top of page

Masaj Yağı Çeşitleri Arasındaki Farklar


Masaj Yağı Çeşitleri Arasındaki Farklar

En kaliteli masaj ekipmanı, yağ, jel, krem ​​ve losyondur çünkü yağlar masaj deneyiminin sonucunu önemli ölçüde etkiler. Ellerin müşterinin cildinde kaymasını arttırır ve teması sürdürmek için gereken tutuşu sağlarlar.


Masaj Terapisinin Faydaları


İnsanlar stres ve kaygıyı azaltmak, kan dolaşımını iyileştirmek, bağışıklığı artırmak, kas iyileşmesini hızlandırmak ve hareketliliği artırmak için masaj yaptırırlar. Müşterinin ihtiyaçlarına uygun bir yağ kullanmak, onları tatmin edecek ve masajın maksimum faydasını elde edecektir. Masaj için yağ, jel, krem ​​ve losyon arasındaki fark hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.


Masaj Yağı Çeşitleri

  • Sıvı Masaj Yağı

Yağlar, masaj terapistleri tarafından en sık kullanılan yağlayıcılardır. Diğer yağlayıcılara göre daha kaygan bir kıvama sahiptirler. Masaj yağı, masaj esnasında ellerin cilt üzerinde tahriş etmeden kaymasını sağlar. Bu nedenle, kavramadan daha fazla kayma sunarlar. Hem masaj terapistinin ellerine hem de müşterinin cildine rahat ve sıcak bir his verebilirler. Sıvı yağları masaj yağı olarak kullanmanın dezavantajları, ciltte bıraktıkları yağlı his ve yağ damlamalarının giysileri, havluları ve çarşafları lekeleme eğilimidir. Bazı masaj yağları cildin aşırı yağlanmasına sebep olur, bazılarından ise bir süre sonra rahatsız edici bir koku yayılır.

  • Losyon

Losyonlar, diğer yağlayıcılar arasında cilt tarafından en çabuk emilenlerdir. Bu nedenle, en kısa kayma özelliğine sahiptirler, bu da onları daha derin doku masajı için mükemmel kılar. Masaj yapılan bölgeye daha fazla baskı uygulamak için gereken daha iyi kavrama sağlarlar. Sonuç olarak, daha iyi kas gerilimi salınımına yardımcı olurlar.


Evde Masaj
  • Krem

Kremler, yağlardan daha yoğun hissedilir ve daha derin dokular üzerinde çalışmaya izin veren daha iyi bir tutuş sağlar. Cilde emilirler ancak losyonlar kadar hızlı değiller. Tutarlılıkları nedeniyle giysileri, havluları ve çarşafları lekeleme olasılıkları daha düşüktür. Kas ağrılarının giderilmesi gibi bir seferde bir bölgeye masaj yapmak için en uygundurlar.

  • Jel

Jeller, yağ içermemeleri dışında kremlere benzer bir kıvama sahiptir. Genellikle renksiz ve şeffaftırlar. Masaj yağlarından daha iyi olabilirler ve en iyi İsveç ve Sıcak Taş masajları gibi daha uzun masajlarda kullanılırlar. Ek olarak, çok kuru cilde sahip müşteriler için uygundurlar. Masaj sırasında en iyi kaymayı sağlarlar. Sık uygulamalara ihtiyaç duymadan vücutta daha uzun süre kalırlar. Ayrıca cilde hafif ve yağsız bir his verirler.


Hangi yağın kullanılacağının seçimi öncelikle kişisel tercihlere ve ihtiyaçlara bağlıdır. Ancak özelliklerini anlamak, farklı durumlar için hangisinin en uygun olduğuna karar vermeye yardımcı olur. Ek olarak, bu seçeneklere sahip olmak ve en uygun yağlayıcıyı kullanmak, en hafif ama dayanıklı alüminyum çerçeveli masaj masasını ve en yumuşak çarşafları hazırlama çabalarınızı tamamlar. Hafif dokunuş tercih ediliyorsa, yağlılık hissi iyiyse ve giysilerin lekelenmesi sorun değilse yağ kullanılır. Öte yandan, daha derin doku masajı için kremler ve losyonlar kullanılır.

Comments


bottom of page