top of page

Sıcak Havalarda Rahatlamak İçin Serinletici Masaj İpuçları


Sıcak Havalarda Rahatlamak İçin Serinletici Masaj İpuçları

Serin kalmak, yeterli miktarda dinlenme ve rahatlama sağlamak, sıcak bir yazın keyfini çıkarmanın anahtarıdır. Bu nedenle kavurucu yaz güneşi bize tatildeymişiz gibi hissettirip birçok keyif sunabilirken, bu tür aşırı sıcaklıklar rahatsız edici olabilir ve sağlık için risk oluşturabilir. Ancak uygun şekilde hazırlanmazsanız aşırı sıcakta masaj yaptırmak da garip gelebilir. Sıcak hava dalgası sırasında serin kalmanın ve masajın keyfini çıkarmanın yolunu aşağıdaki ipuçlarını inceleyerek uygulayabilirsiniz.


Masaj yaptırırken kalın bir havlu yerine kendinizi geniş, hafif bir pamuklu çarşafla örtün. Doğal olarak hafif lifler daha taze hissettirir ve ayrıca tedaviniz boyunca vücut sıcaklığınızı düzenlemeye yardımcı olur. Unutmayın, yağ bazlı bir masaj yapıyorsanız, çarşaf muhtemelen lekelenecektir. Bu nedenle, fazla yağı çıkarmak için daha sonra daha yüksek bir sıcaklık ayarında yıkayabileceğiniz bir örtüyü kullanmak en iyisidir.


Rahatlamak için biraz verimsiz gelebilir, ancak terapistiniz gelmeden hemen önce kısa ve soğuk bir duş almak, bir sıcak hava sırasında masajınızın keyfini daha fazla çıkarmanıza yardımcı olabilir. Soğuk su sıcaklığınızı düşürür, vücudunuzu terden arındırır ve kendinizi daha taze hissetmenizi sağlar. Ardından, terapistinizin elleri size dokunduğunda yaşanan bu his daha da istenmeyen bir sıcaklıktan ziyade hoş bir ısınma hissi olacaktır.


Elektrikli fanlar, sıcakta masaj yaparken kullanmak için harika aksesuarlardır. Yapabiliyorsanız, yatağınızın veya masaj masanızın karşı köşelerine iki adet vantilatör kurun. Onları öyle döndürün ki biri üzerinize soğuk hava üflerken diğeri onu odanızın geri kalanında ittirsin. Ve sonra fanlar dönerken yolları kesişecek ve her yönden serin havanın keyfini çıkaracaksınız.


Uyum içinde salınan bir çift vantilatör tarafından yaratılan hafif esintili hareket, sadece odayı daha etkili bir şekilde soğutmakla kalmaz, aynı zamanda gevşeme terapisi sırasında etrafınızdaki sükunet hissini arttırmak için harikalar yaratır. Vantilatörlere erişiminiz yoksa, olabildiğince çok pencereyi tamamen açmayı deneyin. Parlak ışığın masajınızı bozmasını önlemek için, inceyse perdelerinizi çekin.


Masaj

Yağ ile masaj yapmak genellikle bir sıcaklık hissi verir. Bu nedenle, sıcak bir yaz boyunca, her zamanki masaj yağınızı serinletici bir kremle değiştirin. Terapistinize kendi tercih ettiğiniz kreminiz olduğunu söyleyin, masajınız için yağ yerine bunu kullanmaktan mutlu olacaklardır.


Sıcak bir yaz gününde masaj yaptırıyor olsanız da olmasanız da, sağlığınızı korumak için bol su içmek çok önemlidir. Yüksek sıcaklıklar ve masaj terapisi vücudumuzun su kaybetme oranını hızlandırabilir bu yüzden nemli kalmak çok önemlidir. Masajınızdan önce ve sonra su içmek, sadece vücudunuzun su kaybetmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda zihninizi de tazeler. Suyunuza birkaç buz ekleyin ve tedavinizin sonunda elinizin altında olması için yatağınızın yanında tutun. Sıcak havalardan bunaldığınızda ve çalışmak için kendinizi yorgun hissettiğinizde, yukarıdaki ipuçlarını izleyin ve iyileşmek için kendinize bir serinletici masaj yaptırın.


Коментарі


bottom of page