top of page

Masaj Yaptırmak Zayıflatır Mı?

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Masaj-Yaptırmak-Zayıflatır-Mı-?

Ayak Masajıyla Zayıflama


Ayak masajı refleksoloji olarakta bilinen yöntem ile uygulanmaktadır. Alanında profesyonel olan terapistler ayak tabanındaki etkili noktalara tedavi uygulaması yaparak, baskı ve masaj ile sorunu çözmeyi amaçlarlar. Ayak masajını herkes kendi evinde de uygulayabilir, ancak en iyisi ve en sağlıklısı bir uzman tarafından yardım almaktır. Ayak tabanının belli bir haritası bulunur. Yapılacak uygulama ile tiroidlerin daha hızlı çalışması, metabolizmanın da hızlanması mümkündür. Üstelik bu yöntem ile kısa sürede dikkate değer bir şekilde kilo vermekte mümkün. Ayak tabanında nereye nasıl masaj uygulaması yapılacağının bilinmesi gerekir. Masaj alanında uzman terapistler ile yardım almanız daha hızlı sonuç almanız açısından en doğru olanıdır.


Masaj İle Göbek Eritme


Göbek bölgesi bölgesel kilo alma açısından nasibini alan bölgeler arasındadır. Türk toplumunda göbek bölgesinden kilo alımı oldukça yaygın bir durumdur. Yapılan diyetler ve spor aktiviteleri de göbek problemlerinin tam anlamı ile ortadan kalkmasını sağlamaz. Uzun yıllardır kalıplaşmış olarak yerleşmiş yağ tabakalarını harekete geçirmek, yakmak oldukça zor bir durumdur. Bu durumda hem bölgesel zayıflama ekipmanlarından hem de masajdan yararlanılabilir. Masaj ile göbeğinizi eritmek istiyor iseniz düzenli olarak masaj seansına devam etmelisiniz. Bunun yanı sıra beslenme ve uyku düzeni faktörlerinizi de sürdürmeniz sonuç almanız adına önemlidir. Göbek eritme masaj seansına sonuca ulaşana kadar devam edebilirsiniz.


Egzersizlerinizi de sürdürdüğünüz sürece kısa sürede iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Göbek eritme masajını hamilelik döneminde ya da ciddi sağlık sorunlarına sahip olduğunuz dönemlerde, bölgeden uygulanmış bir ameliyat söz konusu olduğunda da yaptırmamalısınız. Bunun dışında ise göbeğe vurarak eritme gibi yöntemleri, teknikleri bilinçsizce uygulamamalı, farklı yöntemlerden, tekniklerden yararlanmamalısınız. İşinin uzmanı olan terapistler aracılığı ile bu uygulamaları yaptırmak sağlık açısından en doğru olandır. Uygulanacak olan masajın her zaman bilinçsizce yapılması, ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Ciddi sağlık problemleri ile karşı karşıya gelmemek adına profesyonel bir terapist ya da terapistler aracılığı ile bu uygulamaların gerçekleştirilmesini istemek, alacağınız en doğru karardır.

1 Yorum


Misafir
27 Eyl 2021

masajın zayıflattığını ilk defa duydum, başarılı bir yazı

Beğen
bottom of page