top of page

Masaj Yaşlanmayı Önlemeye Yardımcı Olur


Masaj Yaşlanmayı Önlemeye Yardımcı Olur

Yaşlanmayı önlemenin nazik, tamamen doğal yolları vardır. Ameliyat, ilaç veya toksik ürünler gerektirmez. Yüz masajının yaşlanmanın etkilerine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bununla birlikte, yaşlanmayı önlemeye yardımcı olmak için masaj terapisinin faydaları çok fazladır. Stres, yaşlanma belirtilerinin erken ortaya çıkmasında büyük bir faktördür. Saçların beyazlaması ve kırışıklıklar sorunun sadece bir parçası olarak kabul edilir. Masajın daha genç görünmenize ve stresle mücadele etmenize nasıl yardımcı olabileceğine bir göz atalım.


Yaşlanma Karşıtı Yüz Masajı


Yüz masajı cildin genç, pürüzsüz ve sıkı görünmesine yardımcı olabilir. Bir yüz masajı sırasında, masaj terapistiniz yukarı doğru, nazik ama uyarıcı vuruşlar kullanacaktır. Yüz masajının bazı ek avantajları:

  1. Stres ve gerginliği gidererek kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur. Yüz masajı gergin kasları gevşetmeye ve gerginlikten oluşan çizgileri azaltmaya yardımcı olur.

  2. Kaygıyı hafifletir. Endişeli bir yüz daha yaşlı görünür. Yüz masajı ayrıca kaygıyı gidermeye ve kişinin ruh halini iyileştirmeye yardımcı olur.

  3. Dolaşımı artırır. Dolaşımdaki artış cildinize genç bir ışıltı verebilir ve doğal bir yüz germe işlevi görerek yüz derisine oksijen getirir.

  4. Toksinleri ortadan kaldırır. Yüz masajı, toksinlerin yok edilmesini kolaylaştıran lenfatik damarları uyarabilir.

  5. Tıkanıklığı azaltır. Yüz masajı, drenajı iyileştirerek tıkanıklığı gidermeye yardımcı olabilir. Bu şişliği azaltacaktır.

Yaşlanma Karşıtı Tam Vücut Masajı


Masaj terapisi yüzünüzün daha genç görünmesine yardımcı olmasının yanı sıra tüm vücudunuza ve ruhunuza da yardımcı olur. Duygusal yaşımız, aşırı stres, endişe ve kaygı yaşadığımızda fiziksel yaşımızın ötesinde hissedebilir. Stresinizi yöneterek kendinize biraz zaman ayırın ve tekrar kendiniz gibi hissedin. Tam vücut masajı, yukarıda sıralanan faydaların çoğuna ve aşağıdaki ek faydalara sahiptir:

  • Stres Giderici

Stres kendi başına yeterince kötüdür, ancak yaşlanma ve kanserle ilişkilendirilen telomerlerimizi (kromozomların uçlarında hücrelerin bölünmesine izin veren DNA uzantıları) kısaltarak da bizi yaşlandırır.

  • Duruşu İyileştirin

Kötü duruş, boyunuzu kısaltır ve vücudunuzun yorgun görünmesine neden olabilir. Ancak daha da önemlisi, kötü duruş aynı zamanda dolaşım, sindirim ve sinir sistemi işlevinizi de olumsuz etkileyebilir. Bu sistemler vücudunuzu desteklemek için daha çok çalışmak zorundadır.

  • Daha İyi Uyku

Masaj terapisinin olumlu etkileri arasında kortizol düzeylerinin azalması ve serotonin ve dopamin düzeylerinin artması, beyinde gevşeme ve daha iyi uyku kalitesi olduğunu düşündürür. Yüksek kortizol düzeyine sahip insanların neredeyse her zaman gerçekte olduklarından daha yaşlı göründüklerini biliyor muydunuz?


Masaj

Yaşlanma Karşıtı Masaj Hakkında İyi Haber Nedir?


Yüzümüzdeki çizgilerde yaşlanmayı durdurmak için ne yapabiliriz? En doğal ve ağrısız yol olarak, güvenilir ve profesyonel bir masaj terapisti ile masaj rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Yaşlanma karşıtı masaj terapisi diğer seçeneklerden çok daha rahatlatıcıdır, üstelik çok daha rahatlatıcı. Masaj terapistlerimizle görüşmek için web sitemize göz atın, bugün daha genç görünmeye ve hissetmeye başlayın.

Comentários


bottom of page