top of page

Sırt Ağrısı Masajı İçin Tenis Topları Nasıl Kullanılır?


Sırt Ağrısı Masajı İçin Tenis Topları Nasıl Kullanılır?

Masaj yaptırmak sırt ağrısını hafifletmenin harika bir yoludur. Bununla birlikte, masaj yaptırmak için dışarı çıkmak her zaman makul değildir. Yoğun bir yaşam tarzı yaşıyorsanız, bir masaj terapistine gitmek için zaman ayırmanız zor olabilir. Neyse ki, tenis toplarıyla kendinize masaj yaparak sırt ağrınızı hafifletmenin bir yolu var.


Tenis Topu Masajı Sırtınız İçin Ne Yapar?


Bir tenis topu masajı, aşağıdakileri yapmak için sırtınızın yumuşak dokularını etkiler:

Sırt ağrısı için tenis topunun üzerine uzanmak, bağ dokuları ve omurgayı destekleyen kaslardaki gerginliği gidermeye yardımcı olacaktır.


Tenis topları kullanmak sırtınıza kan akışını artırmaya yardımcı olacaktır. Artan kan akışı, kan damarı fonksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Masaj için tenis topu kullandığınızda, vücudunuzdaki daha faydalı besinleri omurganıza ve omurganın destekleyici kısımlarına götürmenize yardımcı olabilir.


Sırt Ağrısı Masajı İçin Tenis Topları Nasıl Kullanılır?


Sırt ağrısı için tenis topu yapmak için birkaç tenis topu ve koli bandı almalısınız. Bu öğelere sahip olduğunuzda, iki tenis topu almak ve bunları yere sağlam bir şekilde bantlamalısınız. Artık tenis toplarının üzerine uzanabilirsiniz. Kalçalarınızla hizalandığından ve sırtınızın ortasına yerleştirildiğinden, tenis toplarının sırtınızın her iki tarafındaki büyük kaslara temas ettiğinden emin olun. Şimdi iki kolunuzu da yukarı kaldırıp düz tutun. Hareket ederek kaymaya başlayın.


Bir kolunuzu başınıza doğru tutarken diğerini düz tutmanız önemlidir. Başlangıç ​​pozisyonuna geri dönmeden önce bu pozisyonu birkaç saniye tuttuğunuzdan emin olun. Kollarınızı hareket ettirmek tenis toplarının hafif baskı uygulamasına ve bölgeye masaj yapmasına yardımcı olacaktır. Bu masaj tekniğini kol başına dört ila beş kez yapmak size maksimum fayda sağlayacaktır.


Size yardımcı olabilecek bir diğer tenis topu masajı tekniği, yerde dinlenmeniz ve sırtınızın altına bir tenis topu koymanızdır. Hareket etmek, topun sırtınıza masaj yapmasına yardımcı olacaktır. Topu doğrudan omurganızın üzerine koymamayı unutmayın. Yere yatıp tenis toplarıyla sırtınıza masaj yapamıyorsanız, bir sandalyeye oturabilirsiniz. Tenis topunu arkanıza, hassas bölgelere koyun ve hareket edin.


Masaj

Ayaklarınızın Altında Tenis Topları Kullanmak


Sırt ağrısını tedavi etmeye yardımcı olması için siyatik ağrısını gidermek için bir tenis topu kullanmayı düşünün. Bunu ayağınızın altına bir tenis topu koyarak yapabilirsiniz. Omurga, hamstring ve baldır kaslarınızda esnekliği artırmaya yardımcı olur. Daha fazla esnekliğe sahip olduğunuzda, ağrı kesici almanız gerekir. Siyatik sinir tenis topu masajını yapmak için, tenis topunu bir seferde bir ayağın altına yuvarlayarak yapabilirsiniz.


Topu, ayak parmakları ve topuk arasındaki noktalara sürtecek şekilde yerleştirmek isteyeceksiniz. Top iç kemer üzerindeyken yeterli basınç uyguladığınızdan emin olun. Sıkıca bastırmak, bu masajın ağrı giderici özelliklerini artırmaya yardımcı olacaktır. Her ayak için bu eylemin yaklaşık iki ila dört dakikasını yapın. Maksimum fayda için bunu günde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.


Herhangi bir tenis topu masajı yapmadan önce sırt ağrınıza neyin sebep olduğuna dair doğru bir teşhise sahip olduğunuzdan emin olun. Hala ağrı ile uğraşıyorsanız veya ağrınız için henüz bir teşhis almadıysanız, masaj terapisi uzmanları size yardımcı olabilir. Randevu için bugün bizi arayın. Ağrı uzmanlarımız, sorunlarınızı teşhis etmek için muayeneler yapacak ve ihtiyacınız olan tedaviyi almanıza yardımcı olacaktır.

コメント


bottom of page