top of page

Masaj Terapisi Hamile Kalmanıza Yardımcı Olabilir Mi?


Masaj Terapisi Hamile Kalmanıza Yardımcı Olabilir Mi?

Geçmişte, insanlar sadece rahatlamak ve vücutlarındaki ağrılardan kurtulmak için masaj terapisini tercih ederlerdi. Masaj sadece kendinizi iyi hissettirmenin bir yolu olarak görülüyordu ama artık değil. Günümüzde daha fazla insan bir tedavi şekli olarak masaja yöneliyor. Peki masaj terapisi hamile kalmanıza yardımcı olabilir mi?

Masajın Vücuda Etkileri

Profesyonel bir masaj yaptırdığınızda, ağrılarınızın azalmasına, stresin azalmasına ve daha esnek olmanıza yardımcı olur. Çeşitli tedaviler için doktorlara giden kişilere bazen iyileşmelerini hızlandırmak için masaj terapisi almaları tavsiye edilir. Masaj, çeşitli fiziksel rahatsızlıklar için tamamlayıcı veya alternatif bir tedavi olarak kategorize edilir. İşte masajın vücudunuz üzerindeki etkilerinden bazıları:

  • Vücudunuzun Bağışıklık Sistemini Geliştirin

Bir masaj yaptırdığınızda, bazı enfeksiyonların yayılmasını ve büyümesini engelleyen hücre sayısını artıracaktır. Ayrıca doku hasarını önleyecek veya büyük ölçüde azaltacaktır. Mükemmel sağlıkta olmak, gebe kalma şansınızı artıracaktır.

  • Kan Dolaşımını Artırın

Kadınların hamileliği sürdürebilmeleri ve hamile kalabilmeleri için vücutlarında iyi bir kan ve besin akışına ihtiyaçları vardır. Masaj terapisi sadece kan dolaşımınıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda iyi bir oksijen kaynağı olmasını da sağlayacaktır.

Hamile Kalmaya Çalışırken Masaj Ne Kadar Önemli?

Burada gördüğümüz gibi, masaj doğrudan gebe kalma şansınızı artırmaz. Ancak, hamile kalmayı mümkün kılacak doğru atmosferi yaratacaktır. İster erkek ister kadın olun, hamile kalmak için gerekli çabayı gösterirken düzenli masaj seansları ayarlamanız gerekir. Tüp bebek tedavisi alıyorsanız, embriyo implante edilmeden önce masaj yaptırmak başarılı bir gebe kalma şansını artıracaktır. Bunun nedeni masajın stres seviyelerini düşürmesi, rahim kasılmasını azaltması ve kan ve oksijen akışını artırmasıdır. Hamile kalmanıza neden olan herhangi bir sağlık komplikasyonunuz varsa, tıbbi yardım almanız gerekir. Masaj sonucunda tıbbi durumunuz daha da kötüleşmiyorsa, doktor size masaja devam etmenizi önerecektir. Bununla birlikte, doktorun masaj yaptırmamanızı tavsiye etmesini sağlayacak koşullar vardır. Masaj terapisi çeşitli şekillerde yaşam kalitenizi büyük ölçüde artıracak ve bu da doğurganlığınızı olumlu yönde etkileyecektir. Ne yediğiniz gibi doğurganlığınızı da etkileyecek başka faktörler de vardır. Doktorunuz size doğru yiyecekleri önerecek ve hamile kalma şansınızı artıracak ilaçlar yazacaktır.

Masöz

Hatırlanması Gereken Önemli Noktalar


Masajın doğurganlık tedavilerinden biri olduğuna dair tıbbi bir kanıt yoktur. Ancak bu, gebe kalma çabalarınızda büyük bir rol oynamadığı anlamına gelmez. Masaj terapisi sizi gebe kalmayı engelleyen kaygı ve depresyondan kurtaracaktır. Ayrıca ağrıyı gidererek vücudunuzun işlevselliğini geri kazanmasına yardımcı olur.


Sadece size masaj yapacak profesyonel bir masaj terapisti bulursanız masaj faydalarından yararlanacaksınız. Terapistlerin hamile kalma şansınızı artıracak en iyi teknikleri bildiği bir masaj terapisti arayın. Masaj hayatınızı daha iyi hale getirecek ve daha fazla seansa katıldıkça doğurganlığınız olumlu yönde etkilenecektir. Gebe kalmaya çalışan erkek ve kadın, her ikisinin de oynayacağı bir rol olduğu için masaja ihtiyaç duyar.


İster bebek sahibi olmayı planlıyor olun ister iyi vakit geçirmek istiyorsanız, mümkün olduğunca çok sayıda profesyonel masaj yaptırın. Geniş deneyime sahip bir masaj terapisti arayın ve bu deneyimi seveceksiniz. Fiziksel, duygusal ve psikolojik sağlığınız, kendinize ne kadar iyi bakabildiğinize bağlıdır. Ne kadar çok masaj seansına katılırsanız, ondan o kadar çok fayda alacağınızı asla unutmayın. Sadece bir masaj seansına katılırsanız masaj terapisinden fazla fayda görmeyebilirsiniz.

Comments


bottom of page