top of page

Masaj Stresten Kurtulmaya Yardımcı Olur mu?


Masaj Stresten Kurtulmaya Yardımcı Olur mu?

Masaj terapisi, taşınmanıza, kariyerinizden veya ailevi yükümlülüklerinizden vazgeçmenize gerek kalmadan stresinizi eritmenin en etkili yollarından biridir. Aileniz veya kariyeriniz için planlar yaparken çoğu zaman kendinize bakmayı unutursunuz. Bu, stres birikmesine neden olur ve stresten kurtulmanın yollarını bulamazsanız, daha fazla sağlık sorununa neden olabilir. Bazı terapistler veya yaşam koçları, sizi daha az saat çalışmanın veya gergin durumlardan kaçınmanın stresten kurtulmanın tek yolu olduğuna ikna etmek için her yolu deneyecektir. Ancak artan sorumluluklar ile çalışarak geçirdiğiniz süreyi ve bununla ilişkili stresi azaltmak neredeyse imkansızdır. Masaj terapisinin stresinizden kurtulmasının nedenlerinden bazıları şunlardır;

  • Stres Zihninizden Daha Fazlasına Dokunur

Stresli olduğunuzda vücudunuzun tüm bölgelerini etkilenir. Kaslarınız sertleşir ve vücudunuzun bazı bölgelerinde biraz ağrı hissedebilirsiniz. Ayrıca baş ağrısı, yorgunluk, mide rahatsızlığı ve uykusuzluk yaşayabilirsiniz. Rahatlatıcı bir tam vücut masajı yaptırdığınızda, vücudunuzun stresten etkilenen her parçası neredeyse tam bir dönüşüm geçirecektir.

  • Masaj, Ruh Halinizi Yükseltmenin Mükemmel Bir Yoludur

Stresli olduğunuzda, endişeli ve depresif hissedeceğiniz zamanlar vardır. Ayrıca rahatlamayı ve çok ihtiyaç duyduğunuz dinlenmenin tadını çıkarmayı zor bulabilirsiniz. Nasıl hissederseniz hissedin, profesyonel bir masaj ruh halinizi yükseltecek, sizi rahatlatacak ve yaşama sevincini geri getirecektir. Her şeyin durmasını dilemek yerine, hayatın size sunduğu her şeyle başa çıkmak için ihtiyacınız olan tüm enerjiye sahip olacaksınız.

  • Masaj, Hedeflerinize Odaklanmanızı Sağlar

Profesyonel bir masaj stresinizden kurtulmanıza yardımcı olacak ve sonuç olarak tekrar yola çıkmanın bir yolunu bulacaksınız. Hayatta ulaşmak istediklerinize odaklanabilecek ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için çalışabileceksiniz.

  • Masaj, Yaralanmadan Kurtulmanızı Hızlandırır

İyileşmesi çok uzun süren bir yaralanmanın sonucu olarak stres seviyeniz yüksekse, masaj yaptırmak gerçekten yardımcı olacaktır. Son araştırmalara göre masaj terapisi ağrı yönetimine yardımcı olur ve kronik sağlık komplikasyonlarından kurtulma sağlar. Eklem ağrısı, yumuşak doku yaralanması, sindirim bozukluğu veya fibromiyalji ile mücadele ediyorsanız, masajı tedavinizle birleştirmek daha hızlı iyileşmenizi sağlayacaktır. Profesyonel bir masaj terapisti, ağrıdan kurtulmaya yardımcı olacak en iyi masaj tekniklerini bilir ve bu olduğunda, bunun neden olduğu stres sona erer.

  • Masaj Kalbinizi Daha Sağlıklı Hale Getirir

Profesyonel bir masaj yaptırmak tansiyonunuzu düzenlemenize yardımcı olacak ve bunu yaparken kalbinizin gerginliğinde bir azalma olacaktır. Dolaşım sisteminiz restore edilecek ve sonuç olarak sağlık hedeflerinize ulaşabileceksiniz. Tüm enerjiye sahip olacağınız için spor salonuna gitmek artık yorucu bir aktivite olmayacak.


Masöz

Masaj Terapisi ve Stres

Stresle ilişkili tüm semptomlar masajdan büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Kalp atış hızınızı düzenler, kan basıncınızı normalleştirir ve kaslarınızı gevşetir. Masaj ayrıca iyi hissettiren hormonlar, serotonin ve dopamin üretimini de artıracak ve sonuç olarak sakin bir rahatlama ile kendinizi kaptıracaksınız. Stresli hissetmek ve etrafta olup bitenlerle başa çıkamamak yerine, her zorluğun üstesinden gelmek için fazlasıyla yeterli enerjiye sahip olacaksınız.

Her hafta sadece 30 dakika ayırabiliyorsanız, stresinizi yenmenize yardımcı olacak iyi bir masaj yaptırmanız yeterlidir. Sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek için stresinizden kurtulmak ilk adımdır ve bunu gerçekleştirmenin tıbbi olmayan daha iyi bir yolu yoktur.

Vücudunuza bakmak asla bir seçenek değil, bir öncelik olmalıdır. Haftalık, iki haftalık veya aylık rutininize masaj terapisi eklemek, şimdi ve gelecekte daha sağlıklı hissetmenizi ve görünmenizi sağlayacaktır.

Masaj terapisi, fiziksel ve psikolojik sağlığınızla ilgilenecek ve bunu yaparken her türlü zorlukla başa çıkacak enerjiyi alacaksınız. Masaj terapisi öz sevginizi geri getirecek ve tüm acıları unutturacaktır. Ek olarak, sağlıklı bir diyet yemeniz, yeterince egzersiz yapmanız ve yeterince dinlenmeniz gerekir.

Comments


bottom of page