top of page

Masöz Nedir?

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2021


Masöz Nedir?

Masöz Nedir? Kime Denir?

Masaj yapmak konusunda eğitim almış bayan masaj terapisti ‘ne masöz denilmektedir. Gittikçe daha yoğun yaşanan günlük rutin içinde stres ve gerginliği azaltmak ve kendini şımartmak için zaman zaman masaj yaptırma ihtiyacı duymaktayız. Bu ihtiyacı karşılamak için alelade birileri değil, bu işin eğitimini almış, basınç ve kulunç noktalarını iyi tespit edebilen, iskelet sistemini ve dolaşım sistemini bilen kişilerden hizmet almak önemlidir.

Kişilerin uzmanlık alanına göre, kendilerini kanıtlamış terapistlerden hizmet almak, hak ettiğiniz rahatlamayı sağlamak ve daha sağlıklı bir yaşam açısından doğru bir karardır.

Masöz Ne İş Yapar?

Son yıllarda giderek talep gören bu mesleği seçmek istiyorsanız, öncelikle edinmeniz gereken bazı belgeler ve sertifikalar bulunmaktadır. Fakat bu belgelerden daha da önemlisi, bu işi ne kadar istediğinize karar vermektir. Çünkü masör ya da masöz olmak sevmeden yapılabilecek bir iş değildir. İnsanların rahatlamalarını sağlamak için, öncelikle sizin gergin olmamanız gerekmektedir.

Bu işi yapmaya karar verdiniz ve bundan sonraki adımlara geçmek istediğinizde ilk iş eğitim almaktır. Kurslar genel itibari ile herkesin katılımına açık olduğu için okur yazar olmak yeterlidir. Alacağınız eğitimin MEB onaylı olmasına, uygulamalı bir eğitim görmüş olmanız ve sertifikalandırılmış olmanız önemlidir. Daha sonrasında masörlük - masözlük eğitimi kurs bitirme belgesine sahip olmanız gerekli.


Bu belgelere sahip olmak, daha kolay iş bulmanız, bu işi bilinçli ve profesyonel şekilde yapan biri olmanız için mutlaka gereklidir. Bu işte en iyilerden öğrenim görmeye çalışmanız, kariyeriniz için oldukça önemlidir. Mesleğinizde aranılan isimlerden biri olmak, sizi maddi ve manevi bir doyuma ulaştıracaktır.


Masöz Maaşları Ne Kadar? Başlıklı Yazımızı Okumayı Unutmayın

コメント


bottom of page