top of page

Masaj Yağları Sivilceye Yol Açar mı?

Masaj Yağları Sivilceye Yol Açar mı?

İlk masaj randevunuz için plan yapıyor ancak masaj terapistinin kullanacağı masaj yağlarının sivilcelere yol açmasından mı korkuyorsunuz? Hassas bir cildiniz varsa, büyük olasılıkla, bazıları çok yanlış giden birkaç güzellik prosedürü geçirmişsinizdir. Sonuç olarak, yaklaşan masaj randevunuzun, masaj terapistinin kullanacağı yağlar nedeniyle daha fazla cilt komplikasyonuna neden olacağından korkuyorsunuz.

Hassas bir cildiniz varsa, randevunuza gitmeden önce masaj terapistinizi bilgilendirin. Bu sayede masaj sırasında veya sonrasında sivilcelere yol açmayacak bir masaj yağı almak için yeterli zamanı olacaktır. Çoğu profesyonel terapist, en kaliteli malzemelerden yapılmış hipoalerjenik yağlar veya losyonlar kullanır. Kullanılan ürünlerin saf ve doğal olduğu doğru masaj terapistini seçmek önemlidir.

Masajın en büyük faydalarından biri cildin doğal dengesinin yeniden sağlanmasıdır. Ayrıca stresi azaltmaya veya ondan kurtulmaya yardımcı olur ve bu olduğunda akne semptomları büyük ölçüde azalır. Masaj, cildinizin sağlıklı kalmasına ve sivilcelerden arındırılmasına yardımcı olacak vücudun her yerindeki kan ve besin akışını artırır. Masaj terapisinde kullanılan bazı yağlar;

  • Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı en çok antibakteriyel ve antibiyotik özellikleriyle bilinir ve tüm profesyonel masaj terapistleri bu yağı kullanır. Masaj terapisti yağı üzerinizde kullandığında, diğer topikal antibiyotiklere dirençli olan tüm mikropları veya bakterileri öldürür. Masajınızı yaptırmaya devam ettikçe sivilcenin boyutu azalmaya devam edecek ve sonunda kuruyarak cildiniz tamamen iyileşecektir. Masajdan elde ettiğiniz faydaları sürdürmek için masajdan sonra doğru nemlendiricileri kullanmanız önemlidir. Yanlış ürünleri kullanırsanız, sorun kolayca tekrarlayabilir ve hatta daha da kötüleşebilir.

  • Karanfil Uçucu Yağları

Karanfil esansiyel yağı antiseptik özelliklere sahiptir ve akneye neden olan bakterilerden kurtulmaya yardımcı olur. Yağ ayrıca mantar önleyici, antimikrobiyal ve iltihap önleyici özelliklere sahiptir ve cildinizdeki herhangi bir kistik salgını tersine çevirir. Karanfil yağları oldukça uyarıcı olduğundan ve yanlış kullanıldığında yan etkilere yol açabileceğinden dikkatli kullanılmalıdır. Profesyonel bir masaj terapisti, cildinizin durumuna göre kullanılacak en iyi miktarı bilir

  • Lavanta Esansiyel Yağı

Lavanta yağının masaj sırasında cilt üzerinde sakinleştirici etkisi olduğu bilinmektedir. Bu, kistlerden, sivilcelerden veya batık tüylerden muzdaripseniz ideal hale getirir. Sivilceler sonucunda cildiniz kaşınıyorsa lavanta yağı cildi yatıştırır ve sivilcelerin neden olduğu hasarı onarır. Açık sivilceleriniz varsa, masaj terapisti lavanta yağını cildinize uygulamadan önce hindistancevizi yağı gibi bir taşıyıcı yağ kullanacaktır.

  • Buhur Esansiyel Yağı

Buhur esansiyel yağı en çok ciltteki yara izlerini iyileştirme yeteneği ile bilinir. Cildinizde sivilceler varsa ve cildiniz kuru ve tahriş olmuşsa, bu uçucu yağ durumunuzu büyük ölçüde iyileştirecektir.

  • Jojoba Yağları

Jojoba yağının aydınlatıcı özelliği vardır ve akne kırılmaları sonucu oluşan yara izlerinden veya izlerden kurtulmak için gerekli olacaktır. Cildinize tıkanmadan nüfuz eder, bu nedenle çoğu masaj terapisti hassas cilde masaj yapmak için kullanır.


Masaj

Cildinizdeki sivilce oluşumunu azaltmanın yanı sıra masajdan alacağınız başka faydalar da vardır. İşte bu faydalardan bazıları: Masaj sonucunda sivilce ve diğer cilt komplikasyonlarından nihayet kurtulduğunuzda, cildiniz ışıldamaya başlayacaktır. Eski ve yorgun görünümün yerini, sizi gençleştirecek yeni, ışıltılı bir görünüm alacak. Bu görünümü sürdürmek için masaj terapisti, masajdan sonra izlemeniz gereken günlük güzellik prosedürleri hakkında size tavsiyelerde bulunacaktır. Kullandığınız güzellik ürünleri cildinizde daha iyi emilecektir. Profesyonel bir masaj yaptırmak, tıkanmış cilt gözeneklerinin açılmasına yardımcı olacaktır. Bununla cilt, her gün kullandığınız güzellik ürünlerini emebilecektir. Bu faydaları sürdürmek için, ayırdığınız bütçeye göre haftalık veya aylık düzenli masaj yaptırdığınızdan emin olmalısınız.


Masaj doğal bir yüz germedir. Masaj terapisti masaj sırasında kaslarınızı harekete geçirdiğinde kan, oksijen ve besinlerin daha iyi dolaşımını sağlar. Bu gelişmiş dolaşım cildinizin daha genç ve güzel görünmesini sağlayacaktır. Cildinizdeki inanılmaz değişimi görmeye başladığınızda tekrar tekrar masaj yaptırmayı seveceksiniz. Masaj yağları kullanırken masajın tüm faydalarından yararlanmak için profesyonel bir masaj terapistine gittiğinizden emin olmanız önemlidir. Masaj terapistinin akne masajı yapmak için doğru eğitime sahip olduğundan ve cildiniz için kullanılacak en iyi yağları bildiğinden emin olun. Masajın faydalarını daha uzun süre sürdürebilmeniz için masajdan sonra kullandığınız ürünlere dikkat edin.

Comments


bottom of page