top of page

Masaj Terapisi Alma Nedenleri


Masaj Terapisi Alma Nedenleri

Masaj terapisi almak için nedenler bulmak kolaydır. Makalede bunlardan dört tanesini tartışacağız. Elbette, masaj zihninizi ve vücudunuzu rahatlatmaya yardımcı olabilir. Ancak faydaları, size bu rahatlık ve rahatlama hissini sağlamanın ötesine geçer. Yumuşak dokuların manipüle edilmesinin sizin hemen fark edemeyeceğiniz birçok sağlık yararı vardır ve bu etkilerden dolayı masaj terapisini rutininize dahil etmek gerekir. Aşağıda masaj terapisinin dört faydası ve neden onu sadece şımartıcı bir tedaviden daha fazlasını düşünmeniz gerektiği anlatılmaktadır.


Stresi Azaltın


Herkes bir masaj terapisi seansından sonra sadece sakin ve rahat hissedeceğiniz konusunda hemfikirdir. Aslında, stresten kurtulma, bir üstyapı tedavisi almanın başlıca faydalarından biridir. Bununla birlikte, çok fazla stres sağlığınıza zarar verebilir. Birkaç çalışma, tek bir masaj terapisi seansının bile stresi büyük ölçüde azaltabileceğini göstermektedir. Bunun nedeni masajın kalp atış hızınızı, insülin seviyenizi ve kortizol seviyenizi düşürmeye yardımcı olmasıdır. Rutininize terapötik masajı ekleyerek daha sağlıklı hissedebilir ve görünebilirsiniz.


Duruşu İyileştirin


Bu muhtemelen masaj terapisi almak için en iyi sebeplerden biridir. Masa başı çalışanlar, her gün saatlerce oturmaları gerektiğinden özellikle risk altındadır. Ve nüfusun sadece küçük bir kısmı, duruşlarını iyileştirmelerine kalıcı olarak yardımcı olacak önlemleri uygulamak için zaman ve çaba harcıyor. En sık görülen belirtiler boyun, sırt ve kalça kaslarındaki ağrıyı içerir. Neyse ki, bu masaj alarak düzeltilebilir. Düzenli masaj terapisi seansları, farklı vücut bölümlerinin doğal hareketlerini güçlendirmeye yardımcı olabilir ve vücudunuzun tekrar yoluna girmesini sağlar. Ayrıca kas ağrısını azaltmaya yardımcı olur ve ağrısız duruşu destekler.


Dolaşımı İyileştirin ve Kan Basıncını Düşürün


Belirtildiği gibi, bir seans terapötik masaj, çok sayıda sağlık yararı sunar. Düzenli olarak yapıldığında neler yapabileceğini hayal edin. Masaj terapisinin en iyi uzun vadeli etkilerinden biri kan dolaşımını iyileştirmesidir. Bu, kullanılan tekniğe bakılmaksızın masaj sırasında oluşan baskının bir sonucudur. Bu basınç, kanın tıkalı bölgelerden akmasına neden olur ve bu da yeni kanın içeri girmesine izin verir. Bu ayrıca, birikimi kronik kas yorgunluğu ve ağrısı ile ilişkili olan laktik asidi kaslardan temizler. Masaj terapisinin kan basıncını doğal olarak düşürmenin etkili bir yolu olduğu kanıtlanmıştır. Düzenli olarak masaj terapisi almak hem diyastolik hem de sistolik kan basıncını düşürür.


Masöz

Fiziksel Yaralanmadan Kurtulun

Bu muhtemelen masaj terapisi alma nedenlerinin bir numaralı kriteridir. Fiziksel bir yaralanmayı rehabilite etmek sıkıcı ve acı verici bir süreç olabilir. Birçoğu, fiziksel rehabilitasyon programının, etkilenen bölgeyi yaralanma öncesi durumuna geri getirmek için yetersiz olduğunu düşünüyor. Masaj terapisi, yaralanma rehabilitasyon prosedürlerinin desteklenmesinde kritik bir rol oynar. Kasları gevşetmek ve etkilenen bölgedeki dolaşımı teşvik etmek, kanın çok ihtiyaç duyulan oksijeni ve diğer besinleri vermesini sağlar. Bu, esnekliği ve hareket aralığını iyileştirmeye yardımcı olur. Doğru tip masaj terapisi ile hasta bölgenin daha hızlı iyileşmesini bekleyebilir.


Araştırmalar, kırık kemikleri ve yanıkları iyileştirmek için terapötik masaj terapisi arayan artan sayıda hasta olduğunu göstermektedir. Masaj, sertliği azaltabilir ve hareketliliği iyileştirebilir; bu, kırık bir kemikten iyileşirken sıklıkla karşılaşılan iki problemdir. Yanık hastaları ayrıca cilt rehabilitasyon programlarının yanı sıra üç aylık masaj terapisi aldıktan sonra daha az kaşıntı, rahatsızlık ve depresyon bildirmektedir.


Masaj terapisinin faydalarının cilt derinliğinden daha fazla olduğunu anlamak önemlidir. Bu kişisel bakım biçimini rutininize dahil etmek, sağlığınızı gelecek yıllar boyunca korumada büyük rol oynar. Masaj terapisi genellikle bir lüks olarak görülür, ancak sayısız terapötik fayda sağlayan değerli bir yatırımdır. İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan düzenli bir tedavi programı oluşturmaya yardımcı olabilecek profesyonel bir masaj terapisti bulmanız önerilir.

Comments


bottom of page