top of page

Organik Masaj Yağı


Organik Masaj Yağı

Cildin bir günde çok fazla işlem yapması gerekir. Duş jeli, vücut losyonu ve parfüm gibi kullandığımız tüm (sentetik) ürünleri bir düşünün. Ama aynı zamanda egzoz dumanı, sokaktan gelen kir ve toz gibi dışarıdan gelen zararlı maddeler. Genellikle bu ürünlerin ve dış etkenlerin vücudumuz üzerindeki etkilerini çok fazla düşünmüyoruz.


Cildimiz en büyük organımızdır ve koruyucu ama aynı zamanda emici bir role sahiptir. Organik masaj yağı kullanarak kimyasalları cildinize çekmediğinizden ve sağlıklı kaldığından emin olabilirsiniz.


Biyolojik yönüne ek olarak, hayvan testleri de aynı derecede önemlidir. Birçok kozmetik, cilt bakımı ve diğer ilgili ürünler hayvanlar üzerinde test edilmektedir. Hayvanlar üzerinde test yapılmaması, son ürünün ve kullanılan bileşenlerin bir ülke veya üçüncü tarafça bir hayvan üzerinde test edilmediği anlamına gelir.


Sentetik ve Organik Masaj Yağı Arasındaki Fark Nedir?


Tamamen sentetik bir ürün, hiçbir doğal veya organik içerik içermez. Malzemeler bir laboratuvarda yapılır. Organik maddeler doğadan gelir. Örneğin, hiçbir kimyasal pestisit kullanılmamaktadır. Böylece parabenler, PEG numaraları, silikonlar veya suni koku ve boyalar gibi sentetik katkı maddeleri ile karşılaşmazsınız.


Organik Masaj Yağının Avantajı Nedir?


Organik masaj yağı kullanarak müşterilerinizin cilt ve sağlığı üzerinde gereksiz yan etki riskini ortadan kaldırırsınız. Organik masaj yağında genellikle kolza yağı, zeytinyağı veya tatlı badem yağı gibi bir baz yağ kullanılır. Fındık alerjisi olan kişilerin tatlı badem yağı kullanmamaları tavsiye edilir. Ayrıca organik masaj yağlarının doğaya, hayvanlara ve insanlara saygı duyarak geliştirildiğinden emin olabilirsiniz. Hayvanlar üzerinde hiçbir test yapılmamakta ve doğanın eşsiz özellikleri ve kadim bilgileri kullanılmaktadır. Ürünün uzun vadede sağlığı olumsuz etkileyebilecek kimyasal ve izolatlar içermediğinden emin olabilirsiniz. Cilde zarar veren hiçbir madde kullanılmadığından, hassas ciltler için organik masaj yağı daha uygundur.


Masaj Yağlarına Uçucu Yağ Eklenmesi


Tüm bitkilerin bir kokusu vardır, bazıları diğerlerinden daha güçlüdür. Bu kokular güneşin etkisiyle oluşur ve bitkinin küçük oyuklarında ve kanallarında depolanır. Kokulu bitkileri, tatları ve kendine has özellikleri nedeniyle bir süredir yiyecek ve içeceklerde kullanılmaktadır. Ve tıpta antiseptik ve iyileştirici özellikleri için kullanılırlar. Su buharı distilasyonu ile bitkide depolanan kokular salınır ve kokulu yağlı bir sıvı oluşturulur. İyi saf esansiyel yağlar da bu şekilde ekstrakte edilir ve esansiyel, aromatik veya uçucu yağlar olarak da adlandırılan esansiyel yağı içerir.


Evde Masaj

Esansiyel yağlar, kokuları nedeniyle masaj yağlarında da sıklıkla kullanılır. Her uçucu yağın benzersiz bir özelliği olduğundan, genellikle belirli tedaviler için kullanılır. Örneğin, direnci arttırmak, deri döküntülerini azaltmak, artrit veya romatizma üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmak vb.


Limonen, linol ve sitral gibi kokular da kullanılır. Bunlar doğadan elde edilen doğal maddelerdir, ancak bunlara alerjik reaksiyon gösterebilirsiniz. Alerjik reaksiyon, deri döküntüsü, kaşıntı, şişlik veya tahriş olmuş mukoza zarlarında kendini gösterebilir. Uçucu yağların hastalıklara karşı etkisi bilimsel olarak kanıtlanmamıştır. Bu nedenle, hastalıklarla mücadele etmek için uçucu yağlar kullanırken daima bir doktora danışın.

Comments


bottom of page