top of page

Neden Tıbbi Masaj Almalısınız?


Neden Tıbbi Masaj Almalısınız?

Tıbbi masaj yaptırmak için pek çok neden vardır. Tedavi sadece terapötik olmakla kalmaz, aynı zamanda sağlığınızı da iyileştirebilir. Tıbbi masaj yaptırmayı düşünüyorsanız, kendinizi daha keyifli bir deneyime hazırlamalısınız.


Tıbbi Masaj Nedir?


Masaj sanatı yüzyıllardır uygulanmaktadır ve yorgun kasları yatıştırmanın ve iyileşmeyi desteklemenin popüler bir yolu olmaya devam etmektedir. Bazı insanlar tıbbi masaj terapisini kendi bedenleriyle olduğu kadar masaj terapisti ile de güçlü bir bağ hissettikleri için seçerler.


Tıbbi masaj terapisi, her zaman denemek istediğiniz bir şey olabilir, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyordunuz. Özel ihtiyaçlarınıza en uygun stili seçebilirsiniz. Sırt masajı veya Hint baş masajı isteyebilirsiniz. Seçtiğiniz stil ne olursa olsun, ihtiyacınız olan rahatlamayı elde etme ve genel refahınızı artırma fırsatı sağlayacaktır.


Tıbbi masaj terapisi, hasar görmüş ya da yorgun düşmüş olan organın eski haline geri dönmesi için uygulanırken, hastanın hayat, yaşam kalitesini arttırmak, kabiliyet kazandırmak ve psikolojik destek amacı ile de kullanılabilmektedir. Etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış olan tıbbi masaj terapisinin oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.


Artık birçok insan düzenli olarak masaj yaptırmak için daha geleneksel olanı seçmektedir. Doğru masaj terapistini seçmeden önce biraz araştırma yapmalısınız. Deneyimli bir masaj terapisti ve çok çeşitli masajlar verme konusunda iyi bir eğitime sahip birini bulmanız önerilir. Masaj terapistinizin ayrıca, aldığınız hizmetten memnun kalmamanız durumunda iletişime geçebileceğiniz birkaç referansı olmalıdır.


Masaj

Masaj Çeşitleri


Ayrıca spor masajı ve rahatlatıcı masaj arasında da karar verebilirsiniz. Fiziksel zindelik içindeyseniz ve forma girmeye çalışıyorsanız, en üst düzeyde fiziksel kondisyonda kalmanıza yardımcı olmak için tasarlandıkları için spor masajı yaptırmayı düşünmelisiniz. Öte yandan, istenmeyen stres, gerginlik ve gerginlikten kurtulmak istiyorsanız, derin baskı ve uzun vuruşlar içerdiğinden rahatlatıcı bir masaj yaptırmayı düşünmelisiniz.


Bu tür bir masaj yaptırmayı düşünmenizin nedeni ne olursa olsun, mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için birçok seçenek vardır. Daha önce de belirtildiği gibi, masaj yaptırmak için sayısız neden vardır ve bu, yaralanmalardan iyileşenleri, kronik ağrı çekenleri ve aktivitelerini sınırlayan yaralanmaları olanları içerir.


Aslında, çeşitli durumlar ve problemler için tıbbi masaj yaptırabilirsiniz. Sıkı ve gergin bir vücuttan kaynaklanabilecek yaygın bir sorun, ağrıdır. Masaj yaptırdıysanız ve masajdan sonra vücudunuzun çok daha iyi hissettiğini fark ettiyseniz, hissettiğiniz ağrıyı gidermek veya azaltmak için masajları kullanabileceğinizi bilirsiniz. Bu, özellikle kendinizi yaraladıysanız ve çok fazla rahatsızlık yaşıyorsanız yardımcı olabilir.


Tıbbi masaj, binlerce insanın normal ve iyi işleyen bir sağlık durumuna geri dönmesine yardımcı olmuştur. Tıbbi masaj terapisinin sonuçları daha enerjik ve daha genç görünmenize yardımcı olabilir. Bunun nedeni, masajın kanın dolaşımına ve vücudunuza oksijen vermesine yardımcı olabilmesi ve onu eskisinden daha güçlü hale getirmesidir. Ayrıca masaj yaptırmak, günlük aktivitelerinizde daha başarılı olabilmeniz için yaşadığınız stresi ortadan kaldırabilir.

Comments


bottom of page