top of page

Rus Masajının En İyi 5 Faydası


Rus Masajının En İyi 5 Faydası

Çeşitli tekniklerle yapılan masaj terapisi, insan vücudunun her sistemine denge ve uyumu getirmeyi amaçlar. Bu masaj tekniklerinden biri de Rus masaj terapisidir. Rus masajı spor masajına benzer olarak da kabul edilir. Bu masaj terapisi bağ dokusu masajı veya refleksoloji masajı olarak da bilinir; yöntemin tüm oturumu boyunca kullanılan tekniğine göre değişir. Rus masajı, geniş bir şifa faydaları yelpazesi için faydalıdır. Nörolojik bozukluklar, kas-iskelet dengesizlikleri, ameliyat sonrası durumlar veya kardiyovasküler hastalıklar gibi rahatsızlıkları tedavi eder.


Bu yöntem, kendine özgü özellikleri nedeniyle masaj yapanlar arasında popüler olmayabilir. Bununla birlikte, masaj uygulayıcıları, tekniği çağlar boyunca tıbbi tedavilerle birlikte uygulamışlardır. Ayrıca masaj, eflöraj, vibrasyon, petrisaj ve friksiyon gibi teknikleri içerir. Bu, ağrının giderilmesinde fayda sağlamak ve gevşemeyi sağlamak içindir.


Düzenli masaj, hastalığın doğasına bağlıdır. Bazıları yirmi dakikadan kırk beşe veya bir saate kadar sürebilir. Seansta terapist genellikle hafif vuruşlar, germe, yoğurma, sürekli ovma veya titreşimli hareketlerin kombinasyonlarını kullanır. Kombinasyon, etkisi hemen hissedilebilen eklem ve kaslara masaj yapmayı amaçlar.


Rus Masajının Faydaları

  • Stres ve Kaygı

Rus masajı, endorfin salınımını teşvik etmek için bir modalite olmuştur. Bununla, yöntem, stresi hafifletebilir ve kaygıya yardımcı olan beden ve zihne yeniden enerji verebilir. Ayrıca, yöntem vücudun ağrı iyileştirme sistemini harekete geçirdiği ve yeniden oluşturduğu için gerginliği gidermeye de yardımcı olur.

  • Atrofik Kaslara Fayda Sağlar

Masaj tedavisi için daha önce yapılan çalışmalar, atrofik kaslar için faydalı olduğu ortaya çıkarmıştır. Eklemlerdeki kısıtlamaları ortadan kaldırır ve ayrıca gergin bölgeye uygun hareket aralığını gençleştirir. Noninvaziv ve nazik teknik, yaşlılar ve küçük çocuklar için de avantaj sağlar.

  • Metabolizma

Rus masajı esas olarak kasların gerginliğini azaltır ve vücuttaki dolaşımı iyileştirir. Bu nedenle, bu artan hareket ve metabolizma aralığına neden olabilir. Masaj ayrıca uygun sindirimi ve nefes almayı iyileştirir.

  • Solunum Rahatsızlıkları

Rus masajı, kalpteki eylemleri artırmaya yardımcı olur. Akciğerlere ve akciğerlerden kan akışını uyaran masaj tekniği, solunum yapısındaki gerilimi serbest bırakarak nefesi normalleştirir. Masaj, astım ve diğer solunum yolu enfeksiyonlarını hafifletir.

  • Kan Hastalıkları

Birçok araştırma, Rus masajının kanla ilgili hastalıkları iyileştirmedeki etkinliğini kanıtlamıştır. Masaj, kalp atış hızını düşürmeye, kan basıncını düşürmeye ve lenf akışını ve kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur.


Masaj

Rus masajı, genel vücut sağlığında hayati bir rol oynar. Faydalarından bazıları, her ikisinin de hafifletmeyi amaçladığı için Shiatsu masaj terapisinin faydalarıyla aynı özelliği paylaşır. Daha fazla ayrıntı için web sitemizi ziyaret ederek masaj terapisi ve masaj çeşitleri hakkında derin bilgiler edinebilirsiniz.


Sayfamızdaki profesyonel masaj terapistlerimiz tedavinize ve ihtiyacınıza uygun çok çeşitli masaj çeşitleri sunmaktadır. Terapistlerimizle iletişime geçerek randevunuzu oluşturabilir ve sağlığınız için önemli bir adım atabilirsiniz. Herhangi bir sağlık probleminiz var ise masaj terapisinden önce doktorunuzla iletişime geçmeniz önerilmektedir.

Commentaires


bottom of page