top of page

Tam Vücut Masajı Nedir?


Tam Vücut Masajı Nedir?

Bazen vücudunuzun belirli bir bölgesine odaklanan bir masaj yeterli gelmez. Tam vücut masajı, yaygın olarak uygulanan bir dizi tedavide bir dizi farklı masaj stilini ifade edebilir. Bu kadar çok farklı tekniği kapsayan terimle, masaj dünyasına yeni başlayanlar, tam vücut seansından ne bekleyeceklerini bilmekte zorlanabilirler. Bireysel tedaviler arasında kayda değer bazı önemli farklılıklar da vardır - işte kısa bir özet.


Tüm Vücut Masajının Faydaları


Araştırmalar, genel olarak kendinizi daha hafif ve daha rahat hissetmenizi sağlamanın yanı sıra, tam vücut masajı ile özellikle aşağıdakiler yoluyla bedene ve zihne fayda sağlayabileceğini göstermiştir:

  • Kronik ağrı için ağrı yönetimine yardımcı olmak,

  • İyileşme sürecini hızlandırmak,

  • Uyku kalitesini iyileştirmek,

  • Sindirime yardımcı,

  • Kaygıyı azaltmak,

  • Baş ağrısını hafifletmek.

Farklı Tam vücut Masajı Türleri


İlk kez masaj terapisine gidiyorsanız, İsveç masajı güvenli bir seçenek olabilir. Uygulayıcılar iyi dengelenmiş bir hafif ve sert basınç karışımı kullanırlar ve süreç rahatlamak ve canlanmak için tasarlanmıştır - bu nadiren rahatsız edicidir ve uygulayıcılar siz aksini söylemedikçe tüm kas gruplarınız üzerinde metodik olarak çalışırlar. Bir İsveç masajı, rahatlamaya benzer bir vurgu ile aynı kapsamlı tedaviyi sağlar.


Derin doku masajları biraz daha yoğundur ve iyileşmelerini hızlandırmak için kaslara kan akışını teşvik ederek gerginliği ve sertliği azaltmaya odaklanır. Basınç tipik olarak serttir ve tedavinin hiçbir zaman herhangi bir ağrıya neden olmaması gerekmesine rağmen, masajın gücü arttıkça biraz rahatsız edici olabilir. Tedaviden sonra muhtemelen biraz ağrı hissedebilirsiniz, ancak bu önümüzdeki 72 saat içinde hafifleyecektir.


Eğer kaslarınızı gevşetmek istiyorsanız, spor masajı kas gerginliğini azaltmak ve hareket açıklığınızı geliştirmek için aktif ve pasif germe dahil olmak üzere çok çeşitli teknikleri kullanan tamamen daha bilimsel bir yaklaşımdır. Bununla birlikte, uygulayıcılar sorunlu alanlara odaklanmak üzere eğitilmiştir ve tek bir alanın tedavisi, seansınızın tamamını olmasa da çoğunu kaplayabilir.


Evde Masaj

Tam Vücut Masajından Ne Beklenir?


Tam vücut masajı en az bir saat sürer ve uygulayıcılar genellikle tedaviden ne istediğinizi anlamak için sorunlu alanlar hakkında hızlı bir konuşma ile başlar. Tedavi sırasında, baskı seviyelerini zevkinize göre ayarlamak için terapistinizle her zaman rahat iletişim kurmanız gerektiğini unutmayın.


Masada rahat olduğunuzda, terapistiniz biraz yağ uygulayacaktır. Bir masaj için belirlenmiş bir rutinin olmadığını unutmayın - bir uygulayıcının vücudunuz üzerinde çalışmaya başladığı yer, ihtiyaçlarınıza ve uygulayıcının yaklaşımına göre mevcut süreye bağlı olarak değişecektir. Uygulayıcı vücudunuzun farklı bölgelerinde çalışırken havluyu hareket ettirirken, tedavi boyunca bir havluyla örtüleceksiniz.


Randevudan sonra, giyinmeniz için size biraz zaman verilecektir. Mümkünse, günün geri kalanını rahatlamak ve dinlenmek için kullanın ve bol su için. Ertesi gün herhangi bir ağrı hissederseniz, ılık bir banyo yapmayı deneyin. Hiçbir masaj size acı hissi verecek şekilde olmamalıdır. Herhangi bir sağlık probleminiz mevcutsa masaj öncesinde doktorunuzla iletişime geçmeyi unutmayın.

留言


bottom of page