top of page

Sağlığınız Üzerinde Masaj ile Çalışmaya Hazır Mısınız?


Sağlığınız Üzerinde Masaj ile Çalışmaya Hazır Mısınız?

Sağlıklı yaşam uygulamalarınıza biraz daha fazla çaba göstermenin zamanının geldiğini hissediyorsanız, şimdiki zaman gibisi yoktur. Kişisel bakım, sağlık alanındaki en popüler sözcüklerden biri haline gelen basit bir kavramdır. Ulusal Ruh Sağlığı Enstitüsü, öz bakımı iyi yaşamanıza masaj terapisi ile hem fiziksel sağlığınızı hem de zihinsel sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olacak şeyleri yapmak için zaman ayırmak olarak tanımlar. Kişisel bakımı 3 şekilde düşünmek faydalıdır: bedeninize, beyninize ve ruhunuza özen gösterin.


Vücudunuza özen göstermek, daha iyi yemek yemek, daha fazla uyumak, günlük su alımınızı artırmak veya gün içinde hareket etmek için daha fazla neden bulmak anlamına gelebilir. Sağlık risklerini en aza indirmek için neler yapabileceğinizi sormak için doktorunuzla bir sağlıklı yaşam randevusu ayarlamak, vücudunuza bakmanın başka bir harika yoludur. Bunlar size çok fazla geliyorsa, vücudunuza daha fazla sevgi ve kabul gösterme taahhüdünde bulunmayı düşünün. Belki de kusurlarına odaklanmak yerine yaptığı her şeyi takdir etmek için biraz zaman ayırmak, beklediğiniz öz bakım parçasıdır.


Beyninize bakmanın en iyi yollarından biri öğrenmeye devam etmektir. Yakın tarihli bir makalede; Egzersiz yaptığınızda, genel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olmak için kaslarınızı çalıştırırsınız, aynı kavram beyin için de geçerlidir. Sağlıklı tutmak için yeni zorluklarla egzersiz yapmanız gerekiyor denilmektedir.


Ruhunuza bakmak (ve zihinsel ve duygusal sağlığınızı desteklemek) için topluluk arayın. Araştırmalar, sosyo-ekonomik demografiden bağımsız olarak, sosyal uyumun daha yüksek olduğu bölgelerde yaşayanların, yaşamayanlara göre daha düşük zihinsel sağlık sorunları yaşadıklarını gösteriyor.


Bedeninizi, beyninizi ve ruhunuzu aynı anda önemseyen bir kişisel bakım uygulamasını benimsemek ister misiniz? Masajı düşünün. Araştırmalar, 15 dakikalık bir masaj terapisinin bile bir yetişkinin vücudunu ve zihnini gevşettiğinin kanıtlandığını gösteriyor, bu ruh için iyi bir haber. Eğitimli bir masaj terapisti tarafından özelleştirilmiş bir dizi masajın neler yapabileceğini hayal edin?


Evde Masaj

Stres Yönetimi


Stres uyku sorunlarına, çene ağrısına, iştahta değişikliklere, ruh hali değişimlerine, konsantrasyon güçlüğüne, bunalma hissine ve bir dizi başka hoş olmayan deneyime neden olabilir. Uzun süreli stres, bağışıklık sistemini bile zayıflatabilir ve kişiyi hastalığa karşı daha savunmasız hale getirebilir. Stresi daha etkili bir şekilde yönetmeyi öğrenmek, genel sağlığınızda büyük bir fark yaratabilir. Masaj. bunu sağlıklı yaşam boyunca keşfetmek için harika bir alan yapar. Hayat kaotik hale geldiğinde, stresli de olabilir.

  • Zorluklarla başa çıkma yeteneğinizi güçlendirin:

En iyi planlamaya rağmen, beklenmedik şeyler olabilir. Yaptıklarında, zorluklarla başa çıkmanıza yardımcı olabilecek beceriler edindiğinizi bilmek, korku ve stresi önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olabilir. Bu beceriyi geliştirmenin bir yolu minnettarlığı geliştirmektir.

  • Harekete geç:

Haftalık veya aylık rutininize stres azaltıcı aktiviteler ve masaj eklemek de harika bir stres azaltma aracıdır. Araştırmalar, yeşil alana yakınlığın daha düşük stres seviyeleri ile ilişkili olduğunu gösteriyor, bu nedenle stresi azaltan aktiviteler olarak yürüyüş yapmayı düşünün. Araştırmalar bize, stresi azaltan faydalar sağlamak için yürümenin bir egzersiz olması gerekmediğini söylüyor. Bu nedenle, etrafınızdaki dünyanın tadını çıkarmak için kendinize zaman ayırarak rahat bir tempoda gezinmenize izin verin.

  • Sağlıklı rutinler oluşturun:

Hedefiniz olarak ister kişisel bakım ister stres yönetimini seçin, yeni uygulamanızı rutinin bir parçası haline getirmeyi başarırsanız, faydalarınızı artıracaksınız. Bu basit fikirler, uzun vadeli faydalar için yeni uygulamanızı hayatınıza dahil etmenize yardımcı olabilir. Antrenmanınızı takviminize yazın ve ilerlemenizi takip edin. Düzenlilik, yeni bir alışkanlık oluşturmanın anahtarıdır.


Comments


bottom of page