top of page

Masaj Yaptırmak İçin 10 Sebep


Masaj-Yaptırmak-İçin-10-Sebep

Masaj uygulaması kesinlikle rahatlamanında ötesinde olan bir teknik. Kasların rahatlayıp, gevşemesi ve bu sayede gelen müthiş bir rahatlama hissine ek olarak, masaj uygulamasının sağlık açısından da çok fazla sayıda yararı var. Bu 10 sebeple sizlerde masaj yaptırmak için karar verebilirsiniz.


1 - Baş Ağrılarını Hafifletebilir

İnanılmaz derecede bir baş ağrısına sahipseniz ve ağrı kesici kullanmak istemiyor ya da bulamıyorsanız, migren rahatsızlığınız varsa ve ağrınızı azaltan düzgün hiçbir yöntem bulamadıysanız, bunların hepsinin bir çözümü var. Sinir, gerginlik, stres, baş ağrısı, iyi bir masaj seansıyla tüm bunları en aza indirmek mümkün.


2 - Masajın Yatıştırıcı Etkisi Bulunur ve Vücudu Gevşetir

İsveç masajı veya sıcak taş masajı, ısının da etkisi ile vücudun gevşemesine yardımcı olmaktadır. Sıkı olan kaslarınızı gevşetmek, rahatlatmak adına doğru miktarda basıncın uygulandığı bu özel masaj ile, gergin ve yorucu bir günü harika bir şekilde geride bırakabilirsiniz.


3 - Eklem Ağrılarını Azaltır

Eklem ağrısı, hamilelerden orta yaş ve 60 yaş üstü insanlara kadar herkesin yaşamış olduğu yaygın olan bir sorun. Düzenli olarak masaj yaptırmak da bu ağrıdan kurtulmanıza yardımcı olur.


4 - Anksiyeteyi Azaltır

Dünyada milyonlarca insanın sahip olmuş olduğu ortak rahatsızlıklardan biri olan anksiyetenin büyük ölçüde azalmasını sağlayan etkenlerden biriside masaj. Masaj uygulaması vücuttaki stres hormonu düzeyini yarı yarıya azaltmaktadır.


5 - Sırt Ağrılarını En Az Seviyeye İndirir

Sırt ağrıları en sık görülen tıbbi rahatsızlıklardan biridir. Fakat bu dayanılmaz olan acıyı kabullenmenize veya avuç dolusu ilaç tüketmenize gerek yok. Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak masaj yaptırmak, sırt ağrılarında ağrı kesici ihtiyacını %36 azaltıyor.


6 - Nöromüsküler Masaj Kas Ağrılarını Azaltır

Masaj başı çalışanların çoğu en çok ellerini, bileklerini ve kollarını kullanmaktalar. Özellikle de şikayetler en çok boyun ve sırt bölgesinde oluşan ağrı olarak geliyor. Fakat her ne kadar ağrısa da ya oturma pozisyonları değiştiriliyor, ilaç tüketiliyor ya da ağrı ile birlikte çalışmaya devam ediliyor. Oysa düzenli olarak nöromüsküler masaj yaptıran masa başı çalışan kişilerin büyük bir çoğunluğu bu ağrıları çekmek, bu ağrıları sürdürmek zorunda kalmıyor.


7 - Esnekliği Arttırır

Düzenli masaj seansları ile esnek bir vücuda sahip olmak mümkün. Vücut esnekliğini arttırmak adına olan spor masajı tekniklerini uygulayan masaj terapistleri için anasayfamızda yer alan bireysel terapistlere göz atabilirsiniz.


8 - Kanser Tedavi Sürecinde Yardımcı Olur

Kanser hastaları adına tamamlayıcı bir tedavi olarak yaygın bir şekilde kullanılan çeşitli masaj teknikleri, bulantı, uykusuzluk, karın ağrısı ve yorgunluk gibi faktörlerin çoğunda azalma sağlıyor.


9 - Masaj Seansı Sonunda Harika Bir Enerji

Koşuşturmalı geçen bir haftanın sonunda, stres, gerginlik, yorgunluk gibi faktörlerden dolayı rahat bir uyku uyuyup dinlenemeyebilirsiniz. Sabah yeni uyanmış gibi müthiş bir enerji ile her güne yeniden başlamak için İsveç masajını tercih edebilirsiniz.


10 - Yüz, Saç Derisi ve Saç Sağlığını Geliştirir

Basit bir yüz ya da kafa derisi masajı çok rahatlatıcıdır. Ayrıca kafa derinizin, saçlarınızın ve yüz derinizin de sağlığını önemli derecede arttırır. Hatta yapılan bazı çalışmalarda yüz masajlarının cildin sarkmasını ve kırışıklıkları da önleyebileceği kanıtlanmıştır.1 Comment


Guest
Sep 27, 2021

Faydaları say say bitmiyor gerçekten

Like
bottom of page