top of page

Neden Baş Masajı Yapmalısınız?


Neden-Baş-Masajı-Yapmalısınız-?

Pek çok insan neredeyse her gün baş masajı uygulamayı düşünüyor. Baş masajı uygulamaları stresi, gerginliği azaltmaya ve rahatlamanıza katkı da bulunabilir. Saç derinizin kan dolaşımını hızlandırabilir ve saçlarınızı da güçlendirebilir. Baş masajı uygulamaları sağlığınız adına da çok yararlı olabilir. Neden düzenli olarak baş masajı yaptırmayı düşünmeniz gerektiğini yazımızın devamını okuyarak öğrenin.


Baş Masajının Faydaları


Aşağıda iyi bir baş masajı uygulamasının bazı yararları listelenmiştir.


Migrenlerden Kurtulmaya Yardımcı Olur


Baş masajı uygulamalı sizi rahatlatabilir. Migren, boyun, baş ve üst sırtta gerginlik arttığında, bu migren olarak da bilinen baş ağrılarına yol açabilir. Pek çok insan bu dayanılmaz olan acıdan muzdarip. Bunun beraber, belirli olan noktalarda basınç rejimini takip eden baş masajı uygulamaları, migren semptomlarının hafiflemesine yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra beyine giden kan akışını da iyileştirebilir.


Hafızayı Arttırmaya Yardımcı Olur


Baş masajı uygulamaları, konsantrasyon düzeyini arttırabilir. Sinir sistemine kan akışını arttırarak konsantrasyonunuzu ve hafızanızı da geliştirebilir.Tansiyonu Düşürmeye Yardımcı Olur


Yüksek tansiyon pek çok ciddi hastalığa sebep olabilir. Bununla beraber, masaj sakin ve gençleşmek adına harika bir yoldur. Araştırmalara göre, düzenli olarak baş masajı yaptırmak stres hormonu düzeyinizi düşürebilir ve aynı zamanda normal tansiyon düzeylerini koruyabilir bu da kalp krizi ya da felç sansınızı azaltır.

Stres İle Başa Çıkmaya Yardımcı Olur


Stres günümüzde büyük bir sorun. Stres ayrıca sindirim problemleri, uykusuzluk vb gibi diğer sağlık komplikasyonlarına da yol açar. Bununla beraber, bir baş masajı onu azaltmaya katkı da bulunabilir. Kan dolaşımını iyileştirmek sakin ve rahatlatıcı bir akıla yol açar. Masaj bunun yanı sıra enerji düzeylerini iyileştirmeye, ağrıyı azaltmaya ve genel zihinsel, fiziksel olan refahı iyileştirmeye katkı da bulunur.


Kan Dolaşımını İyileştirmeye Yardımcı Olur


Baş kısmının etrafındaki yanlış ya da zayıf kan dolaşımı ağrı ve yorgunluğa yol açar. Baş masajı uygulamaları, yeterli ya da optimal kan akışına katkı da bulunan masaj tekniklerini uygulayarak yorgunluk ve ağrı semptomlarını hafifletmede de yardımcı olabilir. Kan dolaşımını iyileştirmek, vücutta olan laktik asit oluşumunu önlemeye katkı da bulunan oksijenin iyileştirmesi anlamına gelmektedir.


Saç Büyümesini Arttırabilir


Sağlıksız bir diyet ve kirlilik saçlarınıza zarar verebilir, bu sebepten baş masajı uygulamasına ihtiyacınız vardır. Baş masajı uyguladığınızda, köklere dolaşım iyileşir. Kan dolaşımının iyileştirilmesi, besinlerin köklerden daha iyi emilmesi ve böylelikle daha iyi ya da daha iyi saç büyümesi anlamını taşır. Düzeni masaj uygulamaları bunun yanı sıra saç büyümesini önleyebilecek kuruluk, kepek, pul vb kafa derisi durumlarını da engeller.


Uykusuzluğun Tedavisine Yardımcı Olur


Stres uykusuzluğa yol açabilir. Bu semptomlar nadiren görülür bu da durumu daha da kötüleştirebilmektedir. Bununla beraber, bir baş masajı daha iyi uyumanıza katkı da bulunabilir. Rahatlamanıza ve derin bir uyku uyumanıza da yardımcı olacaktır.

Saç Hasarını Önlemeye Yardımcı Olur


Kırılgan ve kuru saçlar hasar ve kırılmaya eğilimlidir. Bununla beraber, kafa derisine ve saçınıza iyi yağ ile masaj uygulamak saçınızın zarar görmesini önleyebilir. Bunun yanı sıra kuaför ürünlerine, toza, güneşe ve kirliliğe devamlı maruz kalmak kafa derisini ve saçlarınızı olumsuz bakımdan etkileyebilir. Fakat iyi bir baş masajı bu zararlı etkileri azaltabilir ve saçınızın da sağlığını iyileştirebilir.

Comments


bottom of page