top of page

Masajların Cildin Genç Kalmasına Etkisi Var Mı?


Masajların-Cildin-Genç-Kalmasına-Etkisi-Var-Mı-?

Masaj cildin geç kalmasına doğrudan etki etmektedir. Masaj uygulanan alanlarda dolaşım iyileştiği için hücre yenilenmesini daha da hızlandırır. Özellikle de, hamilelikten sonra vücutta oluşan çatlaklar vibro ve vakum masajı sayesinde ortadan kalkar. Kan dolaşımı hızlandığı için şeffaflığını kaybetmiş olan cilt restore edilir. Masaj vücutta toplanan toksinlerin kolayca atılmasını sağlar. Hiç çalışmayan kas gruplarının da çalışması sağlanır.


Vücudun Hangi Bölgesini Düzeltmek Daha Zordur?


Karın bölgesi kasları boş olduğu için yapısını daha da çabuk kaybeder ve daha sık yağlanır. Kadınlar erkeklerden daha farklı olarak anne olduğu için karın kasları büyüme, yığılma işlevlerine sahiptir ve daha sık deformasyona uğrar. Bu açıdan karın masajı birazcık ağrılı olur. Uzun süre toparlanmış yağları masaj yolu ile gidermek ve beli inceltmek daha da zordur.


Hangi Gıdalar Selülit Oluşturur?


Alkollü içecekler, sigara, hamur yemekleri, kola ve en önemlisi de hareketsiz yaşam tarzı selüliti oluşturur. Selülit aslında bir rahatsızlık, hastalıktır. Selülit dokusu bozulmuş yağ hücreleridir. Kan ve lenf dolaşımında güçlükler sonucu su toplayan yağ hücreleri de sertleşir. Böylelikle, normal yağ dokusu bozulur, portakal kabuğu görüntüsünü alır. Masaj kan ve lenf dolaşımını restore ederek selülitin azalmasına büyük katkıda bulunur. Özellikle lenf drenaj masajları belli noktalara uygulanan basınç, baskı sayesinde lenf dolaşımını daha etkin şekilde hızlandırır. Bunun sonucunda yağ dokusunda sıvı serbest bırakılır, harekete geçer.


Dolaşım sistemi aşırı sıvı ve diğer toksinleri çeşitleyerek ter yolu ile ya da idrar ile vücuttan dışarı atılmasını sağlıyor. Masaja giden bayanlara, uzmanlar sıvı yiyecek ve içecekler tüketmesini de tavsiye ediyor. Çünkü vücut ne kadar çok sıvı tüketir ise, vücutta bulunan yağ ve toksinler su vasıtasıyla bir o kadar fazla vücuttan tahliye ediliyor. Hem de karaciğerin çalışmasını da hafifletiyor. Selülit ve fazla kilo oluşmaması adına saat 6 dan sonra yemek yenilmesi tavsiye edilmiyor. Gün içinde sık sık ama az az yemek yemek gerekir. Sebze ve meyve, yoğurt selülitin önlenmesine de yardımcı olur.


Masajın Etkisi Ne Kadar Süre Devam Ediyor?


Masajın etkisi deride uzun bir süre hissedilir. Ancak özel zayıflama programları vücudu, bedeni istenilen şekle sokar. Ayda bir defa davet destekleyici tedavi uygulanmalıdır. Masaj çoğunlukla, geriye dönen bir işlemdir. Uygulanan masajın seans süreci bittikten sonra uzmanların önerilerini dikkate alan bireylerde yağların tekrardan toplaması gibi bir durum söz konusu değildir.


Comments


bottom of page