top of page

Masaj Terapisi Sırasında Konuşmak


Masaj Terapisi Sırasında Konuşmak

Hem konuşma hem de masaj terapisi, kaygıyı azaltmak ve depresyondan kaçınmak için iyi bilinen yöntemlerdir, ancak masaj alırken gerçekten konuşmalı mısınız? Neyin doğru olduğunu ve olmadığını öğrenin. Peki, doğru görgü kuralları tam olarak nedir ve daha da önemlisi, masaj terapisi sırasında konuşmak faydalı mıdır, değil midir?


Müşteriler Masaj Sırasında Sohbet Etmeli mi?


Standart tavsiye şudur ki, sohbeti bir kez ortadan kaldırdığınızda, en iyisi sadece uzanmak, gözlerinizi kapatmak ve göreceli sessizlik içinde masajınızın geri kalanının keyfini çıkarmaktır. Çoğu müşteri için bu harika bir tavsiye. Ancak bazı insanlar için bu yapılacak en iyi şey olmayabilir.


Örneğin, alışılmadık bir şekilde yalnız hissediyorsanız, aşırı stresliyseniz veya farkındalığı artırmak için bir ruh hali yükseltmeye ihtiyacınız varsa, masajınız sırasında sohbet etmek aslında sağlığınız için faydalı olabilir. İyi terapistler aslında bu tür ihtiyaçları tanıma ve bunlarla başa çıkma konusunda eğitimli ve deneyimlidir. Uygun kısa sözlü tepkilerle birlikte sıcak bir şekilde uygulanan terapötik bir dokunuş, kendini yaralanmış hisseden birini sözel paylaşım yoluyla streslerinin bir kısmını atmaya çok etkili bir şekilde teşvik edebilir.


Aslında, masajınız sırasında herhangi bir şekilde rahatsız hissediyorsanız, her zaman hemen konuşun. Profesyonel masözler, dinlemek, alınmamak ve ziyaret ettikleri her bireyin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde uyum sağlamak üzere eğitilirler.


Terapistler Masaj Yaparken Konuşmalı mı?


Bu konuda sağlam bir görüşümüz var: masaj terapistleri seans sırasında aşırı konuşmamalıdır. Tabii ki geldiklerinde kendilerini tanıtmalıdırlar. Ayrıca tedaviye başlamadan önce koşullarınızı ve sahip olabileceğiniz özel gereksinimleri kısaca tartışmalıdırlar.


Deneyimli terapistler kısa süreli küçük bir konuşma bile başlatabilir. Bu, masajınız başlamadan önce kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlamak için tasarlanmıştır. Bu teknik, özellikle ilk tedavinizse veya o masözle daha önce hiç tanışmadıysanız faydalı olabilir. Masaj başladıktan sonra terapistiniz uygulanan baskının sizin için iyi olup olmadığını da sorabilir. Ancak iyi bir terapistin tekrar tekrar sormasına gerek yoktur. Deneyimli terapistler, vücudunuzun dokunuşlarına tepkilerini hem hissedebilir hem de izleyebilir ve buna göre basıncı ayarlayabilir.


Masaj

Genel olarak, iyi bir terapist genel ortamı sakin ve sessiz tutmayı hedeflemelidir. Masajınız sırasında fon müziği çalmak sessizlik hissinden kaçınmanıza yardımcı olur. Bir müşteri konuşmaya hevesliyse, masözün odak noktası, sempatik ama öncelikle dinleyen bir kulak sağlamak olmalıdır. Masözünüzü sohbet etmeye teşvik etseniz bile, kendinden bahsetmeye sizden daha fazla zaman ayırmaması gerektiğini söylemeye gerek yoktur.


En iyi masajlar, terapistiniz sizin yanınızda mutlu hissettiğinde gerçekleşir. Bu nedenle, çok fazla konuşmayı isteseler bile, arkadaşça ve saygılı kalarak terapistinizin sizi sevdiğinden emin olun. Sadece gülümseyerek söyleyin ve muhtemelen kulağa doğru gelecektir. Masaj sırasında neyin en uygun olduğuyla ilgili sık sorulan birçok sorunun yanıtı, genellikle genel protokolü izlemenize veya kişisel durumunuzu dikkate almanıza bağlıdır.

Commentaires


bottom of page