top of page

Masaj Stresin Düşmanı


Masaj-Stresin-Düşmanı

Stres masajı genelde iş hayatı ve şehir yaşantısının verdiği bitkinlik, tükenmişlik hissinin oluşmasının ardından uygulanması istenmektedir. Sağlık açısından bakıldığında stres masajı günümüzde psikolojik hastalıkların, rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılmakta, uygulanmaktadır ve tıp alanında da büyük bir yeri bulunmaktadır.


Masaj İle Duruşunuzu Düzeltin


Uzun süre ayakta duran ve iş gereği stresli bir alanda çalışmak zorunda olan bireylerde yaygın olarak duruş bozukluğu ortaya çıkar. Stres, vücut duruşunu bozma yani değiştirme gibi bir niteliğe de sahiptir. Buna örnek vermek gerekir ise, yoğun stres altında olan kişide omuzların öne doğru çıkması, çenenin kalkması ve ensenin öne doğru hareketlenmesiyle karşı karşıya kalınır. Psikolojik olarak ortaya çıkan bu durumlar ‘’zırhlanma’’ olarak isimlendirilir.


Stresin zararlarından korunmak adına iyi bir masaj hizmeti alabilir ve sağlığınıza yararlı, faydalı bir uygulama da yaptırabilirsiniz. Vücutta stresin hedef aldığı iki kas bulunur. Bu kasların adları tıp alanında levator scapula, halk arasında ise ‘’stres kasları’’ olarak bilinir. Bu kaslar vücutta ensenin üst kısmında bulunur ve kürek kemiğiyle birleşir. Stresin oranı arttıkça omuzlar yukarı doğru çıkar ve bu kaslar enseye de baskı uygular. Bu durum karşısında da kişide ense ve başta ağrılar ortaya çıkar. Stres geçmişten beri bir çok hastalığın, rahatsızlığın yapı taşı, temeli olarak görülür. Düzenli masaj sayesinde stres kontrol altına alınabilir. Seans aralıklarının daha kısa tutulması ile ve masaj uygulamasının vücuttaki etkileri daha olumlu olacaktır.


Ağrılarınızdan Masaj İle Kurtulun


Çoğu zaman sabah uyandığınızda kendinizi hiç dinlenmemiş, aksine çok daha yorgun hissediyorsanız ve sebepsiz ağrılarınız var ise vücudunuz yüksek derecede oksijen eksikliği yaşıyor demektir. Sebepsiz ağrıların altında yatan en büyük neden çoğu zaman oksijen eksikliği olarak patlak verir. Bu oluşan ağrıların bazıları darbe, kesik veya şiddetli bir baskı sonucunda ortaya çıkar. Basit bir grip veya nezle olduğunuzda dahi vücudunuzda şiddetli ağrılar hissedersiniz ve çoğu zaman kolunuzu bile kaldıracak gücün vücudunuzda olmadığını hisseder, düşünürsünüz. Bunun tek sebebi hastalığınız, rahatsızlığınız esnasında çıkan yüksek ateşin kaslarınızı yapıştırması ve bu kasların sıvıya fazlasıyla ihtiyaç duymasıdır.


Bu ağrılardan, hastalıktan, rahatsızlıktan tamamen kurtulmak ve kasların tekrardan işlevlerini yerine getirmek adına iyi bir masaj seansı hizmetine ve bol su, bol sıvıya ihtiyaç vardır. Masaj sayesinde kan dolaşımının artması ile kaslara sıvı gider ve gelen besinle giden artıkların düzeni tekrardan eski düzenine kavuşmuş olur. Böylece hissedilen ağrı ve halsizlik en az seviyeye iner Yaptıracağınız düzenli masaj sayesinde kaslarınızı daha da güçlendirebilir ve oluşabilecek, meydana çıkabilecek hastalıklara, rahatsızlıklara karşı korunabilirsiniz. Profesyonel kişiler aracılığı ile masaj yaptırmak adına anasayfamızda bulunan bireysel terapistler ile iletişime geçerek, kendinize iyi bir program ayarlayabilirsiniz.


Comments


bottom of page