top of page

Sıcak Taş Masajının 6 Faydası


Sıcak Taş Masajının 6 Faydası

Hiç sıcak taş masajı denediniz mi? Isıtılmış taşlar kullanılarak, vücudunuzun birçok bölümü dahil olmak üzere masaj uygulanır. Bu bölümler;

 • Omurganızın kenarları,

 • Karın,

 • Göğüs,

 • Yüz,

 • Avuçlar,

 • Ayaklar ve ayak parmakları.

Tahmin edebileceğiniz gibi, taşlar gerginliği eritir, sert kasları gevşetir, metabolizmayı ve dolaşımı hızlandırır. Sıcak taş masajı, tipik olarak tam vücut masajının bir parçası olarak ek bir hizmettir. Tipik olarak, tüm süre boyunca değil, yalnızca masajın bazı bölümlerinde kullanılır.


Sıcak Taş Masajının 6 Faydası

 • Kas Gerginliğini ve Ağrıyı Giderir

Isı, kas gerginliğini ve ağrıyı hafifletmek için yaygın olarak kullanılır. Masaj terapisi ile birlikte kan akışını arttırır. Ayrıca kas spazmlarını azaltmaya ve esnekliği ve hareket aralığını artırmaya yardımcı olabilir.

 • Stres ve Kaygıyı Azaltır

60 dakikalık bir masajın, stres hormonu olan kortizolü yalnızca bir seanstan sonra yüzde 30'a kadar düşürebileceği bilinmektedir. Stres, kaygının büyük bir parçasıdır ve stresi azaltmak, kaygıyı yönetmenin anahtarıdır. Sıcak taş masajı yaptırın ve endişenizin eridiğini hissedin.

 • Huzurlu Uykuyu Artırır

Sağlıklı uyku alışkanlıkları kazanmanın en iyi yolu, doğal, ilaçsız yöntemlerdir. Araştırmalar, düzenli masaj terapisinin yorgunluğu azalttığını, rahatlamayı desteklediğini ve kaliteli uykuya katkıda bulunduğunu göstermiştir. Masajın faydaları hem anında hem de uzun vadelidir.


Masaj yaptıran kişiler hem masajdan hemen sonra hem de birkaç saat sonra daha rahatlatıcı bir uyku deneyimi yaşarlar. Vücutları daha rahat olur, ağrıları azalır ve daha hızlı derin uykuya dalabilir. Bebeklerine nazik masajlar yapan ebeveynler de benzer sonuçları doğrulayabilirler. Masaj yapılan bebekler daha rahatlar ve uykuları daha az rahatsız olur.

 • Fibromiyalji Semptomlarını Hafifletmeye Yardımcı Olabilir

Sıcak taş masajı, fibromiyaljinin kronik ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Fibromiyalji semptomları hafif ila şiddetli arasında değişebilir. Bazı hastalar, şiddetli alevlenmeler sırasında bile masajı faydalı bulurlar. Diğerleri masaj almak için ağrıları daha düşük bir seviyeye gelene kadar beklemeyi tercih eder. Sağlık uzmanınız ve masaj terapistiniz karar vermenize yardımcı olabilir, ancak nihayetinde sizin için en iyisinin ne olduğunu bilirsiniz.


Evde Masaj

 • Kanser Tedavisinin Semptomlarını Hafifletebilir

Masaj terapisi, kanser tedavisi alırken enerjinizi ve ruh halinizi artırmada çok iyi ve faydalı bir faktör olabilir. Çoğu zaman, kanser hastaları ruh hallerinde, enerjilerinde ve fiziksel becerilerinde düşüşler yaşarlar. Destekleyici bir tedavi olarak masaj ile hastalar için zayıflatıcı bu rahatsızlıkların çoğu azaltılabilir. Masaj tedavisinin bir parçası olarak sıcak taş masajı şu konularda yardımcı olabilir:

 1. Artan hareketlilik,

 2. Skar dokusunun parçalanması,

 3. Akciğerlerde mukusun gevşemesi,

 4. Sinüs drenajı,

 5. Ağrı, artrit, kabızlık, soğuk algınlığı ve yorgunluktan kurtulma.

Sadece kanser hastaları için değil, aynı zamanda zorluk yaşayan ve masaj terapisinin ve diğer tekniklerin iyileştirici faydalarını düzenli olarak uygulamak isteyen birçok nitelikli insan için güvenlidir.

 • Bağışıklığı Artırabilir

Masaj, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir. 2010 yılında yapılan bir araştırmaya göre, masaj terapisinin tek bir seansı bağışıklık üzerinde olumlu ve akut bir etkiye sahip olduğu belirlenmiştir.

Comments


bottom of page