiniz için en iyi olanı seçebilirsiniz.


Vücudun, bedenin farklı bölgelerine, alanlarına ya da iyileştirici yaklaşımlara odaklanan pek çok masaj çeşidi vardır. Masaj, vücudu eller kullanarak ovma ve yoğurma gibi tekniklerin uygulamasıdır. Masaj esnasında masaj terapisti, ağrıyı ve gerginliği azaltmak adına vücudun kaslarına ve eklemlerine hafif ya da güçlü bir baskı uygulayacaktır. Masaj terapisti, masaj yapma konusunda eğitilmiş, eğitimlerini tamamlamış, deneyimli kişidir.


Farklı masaj türlerinin bazılarını sizler için araştırdık, hangisinin sizin için uygun olabileceğini öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.


Klasik Masaj


Anatomik ve fizyolojik esaslara dayalı olarak, vena ve lenf sistemi istikametinde türlü manipülasyonlar uygulayarak genel bir gevşeme, rahatlama sağlamak, dolaşımı hızlandırmak, kaslardaki gerginliği azaltmak amacı ile uygulanan bir masaj çeşididir.


Shiatsu Masajı


Temeli akupunktura dayalı olup dinlenme amacı veya iyileştirici etkilerinden faydalanmak amacı ile akupressür noktalarını türlü baskı teknikleriyle uyararak uygulanan bir masaj çeşididir.


Aromaterapi Masajı


Koklama ve deriden alınma yolu ile vücuda, bedene alınan esansiyel yağların terapötik etkilerinden faydalanarak türlü manipülasyonlar ile uygulanan masaj çeşididir.


Sıcak Taş Masajı


Eklem kireçlenmesinde, adale ve eklem ağrılarının azalmasında, sinir sistemi problemlerinde, hareket azlığından kaynaklı olarak sırt ve omuz ağrılarının giderilmesinde, yumuşak doku romatizmalarında, stres kaynaklı problemler, stres, gerginliklerde sıcak taşların termal etkisiyle manipülasyonların etkilerinin birleştirilmesiyle uygulanan masaj çeşididir.


Ayak Masajı


Ayaklar vücudumuzun, bedenimizin aynasıdır, prensibinden yola çıkarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masaj çeşidinde, ayak tabanında belli noktalara basınç uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta, bedende belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji bu tür denge masaj çeşididir ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belirli noktalara kişinin verdiği tepkilere göre problemler tespit edilip onarılmaya çalışılır.


İsveç Masajı


Bütün ağrılarınızın hafifletilmesi için uzman terapistler aracılığı ile kasların gevşetilmesine odaklanarak, kan dolaşımını uyarır, enerji akışını geliştirir ve vücutta, bedende genel bir sağlık yaratır. Bütün masaj çeşitlerinin temelidir.


Reiki Masajı


Reiki, Hint kökenli bir meditasyon çeşidi. Vücuda el değmeden, insan vücudunda varsayılan yedi çakranın açılması ve temizlenmesi adına yapılan bu masaj türünde, doğadan alınan enerji kişiye aktarılıyor.


Cilt Masajı


Aromatik yağlar kullanılarak uygulanan cilt onarım masajı, cildin beslenmesini, sinir sisteminin yatıştırılmasını, kasların gevşetilip, rahatlamasını sağlıyor.Comments


bottom of page