top of page

Masajla Ameliyatsız Bölgesel İncelme ve Kilo VermeMasajla-Ameliyatsız-Bölgesel-İncelme-ve-Kilo-Verme

Kilo vermek isteyen milyonlarca kadın ve erkek bel, karın ve kalça bölgelerinde toplanmış olan yağlardan kurtulmak adına her türlü riske girmeye hazırdır. Öyle ki ülkemizde son yıllarda da fazla kilolarından kurtulmak adına cerrahi müdahaleye başvuranların sayısında ciddi artışlarda olmuştur. Tıp daima gelişmektedir. Aşırı kilo ve kaba vücut yapısıyla mücadele etmek adına yeni, daha basit ve güvenli yöntemler önerilmektedir. Bu yazımızda da vakum masajı ile fazla kilolardan kurtulmanın yöntemlerinden bahsedeceğiz.


Ameliyatsız Zayıflamak İsteyen Kişilere Hangi Masaj Türleri Sunuluyor?


Masajlar çeşitlidir. Masaj hem tedavi amacı ile, hem de bedeni rahatlatmak için uygulanır. Rahatlamak maksadı ile uygulanan masajlar ağır iş günlerinden sonra stres ve yorgunluğu giderir. Ruhsal açıdan kişileri sakinleştirir. Masaj kan dolaşımını arttırır, kasları gevşetir, iç organların çalışmasını düzenler, sinirleri de yatıştırır. Masaj ruhsal açıdan da kişiyi rahatlatır. Üstelik kilo vermek adına en güzel, en etkili ve doğal yöntemdir. Sırf vücut bakımları, selülitleri, deri sarkmalarını ve cilt problemlerini gidermek ve kilo vermek adına vakum masajlar sunuluyor. Vakum masajı seanslarında deri altına toplanmış olan yağlar çıktıktan sonra vücudun şekli, estetik görünümü tamamen değişiyor.Vibro ve Vakum Masajının El Masajından Farkı Nedir?


Vücutta yağ katmanları çok sıkı olan bölgeyi el ile masaj yaparak yaymak, ortadan kaldırmak ya da düzeltme yapmak çok zordur. Vibro masaj cihazının titreme fonksiyonu sayesinde oluşan yağlar yumuşar ve çevreye daha kolay bir şekilde yayılır. Aslında selülit tedavisi ve kilo için kullanılan aletlerin hepsi masajı taklit etmektedir. Vibro silindir masaj aleti deri katına geniş spektrle etki gösterebilen nadir olan bir yöntemdir. Obezite tedavisinde, selülitte, doğum sonrası oluşmuş olan fazla kilolardan kurtulmakta çok etkilidir. Vibro masaj 10 ila 15 dakika kadar sürer. İşlemin etkisini görmek adına haftada üç defa seri masaj önerilir. Bu, bir tür tedavi olduğu için yarım tutmak bırakmak değil. Çoğunlukla masaj salonlarında da 8 ila 12 seanstan oluşmaktadır.


Vakum masajında ise derinin altındaki yumuşamış olan yağ emilerek ilgili bölge güzelce temizlenir. Çalışırken elektrikli kompresör ve silindir kanca kullanılarak cilt yüzeyinde vakum oluşturulur ve bu sayede de kısa süreline lenfatik borular ve kan damarları genleşir. Sonuçta toksinler, sindirim edilen maddeler, bürünme, yağlar terleme ya da spor yolu ile vücuttan atılır. Vakum masajı kasların pekişmesinde katkıda bulunur. İşte ilk prosedürden sonra olumlu sonuçlar elde edilir. Bu proses yağları vücuttan kaldırır ve cildi oksijen ile zenginleştirir. Hücreleri aktif hale getirir ve sonuçta tedavi süresi de hızlanır. Aynı zamanda cilt tazelenir. Vakum masajının diğer bir avantajı da deri sallanmalarını giderir, cildin pürüzsüzlüğü ve esnekliği artar. Bütün vücutta önemli ölçüde bir değişiklik, farklılık hissedilir.

Comments


bottom of page