top of page

Masaj Terapistlerinin Yardımcı Olabileceği Şaşırtıcı Şeyler


Masaj Terapistlerinin Yardımcı Olabileceği Şaşırtıcı Şeyler

Masaj terapistleri, sağlık planınızın ayrılmaz ve önemli bir parçası olabilir. Sizinle düzenli olarak çalıştıkları için vücudunuzu ve sorunlu noktalarınızı tanırlar. Belirli bir yaralanma veya hastalıktan kurtuluyorsanız, masaj terapistiniz, iyileşmenizin tüm yönlerini tedavi etmek ve desteklemek için bakım ekibinizin bir parçası olabilir.


Birçok insan masaj terapisini sadece bir tedavi veya rahatlamak için düşünür. Masaj rahatlatıcı olabilir, ancak aynı zamanda fizik tedavinin bir parçası olabilir veya çeşitli farklı sorunlar için tedaviye dahil edilebilir. Masaj terapisi, düşünmemiş olabileceğiniz şaşırtıcı sayıda konuda yardımcı olabilir. Siz veya tanıdığınız biri aşağıdakilerden herhangi biriyle mücadele ediyorsa, lütfen masaj terapisini düşünün.


Masaj Terapisti Birçok Şeyde Yardımcı Olabilir


Masaj terapistlerinin yardımcı olduğu şeylerin çeşitliliği gerçekten dikkat çekicidir. Ayrıca, sağlık hedeflerinize ulaştığınızda bir bakım planı olarak sağlığınızı korumanıza da yardımcı olabileceklerini belirtmekte fayda vardır. Stresi yönetmenin ve iyi uykuyu teşvik etmenin iyi bir yoludur.

 • Alzheimer ve Demans

Kafa karışıklığı içinde yaşayan hastalar için sakinleştirici bir masaj rahatlatabilir, güven verebilir ve rahatlatabilir. Bakıcılar ve hastalar, bir masajın sağladığı sakinleştirici dokunuş ve topraklanmış durumun rahatlatıcı, meditatif sonuçlarından yararlanır.

 • Yaşlanma Karşıtı

Yüz masajı cildin genç, pürüzsüz ve sıkı görünmesine yardımcı olabilir. Bir yüz masajı sırasında, masaj terapistiniz yukarı doğru, nazik ama uyarıcı vuruşlar kullanacaktır. Masaj terapisi yüzünüzün daha genç görünmesine yardımcı olmasının yanı sıra tüm vücudunuza ve ruhunuza da yardımcı olur. Duygusal yaşımız, aşırı stres, endişe ve kaygı yaşadığımızda fiziksel yaşımızın ötesinde hissedebilir. Stresinizi yöneterek kendinize biraz zaman ayırın ve tekrar kendiniz gibi hissedin.

 • Endişe

Gevşeme teknikleri konusunda bilgili, akut anksiyete ve anksiyete bozuklukları konusunda bilinçli ve duyarlı bir masaj terapisti bulmak önemlidir. Deneyimle ilgili hiçbir şey daha fazla endişeyi tetiklememelidir.

 • Artrit

Masaj terapisi, artrit için ilaçsız etkili bir tedavi olarak tanınmaktadır. Masaj bunu iki şekilde gerçekleştirir: eklemleri gevşeterek ve dolaşımı iyileştirerek. Artrit ağrısını hafifletebilecek birkaç farklı masaj türü vardır.

 • Sırt Ağrısı

Yetişkinlerin yüzde sekseni hayatlarının bir döneminde sırt ağrısı yaşarlar. İyi haber şu ki, masaj gerçekten yardımcı olabilir. Sırt ağrınızı hafifletmek için ameliyat olmayı düşünüyorsanız, genellikle masaj terapisi ve kayropraktik bakım ameliyattan kaçınmanıza yardımcı olabilir. Ne olursa olsun, masaj ameliyattan önce, sonra veya ameliyata alternatif olarak semptomlara kesinlikle yardımcı olabilir.

 • Kronik Ağrı

Masaj terapisi genellikle düzenli ve bağımlılık yapmayan bir ağrı yönetimi aracı olarak önerilir. Masaj terapisi birkaç dakikalığına bile ağrıyı hafifletmeye yardımcı oluyorsa buna değer. Daha sıklıkla daha uzun süreli bir rahatlama da sağlar. Kronik ağrı, uyku kaybı, yüksek stres seviyeleri, depresyon ve anksiyete gibi diğer semptomlara neden olabilir. Bu sorunlar, acıyla birleştiğinde, sorundan muzdarip olanlar için kısır bir acı döngüsü yaratır.

