top of page

Stres Azaltıcı Masaj Türleri


Stres-Azaltıcı-Masaj-Türleri

Stres Azaltıcı Masaj Türleri


Tüm gün ofiste, masa başında ve stresli bir alanda çalışmak vücutta, bedende ağrılara yol açabiliyor. Bu ağrıları ve stresi, gerginliği azaltmak adına en uygun masajları sizler için kısaca derledik.


Günümüzde iş yaşantısının getirdiği stres, gerginlik vücudu da etkiliyor. Tüm gün ofiste masa başında ve stresli bir alanda çalışanların en çok yakındığı şey ise vücutta oluşan ağrı ve tutulmalar. Bu ağrıları ve stresi azaltmak adına masaj yaptırmak en doğru ve keyifli tercihlerin başında geliyor. Masaj yaptırmak kan dolaşımını arttırmak ile birlikte kasları gevşeterekte rahatlamayı sağlamakta. Bunun yanı sıra uygulanacak masaj çeşidine göre vücudu toksinlerden arındırmaktadır. Peki, hangi masaj çeşidi ile stres, gerginlik azaltılır biliyor musunuz?


Sıcak Taş Masajı


Stres sebebi ile kişinin üzerinde birikmiş olan negatif enerjiyi atmak ve ağrıları hafifletmek adına sıcak taş masajı bunun için birebir. Bu masaj sırasında, içinde sıcağı barındıran ve kolay kolay soğumayan özel taşlar, vücudun doğru noktalarına yerleştirilir. Uygulanan masaj ile bel ve sırt ağrıları hafifletilir, bu sayede kişi rahatlar. Bu da kişinin gün içinde yaşadığı yorgunluğu ve stresi üstünden atmasını sağlar.

Sırt Masajı


Günümüzde en çok tercih edilen masaj çeşitlerinden birisi de sırt masajıdır. Tüm gün masa başında oturarak çalışmak ya da yoğun şehir yaşantısında günü dışarıda koşturarak geçirmek sırtta zaman ile ağrılara sebep olabilir. İş yaşantısının getirdiği stres ve gerginlikte bu ağrıları tetikleyebilir. Bu sebeple sırt masajı yaptırmak, hem vücut sağlığına iyi gelir hem de rahatlatarak stresi epey azaltır.

Aromaterapi Masajı


Bitkisel, doğal özler ve aromatik yağlar ile elde edilen karışımla uygulanan bu masaj, temposu düşük ve hafif şiddetli hareketler ile uygulanır. Bu sırada duyulan aromatik yağların kokusu ile kişi kendini daha keyifli ve rahatlamış hissedebilir. Bu da bitin stresi unutturacaktır. Aromaterapi masajı esnasında kullanılan yağlar vücut tarafından emilir ve cilt yenilenir. Bunun yanı sıra kaslarda ki gevşeme de hissedilir. Bu sayede stres ve gerginlik azaltılır, zihin de rahatlatılır.


İsveç Masajı


Uzman masöz ya da masörler aracılığı ile uygulanılabilen bu masaj ile, kan dolaşımı hızlanır ve vücutta rahatlama hissedilir. Özellikle gün içinde çok yoğun ve stres altında çalışan kişilerin tercih ettiği bu masajın sıvazlama, titreşim, darbeleme gibi birçok uygulanış yöntemi bulunur. Bu masajı yaptırarak günün yorgunluğu atılıp, stres azaltılarak, kişi kendini mutlu edebilir.

Comentarios


bottom of page