top of page

Masaj Terapisine Uygun 5 Masaj Yağı


 Masaj-Terapisine-Uygun-5-Masaj-Yağı

Bedensel, zihinsel ve ruhsal açıdan iyileşme yolculuğunda en önemli yardımcılardan birisi olan masaj yağları, masaj terapisine ve cilt tipine göre öz bakım rutinlerinde şekil değiştirebiliyor. Fakat çoğu masaj yağı, yapay bileşenler içerdiği için cildin tahriş olmasına da sebep olabiliyor. Bu da kişisel bakım ritüelinizde yer vereceğiniz masaj yağlarını tercih ederken doğal alternatiflere yönelmeniz gerektiğini gösteriyor. İşte temiz içerikleri ile masaj rutininizi şifa terapidir çevirecek her çeşit masaj uygulamasına uygun 5 doğal masaj yağı


Hindistan Cevizi Yağı


Diğer masaj yağları İle birlikte karıştırıldığında daha kaygan bir yapıya sahip olması nedeniyle önce çıkan Hindistan cevizi yağı, yoğun nemlendirme özelliği ile dikkat de çekiyor. Doymuş yağlardan oluşması ve hafif bir dokuya sahip olması nedeniyle cilt aracılığı İle kolaylıkla emilebilen Hindistan cevizi yağı, her çeşit masaj terapisinde uygulanabileceği gibi özellikle refleksoloji ve derin doku masajlarında tercih ediliyor. E vitamini be antioksidanlar bakımından zengin olan Hindistan cevizi yağı, lipid bariyerini güçlendirme yeteneği sayesinde de çatlak tedavisinde öncü bir rol üstlenmektedir.


Üzüm Çekirdeği Yağı


Ağır aromalara sahip olan yağlara iyi bir alternatif olan üzüm çekirdeği yağı, özellikle de hassas olan ciltleri yatıştırmaya katkı da bulunuyor. İpeksi bir dokuya sahip olduğu gibi cilt aracılığı İle kolaylıkla emilebilen üzüm çekirdeği yapı, doğal bir anti inflamatuar olması İle de öne çıkıyor. Aynı zamanda üzün çekirdeği yağı, esansiyel yağ asidi olan linoleik asit açısından da oldukça zengin. Böylece vücuda uygulandığı zaman nemi ciltte hapsetmeye yardımcı olabiliyor. Cilt bariyerini güçlendirmeye de katkı da bulunan bu mucizevi asit, çatlak tedavilerinde tercih ediliyor.Avokado Yağı


A, C, D ve E vitaminleri gibi temel vitaminleri ve mineralleri içeren avokado yağı, sakinleştirici ve yatıştırıcı bir özelliğe sahiptir. Oldukça besleyici olmasından kaynaklı cildin korunmasına katkı da bulunan avokado yağı, ağır bir dokuya sahip olmasıyla da biliniyor. Nemlendirici özelliği yüksek olan yağlardan birisi olan avokado yağı, anti inflamatuar özelliğinin yanı sıra doğal steroid içeriği ile de ciltteki kollajen üretimini tetiklemeye yardımcı olur. Avokado yağı İle yapılan masaj uygulamaları, cildin elastikiyetinin artmasına yardımcı olarak, vücudun ipeksi bir dokunuşuna da kavuşmasına katkı da bulunur.


Soğuk Sıkım Susam Yağı


Tayvan tıbbının önemli bir parçası olan bu yağ, her çeşit masaj terapisinde kullanılabilen özel yağlar arasında yerini alıyor. Kalın bir yapısı olmasından kaynaklı olarak vücuda uygulandığında diğer yağlara nazaran biraz daha yağlı bir his bırakabiliyor. Ayurvedik terapi yöntemlerinde de sıkça kendisine her bulan susam yağı, ısıtıcı ve sakinleştirici bir etkiye sahip olması ile biliniyor. Özellikle de vata dosha’yı dengelemek adına da kullanılabilecek olan bu yağ, antioksidan ve anti inflamatuar etkiler de göstererek cildi beslemektedir.


Argan Yağı


Hafif bir yapıya sahip olan argan yağı, ciltte yumuşak bir his bırakmak adına en ideal yağlar arasında yer alır. Özellikle de derin doku masaj uygulamasında tercih edilen argan yağı, vücudun nemi hapsetme yeteneğini güçlendirmiş olduğu İçin kasları gevşeterek rahatlamaya katkı da bulunuyor. Sakin bir beden, vücut ve zihin için ideal bir yağ olan argan yağı, vücut İçin oldukça faydalı ve besleyici olan E vitamini, antioksidanlar ve esansiyel yağ asitleri de içermektedir. Vücut argan yağını en iyi sıcak olduğunda emebiliyor, duştan sonra peeling eldiveni ile uygulama yapabilirsiniz.

コメント


bottom of page