top of page

Masaj Terapistlerinden Sağlıklı Yaşam İpuçları


Masaj Terapistlerinden Sağlıklı Yaşam İpuçları

İnanılmaz derecede yoğun hayatımızda, sağlığımız bazen arka planda kalabilir. Kendimize yatırım yapmak söz konusu olduğunda, aslında etki yaratacak uzun vadeli uygulamaları ve yaşam tarzı değişikliklerini düşünebiliriz. İşte herkesin rutinine ekleyebileceği 5 basit sağlıklı yaşam ipucu hakkında uzman bir rehber.

  • Biraz Temiz Hava Alın

Biraz temiz havanın ve güneş ışığının gücünü hafife almayın. Öğrendiğimiz bir şey varsa, o da dışarı çıkmanın zihniniz ve bedeniniz için çok faydalı olabileceği ve kapalı kalmanın aslında zihinsel sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebileceğidir.


Dışarıda ve doğada olmanın enerjinizi %90 oranında artırdığını biliyor muydunuz? Sadece bu değil, yapılan araştırmalara göre temiz havanın zihniniz ve sağlığınız üzerinde canlandırıcı etkileri olduğu gösterilmiştir. Ayrıca günü dışarıda geçirmek eğlenceli olabilirken, dışarıda 20-30 dakika geçirmek bile yeterli olacaktır.

  • Günlük Egzersiz Yapın

Klişe gibi gelebilir, ancak günde en az 30-60 dakika egzersiz yapmak gerçekten çok önemli. Çünkü günlük egzersizin bariz fiziksel faydalarının yanı sıra, zihinsel sağlığınız da biraz fayda sağlayabilir.


Her gün egzersiz yapmak ruh halinizi iyileştirebilir, çünkü endorfin seviyeniz yükselir ve kortizol seviyeniz düşebilir. Bu aynı zamanda genel stresinizde bir sınıra neden olabilir. Profesyonel bir masaj terapisti size egzersiz eksikliğinin sağlığınız üzerindeki etkilerinin önemli olduğunu söyleyecektir. Bu yüzden bir dahaki sefere sabah erken antrenmanınızı bırakmayı düşündüğünüzde, buna bağlı kalın, zihniniz ve bedeniniz size teşekkür edecek.

  • Düzenli Esneme

Günlük esneme yaparak ağrınızı ve kas gerginliğinizi sınırlayabilirsiniz. Çünkü ağrının aşırı gergin ve gergin kasların bir sonucu olduğunu sık sık görüyoruz. Ek olarak, araştırmalar düzenli esnemenin kan akışını teşvik ettiğini, zihninizi sakinleştirebileceğini ve hatta stresinizi azaltabileceğini gösteriyor. Bu nedenle, bir daha bunalmış veya endişeli hissettiğinizde, sağlık rutininize bazı germe egzersizleri eklemeyi deneyin.


Masöz
  • İyi Duruş Uygulayın

Ne yazık ki, iş ve günlük yaşam vücudumuza ve duruşumuza zarar verebilir. Özellikle bir masada 9-5 çalışmak söz konusu olduğunda, genellikle dik ve güçlü oturmayı unutabiliriz. Bununla birlikte, duruşunuza yardımcı olmak için küçük düzeltmeler yaparak ağrınızı gerçekten sınırlayabilirsiniz. Şu uygulamaları deneyin:

  1. Omuzlarınızı rahat ve arkada tutun,

  2. Düz oturun,

  3. Sırtınızı kambur yapmayın,

  4. Omuzlarınızı yuvarlayın.

Ve unutmayın, bu kötü alışkanlıkların farkında olmak ilk adımdır. Duruşunuzu bir gecede mükemmelleştiremeyebilirsiniz, ancak bu yaygın hatalara dikkat ederseniz, duruşunuzu iyileştirebilirsiniz.

  • Düzenli Masajlarla Kendinizi Şımartın

Zihninizi ve bedeninizi uçtan uca tutmanın en iyi yollarından biri, kendinize düzenli masaj yaptırmaktır. Bu yenilikçi terapi gerginliği, ağrıyı hafifletebilir ve nihayetinde daha rahat olmanızı sağlayabilir. İsveç masajı, kraniyal-sakral terapi ve hatta spor masajı dahil olmak üzere farklı tekniklerin uzun bir listesiyle, sağlıklı yaşam rutininize dahil etmek için bir dizi farklı ağrı tedavisi bulacağınızdan emin olabilirsiniz.


Bu faydalı ipuçlarından birkaçına katılmak bile, sağlığınız üzerinde harika etkiler yaratabilir. Masaj terapisi müşterileri masaj sonrasında gençleşmiş ve rahatlamış hisseder.


Comments


bottom of page