top of page

Ruhunuza Uygun Masajlar


Ruhunuza-Uygun-Masajlar

Dokunuşlarla Gelen Sağlık ve Güzellik


Masaj, bedenin, vücudun tümünü ya da belli bir kısmını rahatlatmak, gevşetmek adına yapılan doğru dokunma sanatı olarak tanımlanabilir. Gündelik hayatın yorgunluğuna karşı vücuda, bedene enerji kazandırmak, stresten arınmak, güçlenmek, fiziksel, duygusal bütünlüğü sağlamak ve kas ağrılarını gidermek için birebir. Tabii bunlar ‘düzenli’ uygulanan masajın sağladığı faydalar. Pek çok farklı sebep ile başvurulan masajı uygulamak, sanıldığı kadar basit değil. Dolayısı ile mutlaka eğitim almış profesyonel kişiler tarafından uygulanması gerekiyor. Çünkü yanlış bir uygulama, sağlığı ciddi anlamda tehdit edebileceği gibi, kronik ağrılara da sebep olabiliyor. Fakat günümüz insanı, ruhsal ve fiziksel sağlığını korumak adına masaja yoğun ilgi gösteriyor. Buna bağlı olarak Hindistan’dan Uzakdoğu’ya kadar uzanan masaj tekniklerini uygulayan kişilerin ve merkezlerin sayısı artıyor.


Amaç Bedeni, Vücudu ve Ruhu Rahatlatmak


Masaj uygulamasında temel amaç, deri altı dokusuna, kaslara ve bu alanlardaki duyu noktalarına ulaşarak bireyi rahatlatıp, gevşetmek. Masaj uygulamasından etkin bir biçimde yararlanmak, faydalanmak içinse, uzmanın insan anatomisini ve fizyolojisini iyi bilmesi, büyük önem taşır. Masaj uygulamasının vücut üzerinde fizyolojik, fizyolojik ve mekanik etkileri vardır. Öncelikle kan dolaşımını düzenliyor, sindirime yardımcı oluyor, kasları gevşetiyor ve lenf sistemini harekete geçirerek atık olan maddelerin boşaltımını hızlandırıyor. Bunun yanı sıra, yaralanmalardan sonra oluşabilecek doku bozukluklarını gidererek, sertlikleri de yumuşatır. Psikolojik etkilerine gelince, masaj gündelik yaşamın getirdiği ağrı ve sıkıntılardan arındırıyor. Bunun yanı sıra masaj uygulamasından sonra zihinsel anlamda rahatlama ve gevşeme hisside rahatça hissediliyor. Böylelikle beden ve ruh gevşemesi sağlanmış oluyor.

Jembatan


Jembatan, Uzakdoğu’nun, adeta meditasyon merasimini arındıran çeşitli masaj tekniklerinden biri. Hafif dokuşunlar, şiirsel tekstler, rahatlatan müzik ve gizemli kokular eşliğinde uygulanıyor. Bu masaj uygulamasının özelliği ise vücutta, bedende yalnızca tüyler ve eller eşliğinde uygulanması. Masaj sonunda bütün duyular harekete geçer, ruh gevşemeye başlar.


La Stone Terapi


La Stone terapi (sıcak taş terapisi) mutlaka eğitim almış profesyonel kişiler aracılığı ile uygulanmalı. Çünkü gerçekten de zor ve tecrübe gerektiren bir masaj yöntemi. Sıcak taş terapisinde, özel volkanik lav taşları su içinde ısıtılır ve vücudun, bedenin belli kilit noktalarına yerleştirilir. Volkanik lava taşları pürüzsüz, yassı, parlak ve ısıyı uzun süre üstünde barındırma özelliği taşıyor. Masaj, ısıtılmış ve soğutulmuş volkanik lav taşları ile özel bir teknik kullanılarak uygulanıyor. Ardından aromatik öz yağlardan da faydalanılarak masaj tamamlanıyor. Sıcak taş terapisi düzenli olarak yapıldığında fiziksel, duygusal ve zihinsel anlamda vücuda, bedene enerji yüklüyor.

Comments


bottom of page