top of page

Stresten Kurtulmanın En Etkili Yolu Masaj


Stresten-Kurtulmanın-En-Etkili-Yolu-Masaj

Anti stres masajı çoğunlukla iş hayatı ve şehir yaşamının getirmiş olduğu bitkinlik, tükenmişlik hissinin oluşması sonucunda uygulanması istenmektedir. Sağlık yönünden bakıldığında anti stres masajı günümüzde psikolojik hastalıkların, rahatsılıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra tıp alanında da büyük bir yeri bulunmaktadır.


Masaj İle Duruşunuzu Düzeltin


Uzun süre ayakta duran ve iş gereği stresi bir ortamda çalışmak zorunda olan bireylerde yaygın olarak duruş bozukluğu ortaya çıkmaktadır. Stres, vücut duruşunu bozma yani değiştirme gibi bir niteliğe de sahiptir. Buna örnek vermek gerekir ise, yoğun stres altında olan bireyde omuzların öne doğru çıkması, çenenin kalkması ve ensenin doğru hareketlenmesi ile karşı karşıya kalınabilir. Psikolojik olarak ortaya çıkan bu durumlar zırhlanma olarak isimlendirilir. Stresin zararlarından kurtulmak, korunmak adına uzman terapistler eşliğinde masaj hizmeti alabilir ve sağlığınıza yararlı, etkili bir uygulama yaptırabilirsiniz.


Vücutta stresin hedef aldığı iki kas bulunur. Bu kasların isimleri tıp alanında scapula, levator, halk arasında ise stres kasları olarak bilinir. Bu kaslar vücutta ensenin üst bölgesinde bulunur ve kürek kemiği ile birleşir. Stres oranı arttıkça omuzlar yukar doğru çıkar ve bu kaslar da enseye baskı yapar. Bu durum karşısında da kişide ense ve başta ağrılar ortaya çıkar. Stres geçmişten beri bir çok hastalığın, rahatsızlığın yapı taşı olarak görülür. Düzenli bir masaj sayesinde stres kontrol altına alınabilir. Seans aralıklarının daha kısa tutulmasıyla masaj seansının vücuttaki etkileri daha da olumlu olacaktır.Ağrılarınızdan Masaj İle Kurtulun


Çoğu zaman sabah uyandığınızda kendinizi hiç dinlenememiş hissediyor iseniz ve sebepsiz ağrılarınız var ise vücudunuz yüksek derecede oksijen eksikliği yaşıyor demektir. Sebepsiz ağrıların altında yatan en büyük neden çoğu zaman oksijen eksikliği olarak patlak verir. Bu ağrıların bazıları darbe, kesik veya şiddetli bir baskı sonucunda ortaya çıkar. Basit bir grip veya nezle olduğunuzda bile vücutta şiddetli ağrılar hissedilir ve çoğu zaman kolunuzu dahi kaldıracak gücün vücudunuzda olmadığını düşünebilirsiniz.


Bunun tek sebebi hastalığınız, rahatsızlığınız esnasında çıkan yüksek ateşin kaslarınızı yapıştırması ve bu kasların sıvıya ihtiyaç duyuyor olmasıdır. Bu ağrılardan, hastalıktan, rahatsızlıktan tamamen kurtulmak ve kasların tekrardan işlevlerini yerine getirmek adına masaja ve bol su içmeye ihtiyaç vardır. Masaj sayesinde kan dolaşımının artmasıyla kaslara sıvı iletilir ve gelen besin ile giden artıkların düzeni tekrardan eski düzenine kavuşmuş olur. Böylelikle hissedilen halsizlik ve hissedilen ağrı en aza iner. Yaptıracağınız düzenli masaj seansı sayesinde kaslarınızı güçlendirebilir, hastalıklara karşı korunabilir, daha dinç ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Profesyonel bireysel terapistler aracılığı ile anti stres masajı yaptırmak ve diğer masaj çeşitlerini denemek için anasayfamızı ziyaret edebilir, bireysel terapistler ile iletişime geçerek kendinize bir program ayarlayabilirsiniz.

Comments


bottom of page