 • Kronik Yorgunluk

Yorgunluk, çoğumuzun zaman zaman deneyimlediği bir şeydir. Genellikle aşırı efordan veya olağandışı miktarda stresten kaynaklanır ve dinlenme ve gevşeme ile ortadan kalkar. Bununla birlikte, bazı insanlar kronik yorgunluk sendromundan muzdariptir. Kronik yorgunluk sendromundan muzdarip insanlar, görünürde hiçbir sebep veya sebep olmaksızın uzun süreli aşırı yorgunluktan sık sık şikayet ederler.

 • Fibromiyalji

Fibromiyaljiniz varsa veya olduğundan şüpheleniyorsanız, gelen, giden ve hareket eden sinir bozucu ağrıyı çok iyi bilirsiniz. Ağrınızın günlük stresin olumsuz etkileriyle birleştirilmesine yardımcı olmaz. Ağrı streslidir. Masaj bu döngüyü kırmaya yardımcı olabilir. Fibromiyalji semptomları hafif ila şiddetli arasında değişebilir. Bazı hastalar, şiddetli alevlenmeler sırasında bile masajı faydalı bulurlar. Diğerleri masaj almak için ağrıları daha düşük bir seviyeye gelene kadar beklemeyi tercih eder.

 • Yüksek Kan Basıncı

Masaj tek başına muhtemelen teşhis edilen yüksek tansiyonu kontrol etmeyecek olsa da, kesinlikle genel bir tedavi planının parçası olabilir. Çoğu zaman stres aynı zamanda kan basıncının yükselmesine katkıda bulunan bir faktördür; bu nedenle rahatlamak, denge ve sakinlik bulmak için sağlıklı yollar bulmak yardımcı olacaktır. Masaj, sadece yüksek tansiyonla değil, birçok koşulla ilgili çok çeşitli sorun ve semptomlara yardımcı olabilir.

 • Uykuyu İyileştirin

Sağlıklı uyku alışkanlıkları kazanmanın en iyi yolu, doğal, ilaçsız yöntemlerdir. Araştırmalar, düzenli masaj terapisinin yorgunluğu azalttığını, rahatlamayı desteklediğini ve kaliteli uykuya katkıda bulunduğunu göstermiştir. Masajın faydaları hem anında hem de uzun vadelidir. Masaj yaptıran kişiler, hem masajdan hemen sonra hem de birkaç saat sonra daha rahatlatıcı bir uyku deneyimi yaşarlar. Vücutları daha rahat, ağrıları ve ağrıları azalır ve daha hızlı derin uykuya dalabilir.

 • Eklem Ağrısı

Masaj, parmakların, ayak parmaklarının, bileklerin ve ayak bileklerinin eklemlerinde sıvı tutulmasının neden olduğu şişliği azaltır. Kan dolaşımını iyileştirir ve daha fazla esneklik sağlar. Bilgili ve yetenekli bir masaj terapisti, eklem ağrısına ve artritten muzdarip olanlara yardımcı olmak için kullanılacak doğru teknikleri bilecektir.


Masöz

 • Ruh Sağlığı

Ruh sağlığı ile ilgili ilk ele alınması gereken şeylerden biri strestir. Stres her şeyi zorlaştırır, bu nedenle stresinizi yönetmek, hayatın size sunduklarıyla daha iyi başa çıkmanıza yardımcı olur.

 • Parkinson

Parkinson için bir tedavi bulunmamakla birlikte, araştırmalar, masaj terapisini, hastalıkla ilişkili semptomların birçoğu için yararlı bir müdahale olarak desteklemektedir. Parkinson hastalığı olan kişiler için günlük egzersiz önerilir ve masaj, vücudun esnek kalmasına ve daha fazla aktivitenin üstesinden gelmesine yardımcı olabilir. Masajın sıklığı ve türü, semptomların şiddetine bağlı olacaktır.

 • Hamilelik Masajı

Doğumdan önce ve sonra masaj yapmak, doğumun ve iyileşmenin sorunsuz geçmesine yardımcı olabilir. Hamilelik masajında ​​dikkate alınması gereken pek çok şey vardır ve doğum öncesi masaj için özel olarak eğitilmiş masaj terapistleri bulmanız önemlidir.

 • Yara Dokusu

Yara dokusunun masaj, germe ve egzersiz yoluyla yönetimi, yara izinin uygun şekilde yeniden şekillenmesini ve normal hareketlilik ve fonksiyonun geri kazanılmasını sağlamak için esastır. Genel olarak, yara izi masajına başlamak için yara izi tamamen kapatılmalı ve kabuklanma olmamalıdır. Doktorunuz yara izi masajına başlamadan önce yara izinizi değerlendirmelidir.

Comments


bottom of page